Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy is lehet OCD-m hogy...

Úgy is lehet OCD-m hogy akarom? Hogy bemesélem magamnak?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak magától alakul ki?

2021. febr. 1. 07:12
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Ha OCD-t akarsz bemesélni magadnak, akkor valami más idegbajod van, de akkor sem tiszta az elméd.
2021. febr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2021. febr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg lehet bárkinek, ha edzi az agyát és valami félelmén sokat gondolkodik és akarattal felidéz számára szorongás keltő gondolatokat. De kérdés, miért akarna valaki ilyet csinálni?
2021. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, én NEM akarom. Csak érdekelt hogy lehet e ilyenem
2021. febr. 1. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Akkor az akarat kifejezést rosszul használtad. Akarat az amit tudatosan akarsz és ebben mindig szabadságod van, nem pedig rajtad kívül álló dolog.

Ha bebeszélnél valamit magadnak, az nyilván nem az akaratod, ha te tudatosan nem szeretnéd. Ha akaratlanul félelmet keltő gondolatok jönnek elő, akár attól félsz hogy OCDs leszel vagy hogy bebeszéled magadnak és ez szorongást okoz, az már maga kényszergondolat. De ez egyébként még semmi különösebb gondot nem jelent, nem lesz tőle komoly probléma, sok embernek vannak ilyen szorongásai és idő után elmúlik. Nyilván a szorongással foglalkozni kell, stresszt csökkenteni, elvonni a figyelmedet és a gondolatok is elpárolognak.

2021. febr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ne tud meg milyen OCD-nek lenni,maga a pokol az én esetemben legalábbis. Ugyhogy örülj míg nem vagy az!
2023. jan. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!