Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyit keres egy kórházi...

Mennyit keres egy kórházi pszichiátriai gondozóban dolgozó pszichológus/pszichiáter?

Figyelt kérdés
2020. szept. 29. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
250 nettó
2020. szept. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
a pszichiáter netto 300
2020. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Csak kiváncsi vagyok, hogy mennyiért nem erőltetik meg magukat. Pszichoterapia nem is lehetséges tb alapon?
2020. szept. 29. 14:29
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Mit irigykedsz? Tessék tanulni, aztán lehetsz pszichiáter. Bár, ha csak a pénz érdekel, akkor légyszi ne!
2020. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

hát én pszichológusnak tanultam és képzeld, pont azért hagytam ott mert

1. a szakpszichológusi meg iylen olyan továbbképzés (ami nélkül kb semmire se vagy jogosult) annyiba kerülnek hogy mindig elhangzik hogy 10 év alatt már egy ház árát betolták a képzésbe. Próbáltam nem elmenni iylen képzésre, de te elmész egy olyanhoz, akinek csak az van kiírva hogy pszichológus és semmi más pl. nincs relaxáció képesítés, autogén trélning képesítés, kognitív terápoia képesítés kutyaf.asza már bocsánat. a szakma egyből kinézi azt, aki nem tanul valamit folyamatosan, ráadásul minden képzés mellett neked is járni kell vm másik pszichológus főkuzyához 20-50 órákat kifizetni neki több százezer ftért. Munka meg sokszor nincs, max ha magánban, de ott is fizetni kell bérleti díjat, adót... Jobban jártam volna ha ebbe az egészbe bele se kezdek, de még van egy csomó más pszichológus aki hisz abban hogy max a netto 300-as fizetésből meggazdagszik, miközben évente 600-800 ezret veszít és még élni is kell belőle. Egyáltalán nem érti, mindig, mióta csak létezik pszichológia, már a kezdet kezdetén is a gazdagok képzése volt. Már a legelső képzések amik léteztek is jóval drágábbak voltak mint mondjuk egy közgáz, gazdag zsidók kezdték el az egészet.

2. Biztos te is örülnél, ha egésznap, hangsúlyozom egésznap más kínját kellene hallgatnod egész nap. Persze szereti az ember, azért megy oda, na de töményen már semmi sem jó. Nem egy virágot kötsz, hogy egésznap gyönyörködj, nem egy szép exeltáblát írogatsz, hogy na mi sok szépet rendeltél a cégnek, masszívan ki vagy téve negatív , síró, kétségbeesett netán szánalmas embereknek és ez egy negatív aura minden egyes nap. Arról nem is bezsélek hogy veszélyes, odajönnek magánba bedrogozva, vagy éjjel 3-kor telefonálnak hogy adjak időpontot. És én már dolgoztam oylan helyen is ahol nem csak krízisben lévő normális emberek voltak, hanem konkrétan mentális deficit, tudatzavar, amiben ha épp rájön, simán fejbevág vagy megfogja a nyakad...

Igen, szép meg érdekes dolog a lélekkel foglalkozni, de ennyi erővel elolvasni néhány önsegítő könyvet még jobb. Dolgozni benne ugyanolyan kemény munka mint bármi más.. Én utáltam, ott is hagytam.

Most lakberendezési cuccokat árulok, sokkal kényelmesebb és pozitívabb az életem, minta egésznap csak lelkiznék mindenkivel.

2020. szept. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
🤦🏼‍♀️ Nyilván rossz tapasztalom volt az állami orvosokkal, ezért kérdeztem. Ilyen embereket, Istenem.
2020. szept. 29. 14:41
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon más a kettő.

A pszichológus az bölcsész, a pszichiáter orvos...

2020. szept. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%
mindenki aki a segítő szakmában dolgozik, előbb utóbb tárgyiasítja a klienseit , ehhez jobb ha hozzászoksz. Az a gáz ha személyeskedik, meg beföffenti hogy szerintem maga így meg úgy. Ott csak a személyes előítéleteit adja elő, sőt a pszichológusok egymáűssal is ezt csinálják. Tisztára eltorzul a személyiségük, tisztára mindent és mindenkit analizálnak és sokszor el is távolodnak már a realitástól a saját életükben. Az a legjobb, ha oylan pszichológushoz mész, aki technikaoreientált, azaz nem pofázik, hanem inkjább feladatokat ad, gyakorlatokat csináltat veled, kérdezget, rávezet...stb. Ezt csak magánban kapod meg.
2020. szept. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mivel évek óta benne vagyok a témában nagyon tudom, hogy mi a különbség. Már megjártam a sima pszichológust, a pszichiatert es a klinikai szakpszichologust is. Eddig mind állami volt. Javulás nem történt.
2020. szept. 29. 14:49
 10/14 A kérdező kommentje:
Csak félek kipróbálni 10 magánt, mire talán megtalálom a nekem megfelelőt es feleslegesen kidobni 150 ezret. Mivel kényszeresen gyűjtöm a pénzt is es ahhoz is ragaszkodom, mivel az enyém, ettől csak meg rosszabbul lennék.
2020. szept. 29. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!