Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ebben az esetben megengedhető...

Ebben az esetben megengedhető az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben úgy vettem észre magamon, hogy nagyon kedvezőtlen irányba kezdek megváltozni. Sok ember szeret, mert kedves és jólelkű embernek tartanak, de én lassan kezdek belül megváltozni. Bár kívülről nem látszik, de egyre agresszívabb leszek. Sok ocsmány dolgot látok, hallok és sok bunkó emberrel is találkozom. Mivel nem tudok védekezni ellenük, egyre csak emésztem és eközben folyamatosan nő bennem a gyűlölet. Sokszor úgy érzem, hogy képes lennék akár megölni azt, aki nekem beszól vagy bármi más módon árt.Félek, hogy egyszer tényleg megteszem és akkor gyilkos válna belőlem.

A másik, még kényesebb téma. Lehet anyázni, nem érdekel. Soha nem voltam sikeres a lányoknál. Úgy érzem, mintha egyenesen gúnyt űznének belőlem. Én pedig, ha valamitől igazán ki tudok borulni, az az, ha hülyére vesznek. Amit velük tennék , azt inkább le sem írom.Tudom, hogy bűn ilyenekre még csak gondolni is, de mégis ezt érzem.

Sokszor gondolkodtam már, mit tehetnék. Mentem már el pszichológushoz, de szerintem semmit nem fogott fel belőle.Azt mondta, hogy minden rendben van velem, ez az egész csak egy kis apróság és majd elmúlik, blablabla...

Én tudom, hogy nem és könnyen lehet, hogy végül valami őrültséget fogok tenni, ahonnan már nem lesz visszaút.

Tudom, hogy általában mindenkit lebeszélnek itt erről az ötletről, de ebben az esetben nem lenne mégis ez a megoldás, ha már egyszer ilyen elb...ttnak születtem?


2010. aug. 16. 22:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Mindig is kívülállónak számítottam, amiből rengeteg bajom származott általános és középiskolában. Mindig kiszúrtak mások és nem volt könnyű ezeket a szívatásokat kibírni. Mindig is a szerényebb, csendesebb emberekkel voltam jóban.

A durva tréfákkal, heccekkel szemben mindig védtelen voltam, nekem nem úgy ment, mint másoknál, akik eltanulják és legközelebb már érzéketlenek erre.

A lányok mindig is egy jóbarátot láttak bennem, soha nem egy szóbajöhető pasit. Sokszor segítettem nekik, főleg a főiskola alatt, mert azt reméltem, hogy cserébe nagyobb tekintélyem lesz. De inkább visszaéltek vele és kihasználtak.

Mára egyszerűen besokkaltam. Megpróbáltam mindent megtenni, hogy legyek valaki mások szemében, de nem sikerült.Nagyon összetett a problémám, nem egyszerű írni sem róla.Nem tudom kezelni a problémás helyzeteket és ez csak gyűlik bennem. Az önbecsülésem, önbizalmam, minden romokban van és utálom, amikor azt látom, mások milyen sikeresek. Ez van. :(

2010. aug. 16. 23:25
 12/21 A kérdező kommentje:

23.18

Soha senki meg nem mondaná rólan, hogy ilyen gondolatok járnak a fejemben. Külsőleg az ártalmatlan lúzer képe látszik rajtam. A fejembe egyik sem lát be.

A másik pedig, hogy ok és okozat pont fordítva van. Soha nem lettem volna ilyenné, ha nekem is sikerült volna, ami másoknak. Én nem tudok barátnőt szerezni és próbálkoztam már mindennel, de nem sikerült. Eleget emésztettem magamat emiatt, most már mindegy.

2010. aug. 16. 23:32
 13/21 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha le tudod írni, nem fogod megtenni, csak írásban teszed! És mi az, h megengedhetö, ha nagyon rossz most a helyzet, akkor csak jobb lehet, most kihagynál bármi jót is? Feladod, legyözött a sok idióta, meg az élet? Milyen hozzáállás ez? Ha eddig ennyi sz.r dolog ért akkor lehet, hogy ez valamikor átfordul és csupa jó lesz, sose tudhatod, mi fog történni, adj esélyt a jó dolgoknak is.
2010. aug. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Mindig is kívülállónak számítottam, amiből rengeteg bajom származott általános és középiskolában. Mindig kiszúrtak mások és nem volt könnyű ezeket a szívatásokat kibírni. Mindig is a szerényebb, csendesebb emberekkel voltam jóban.

A durva tréfákkal, heccekkel szemben mindig védtelen voltam, nekem nem úgy ment, mint másoknál, akik eltanulják és legközelebb már érzéketlenek erre. " elözö vok - ezek rám is igazak, és kb 1 éve minden megváltozott, mintha az álmaimban élnék, mindenki rám irigy. Valahol jól esik, mert elégtételt nyertem.

2010. aug. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Hogy csináltad? Nem kell konkrétumokat írnod, csak az alapot. Jött egy külső ember, aki segített? Vagy olvastál valamit és az utat mutatott? Nagyon kíváncsivá tettél. Nekem már legalább tíz-tizenkét éve mondogatják azok a kevesek, akik szeretnek, hogy majd jobb lesz, de ehelyett csake gyre lejjebb csúszok és maq már képtelen vagyok elhinni, hogy lehetne másként is.
2010. aug. 17. 09:42
 16/21 anonim ***** válasza:

ÚÚÚ engem Michael Rossra emlékeztetsz.

Ne csinálj őrültséget, légyszí...

2010. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Hát jártam egy prszichológiai tanfolyamra (A metafizikai akadémiára - 1 év). Ez kicsit ezós dolog, de ha más nem, a pszichológia része nagyon hasznos. Valahogy utána minden megváltozott magától. Akkoriban ismertem meg a férjemet is. Az a durva, hogy nem csak én jártam így, akikkel tartom a kapcsolatot, mindenkinek sokat segített a tanfolyam.
2010. aug. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Szerintem minimum tíz év köztünk a korkülönbség, de hidd el, velem is megtörtént mindez. Teljesen magamba fordultam, ha egy kis szabadidőm volt, a szobámban gubbaszottam. Azt hittem, senki nem veszi észre, de így visszagondolva nagyon, nagyon szembetűnő volt! Aztán elmúlt. Egyszerűen rájöttem, hogy butaság rágódni a dolgokon. Tovább kell lépni, mert az élet egy játék, ki tudja, mikor írják ki neked, hogy game over.

Hidd el, hogy a lányok is azért nem érdeklődnek, mert érzik, hogy rossz a kisugárzásod. Az emberek ösztönösen megriadnak a rossz kisúgárzástól. Próbálj kicsit pozítivabb lenni, rögtön jobban fogod érezni magad.

Akarsz róla esetleg még beszélni? Szívesen meghallgatlak, ha tudok, segítek.

2010. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Ja, és persze az öngyilkosságra ne gondolj, semmiképpen. A problémák elől nem elmenekülni kell, hanem megoldani.
2010. aug. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Make a change. Kill yourself.
2010. aug. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!