Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi alapján választotok pszicho...

Mi alapján választotok pszichológust?

Figyelt kérdés

Szakmabeliként szeretnélek titeket kérdezni, hogy mi a fontosabb amikor szeretnétek pszichológushoz elmenni? Nyilván ez összetett kérdés és mindenkinek más de hátha kapok egy képet arról, hogyan látjátok ti ezt. :)

Az a fontosabb, hogy emberként szimpatikus legyen - külsőre, írásai, bemutatkozása stb alapján -, vagy az hogy jól képzett legyen?

Például egy szimpatikus de kezdőbb, vagy egy sok képzettséggel rendelkező de "közömbös" pszichológust választanátok?


Ez persze azokra az esetekre vonatozik amikor nem valamilyen nagyon speciális témával mentek amire külön képzettség kell, és 1-2 szakember van tehát nincs választék.


2020. nov. 24. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább ajánlás útján választanék, választottam. Aztán az első ülésnél eldől, hogy szimpatikus-e, mert számomra az is nagyon fontos. A sok képzettség nekem nem előny, mert lehet valakinek papírja, de sík hülye.
2020. nov. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TR75 ***** válasza:

Szerintem a pszichológus választásában nagyon fontos a szimpátia. Aki pszichológushoz fordul, eleve olyan embert keres, akinek meg tud nyílni (mert ugye gyakorlatilag titkokat árul el neki).

Aztán jön a tudás, ami közben derül ki. Ezért van az, hogy igazából lutri a pszichológus kiválasztása.

Ezt a választást segítheti a bemutatkozó videó, valamilyen weboldal, akár egy előzetes, kötetlen(ebb) beszélgetés.

Ha én választanék, előbb legyen meg a szimpátia, mert anélkül szerintem nem lesz jó a kapcsolat.

2020. nov. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem eddig az volt fontos, hogy egy ránézésre szimpatikus nő legyen. De mivel mára már túl vagyok három szakemberen is, az első annyira amatőr volt hogy el sem hittem hogy pszichológus, feladtam a keresést mert tudom hogy rajtam nem lehet segíteni.
2020. nov. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azon szerencsések közé tartozok, aki az első pszichológusnál megtalálta a helyét :) Ehhez hasonló kérdésre többször válaszoltam már. Visszagondoltam, hogy nekem milyen döntő mozzanatai voltak annak, hogy már lassan két éve együtt dolgozunk, valószínűleg ezek mentén keresném az újat:

1) Ajánlás útján mentem hozzá. Ezt azért emelem ki, mert nem számítottam arra, hogy egy férfit fognak ajánlani nekem (nő vagyok). Ha nem ajánlották volna, biztosan nőt kerestem volna. Az egészet tetézte, hogy ahogy ránéztem a honlapjára, mélyet sóhajtottam: te jó ég, még jóképű is; hogy mondjam el neki egy pasival való gondomat? Aztán mély levegőt vettem, és nekilódultam. Most már nem váltanék, jobb, hogy ő férfi.

2) Az első alkalom arról szólt, hogy elmondtam a problémám. 50 perces történetmesélés lett. A végén megkérdeztem, hogy szerinte jól érzékelem-e azt, ami körülöttem történik, vagy inkább megbolondultam. A válasza: mindegy, hogy mit gondol, és érzésekkel nem vitatkozunk.

3) Bár nem jegyzetelt az első néhány alkalommal, mindenre emlékezett, amit mondtam neki. A második alkalmat azzal kezdtük, hogy perfekcionista vagyok. Fogalmam sincs, hogy miből szűrte le a történetemből.

4) Soha nem tudtam olyat kérdezni, amire ne tudott volna valami választ adni. És ezek értelmes válaszok voltak.

5) Nekem az is szimpatikus, hogy vannak publikációi (elméleti és gyakorlati egyaránt), és emiatt még hitelesebb, amit mond nekem.

6) Nagyon jó humorérzéke van - adja is, fogadja is, de nem viszi túlzásba.

7) Az álmaimat is szoktuk elemezni. Hihetetlen, milyen beleérzőképességgel tudja hozzám kötni. Nem humbug.

8) Mindig ott van időben, amit megbeszéltünk - előttem ér oda, nem utolsó pillanatban esik be. Az órát diszkréten nézi (én meg diszkréten nézem az ő karóráját :)), tartja az 50 percet. Nem több, nem kevesebb, pont annyi.

9) Ha lemondja az órát (amire pár alkalommal volt példa), akkor időben szól, és alternatívákat kínál.

10) Keményen fog - értem ez alatt, hogy nem kerülhetek meg kérdéseket, de tiszteletben tartja, ha esetleg nem szeretnék még valamiről beszélni (szerintem tudja, hogy idővel fogok).

11) Talán a legnyomósabb: egyszer volt egy furcsán végződött beszélgetésünk, amikor azt hittem, hogy többet nem fogok hozzá menni. Következő alkalommal azzal kezdte, hogy beszéljük meg, mi történt legutóbb. Ez egy dolog, de miközben beszélgettünk erről, éreztem és tudatta is velem, hogy ő is felelős volt a történtekért. Nekem ez óriási élmény volt: végre nem rám tolták a felelősséget, hanem a másik fél is átgondolta, hogy hol hibázhatott.


Én nagyjából a 3. alkalom után éreztem azt, hogy jó helyen vagyok. Azóta sem bántam meg. :)

Ezek lennének az én szempontjaim, ha esetleg újat kellene keresnem. Remélem, segített valamennyit :)

2020. nov. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1.

Amikor nála vagyok érezzem, hogy rám figyel

2.

Ne ítélkezzen, ha elmondok neki valamit, és negatív véleménye van róla az az ő érzése és nem az enyém.

3

Ehhez kapcsolódva, ne is minősítsen.

4.

20-as éveimben járok, lehetőleg ne legyen nyugdíj közeli, mert 2 generáció különbséggel, nehezebb tanácsokat adnia, egyszerűen máshogy szocializálódtunk.

5.

A nyers, ennek ellenére tiszteletet megkövetelő, kliense fölé rendeződő stílust nem tolerálom.

2020. nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!