Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most honnan lehet tudni ha...

Most honnan lehet tudni ha valaki skizofrén?

Figyelt kérdés

Kezdődik ott a dolog h apám az,tudathasadása meg minden féle baromsága van,tele van lőve nyugtatóval, mert ha nem lenne azon se kellene csodálkozni, ha szana-szét kaszabolna mindenkit.

Meg igazából az összes testvére az volt.

Aztán most itt vagyok én aki hol depressziós kb fél óráig, aztán fel van dobva mint állat.

Van h félek de nem tudom mitől, egyszerűen nem merek kimenni az utcára,de ha kimegyek már semmi bajom.

Akkor sokszor ahogy csinálok dolgokat egyszerűen rám tör egy érzés h mi a fenét csinálok meg h kerülök ide...

Ezt kicsit nehéz megfogalmaznom,szal tudom h hol vagyok mert mondjuk itthon a garázsban, meg tudom h én mentem oda saját két lábamon,de mintha valami nem stimmelne mintha mégse én lennék az.

Továbbá egyre többen mondják h valami nem stimmel velem nem tudnak kiismerni h milyen vagyok mert eléggé érdekes vagyok, mintha két énem lenne.


2010. aug. 5. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy skizofrén, annak nincs két énje, és nincs betegségtudata sem. Depressziós sem vagy, mert az nem fél óráig tart. Valamilyen személyiségzavar, mért nem mész pszichológushoz, hogy ő mondjon véleményt.
2010. aug. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Keress fel egy pszichológust,ha nem válikbe akkor szeleműzést is kipróbálnék a helyedben,nem vesztesz vele semmit.
2010. aug. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom h nincs két énje, ez csak a filmekben lévő baromság.

Arra gondoltam, h van h normális vagyok az emberekkel meg szelid meg xy a gondolkodásmódom, máskor meg rettentő agressziv, meg ellent mondok magamnak.

orvoshoz meg elemntem, nyomtak teszteket, volt h tűvel szurkáltak h érzem e meg stb de anyám ugye próbálta belémbeszélni h jaj nicns neked semmi bajod menjunk haza:S

2010. aug. 5. 21:22
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

Egyébként ez lehet egyszerűen a kamaszkortól meg a hormonoktól is, ezt a pár évet át kell vészelni, aztán kinövöd. Foglald el magadat barátokkal, sporttal. De egy pszichológus nem árt.

első

2010. aug. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a hangulatváltozás rengeteg betegség előjele lehet. Lehet a skizofréniáé is, de amit leírtál nem utal erre.

A skizofrénia körül rengeteg félreértés terjed. Nagyvonalakban úgy írnám le, hogy a skizofrén egyed nem tudja megkülönböztetni a valóságot az álomtól, képzelettől, vagyis a valótlantól. Olyan tünetet is sűrűn feljegyeznek, hogy a beteg esetenként úgy érzi mintha midnen megváltozna körülötte, és ekkor a nem létező dolgokat is igaznak vélheti, de ezek nem olyan egyértelmű hallucinációk. Általában a skizofrének gondolkodása egyáltalán nem logikus, mintha más világban élnének... Akkor előfordul még koncentrációhiány, fáradtság, de ez bármelyik betegségre rásüthető. A kapcsolataik hamar leépülnek, nem találnak örömöt abban amiben régen igen. Előfordulnak hallucinációk is, de ezek nem olyan erőteljesek és valóságosak mitn egyes más betegségeknél. Viszont rengeteg skizofrénia kényzserbetegségben is szenved, ami náluk sokszor inkább elméleti síkon van jelen, nem gyakorlatban...Tehát leginkább beképzel magának olyan dolgokat hogy pl az emberek belelátnak a godnolatába, esetleg valaki figyeli őket. ez összemosódik azzal mit elsőre írtam: nem képes elválasztani a valót a valótlantól.


Ennyiből, amit leírtál sajnos tippelni sem lehet... leírtad a hangulatváltozást. Ez minden jele lehet. A második amit írtál leginkább agorafóbia, vagy a felé hajló kezdődő pánikbetegség, de nagyon kezdődő fajta.

aharmadik lehet skizofrénia jele, de sok másiké is, nem vonnék le messzemenő következtetéseket...

Az hogy sokan úgy érzik megváltozol szintén olyan ami igazából nem segít a megoldásban...Azt tanácsolom keress fel egy pszichológust, és főleg ne lovald bele magad téves kórképbe.

jobbulást!

2010. aug. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Egyetértek a 21.39.-essel! Amit még nyomatékosan javaslok: ne foglalkozz semmilyen ezotériás babonákkal! Sem szelleműzéssel,ördögűzéssel, rontással stb! Még egy tökéletesen egészséges,haronikus lelkivilágú ember is megzakkan,ha ezekben az ostobaságokban hisz!
2010. aug. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Kedves utolsó! Én hiszek, nem egy dolgot tapasztaltam ilyen téren... akkor az én szempontomból te vagy "zakkant"? Nem hinném... csupán minden relatív... Pont ezért nem kéne másokat megbélyegezni, pláne nem olyan dolog miatt, amiről nyilvánvalóan kukkot sem tudsz... én sem bélyegezlek maradi, materialista idiótának azért, mert pár dologban nem egyezik a világképünk, pedig ugyanolyan alapon, ahogyan Te megtetted velem, én is megtehetném Veled... Elnézést az offért...


Kedves kérdező, nekem erről így összességében Bipoláris zavar ugrik be, lesd meg ezt a linket: [link]

De mindenképpen, mihamarabb keress fel egy szakembert, sajnos így látatlanban, megfelelő szakmai tapasztalat nélkül nem hiszem, hogy tudnánk segíteni.

2010. aug. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!