Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderlinosként szoktátok...

Borderlinosként szoktátok megégettni magatokat vagdosás helyett?

Figyelt kérdés
Hogy csináljátok? Én meggyújtom a gyufát, elfúlyom és belenyomom a gyufa fejét a karomba.Aztán újragyújtom, elfújom, odanyomom.

#Savvazzatoknyugodtan #Nekemmármindegyúgyis
2021. márc. 12. 17:55
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
88%

"Aki tényleg beteg az gyógyszer kap és nem tesz magában kárt."


te ilyen agyi károsult vagy, vagy csak játszod a hülyét?

2021. márc. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
7%
#23 Ne mondd már xDD Elolvastad volna a kommentem rájöhettél volna, hogy a borderlineseknek adnak gyógyszert, ezt mondtam. Ha csak nem vagy autista. Muti már hol mondtam, hogy a személyiségzavart gyógyítja bármi gyógyszer!
2021. márc. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
A Borderline egy személyiségzavar... Érzelmileg labilis személyiségzavar vagy jelenleg nem tudom pontosan hogy fordítják...
2021. márc. 12. 19:30
 24/31 anonim ***** válasza:
37%

azt írtad, hogy a borderline-ra adnak gyógyszert (ami nem igaz), nem azt, hogy a bordereseknek (ami sokszor igaz), de meg sem lepődök, hogy ennyire ostoba vagy, nem csak a mondatszerkesztés nem megy, de a fogalmakkal sem vagy tisztában

minek jösz ide szemétkedni?

hányok az ilyenektől

2021. márc. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
41%
#27 Ez most olyan szőrszál hasogatás mintha nem úgy fogalmaznék, hogy "a megfázásra adnak gyógyszert" (ezzel nem azt mondom, hogy van gyógyszer ami a megfázást gyógyítja, mert nyilván nincs, hanem tüneti kezelés van) hanem azt mondanám, hogy "a megfázásosoknak adnak gyógyszert".
2021. márc. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Nem szoktam,a kést preferálom.


Neked Kérdező viszont kitartást. <3 Együttérzek veled.

2021. márc. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%
Ez tényleg szőrszálhasogatás, pedig én is borderline-os vagyok. A borderline-t önmagában nem gyógyítja gyógyszer, de a tüneteket jelentősen csökkentheti. Én úgy látom, hogy sokan nem együttműködőek sem pszichoterápiát, sem gyógyszeres terápiát illetően, aztán csodálkoznak, hogy "semmi nem használ".
2021. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

ja, persze.. ez nem szőrszálhasogatás, rohadtul nem mindegy, hogy valami gyógyítható vagy nem, és ez nem egy HIV, hogy mindenkinek adnak gyógyszert ugyanarra a tünetre..

rengeteg borderes nem szed semmit - csak halkan megsúgom, hogy a legtöbb nem szed - és akik szednek, azok ezer dologra kaphatnak, pl. szorongásra, hangulatingadozasra, pszichotikus állapotra stb. de ezek a tünetek nem jellemzik az összes borderest

elképesztően lényeges különbség, hogy borderre vagy bordernek adják a gyógyszert.. attól, hogy egy bordernek nincsenek ilyen fizikai tünetei, még lehet borderes, nagyon nem ezek teszik azzá, viszont egy megfázásnál meg pont a körülhatárolható fizikai tünetekből jön a diagnózis..

és ahogyan már írtam, mindig kell egy másik bno kód, hogy lehessen gyógyszert írni egy bordernek, ha ebből nem világos a különbség, akkor itt már túl nagy a sötétség.

ne bagatellizáljátok, mert többek közt ez is az, csak észre sem veszitek már.

2021. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Nem is írtam, hogy gyógyítható. De kezelhető valamilyen szinten, akkor is, ha te ezt nem ismered el. Igen, minden borderline-os más, mindenkinek más segít, mert más tünetei vannak. De nem hiszem, hogy az helyes, ha nem is keresed a megoldást, nem is keresel kezelési módot. Egyébként elég jól körülhatárolhatóak a borderline tünetek, de súlyosságtól is függenek. Nem hiába vannak DSM kritériumok. A BNO kódos dolgot nekem nem kell magyarázni, de ez miért baj? Igen, személyiségzavarra nem írhatnak gyógyszert, de nem ismerek olyat, aki borderline-osként ne lenne depressziós, bipoláris zavaros, pánikbeteg, bármi egyéb. Akkor miért gond, hogy az a BNO kód szerepel a recepten? Egyébként nem ismerek jelenleg olyan diagnosztizált borderline-ost, aki nem szed gyógyszert.
2021. márc. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

egy szóval nem írtam, hogy nem kezelhető. de kizárólag gyógyszerekkel nem, csak pszichoterápiával lehet hosszútávon eredményeket elérni. a gyógyszerekkel azt lehet segíteni, hogy ha vannak fizikai tünetek, akkor azt megszüntessük, hogy a beteg tudjon a terápiájára fókuszálni.


írtam olyat, hogy én nem keresem a megoldást? hol? bemásolnád? mióta van szó itt egyáltalán rólam?


persze, vannak kritériumok, de az összes tünet közül csak a személyiségben fellelhető ambivalenciának kell kötelezően fenn állnia a diagnózishoz. tipikusnak hitt tünetek pl. az önbántalmazás, az üresség érzés, a szélsőséges hangulatingadozás, de nagyon sok borderline-os van, akiknél egyik sem jellemző.


attól, hogy neked a kábé hat borderline-os barátod közül mindnek van valami más mentális betegése is, és mind szed valami gyógyszert, még nem lesz igaz ez a legtöbbjükre. én évente ismerek meg kb 50 borderest, a nagy részük nem szed semmit, és nagyon sokszor nincsenek mással diagnosztizálva sem (vagy rosszul vannak többel).

egyébként elképesztően sokszor előfordul, hogy ha valaki borderline-os, akkor rögtön adnak neki még 2-3 betegséget, pedig se nem pánikbetegek (ehhez nem elég, hogy valakinek szokott lenni pánikrohama, nekem is szokott, mégsem vagyok pánikbeteg), se nem depressziósak (a bordeline-nak alapvetően tartozéka lehet mindaz, ami egy depressziósnál előfordul, de ettől a borderline-os még nem depressziós), se nem szociális fóbiások, és főleg nem feltétlen bipolárisok (na ez az, ami talán a legtöbbször előfordul plusz diagnózisként úgy, hogy szó sincs erről...).

és ha aztán a betegünk bekerül egy normális pszichoterápiás osztályra, rögtön elveszik ezeket a kamu diagnózisokat.

persze nem mondtom, sokszor előfordul, hogy tényleg több betegsége van az illetőnek.

2021. márc. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!