Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok vagy mi a bajom?

Skizofrén vagyok vagy mi a bajom?

Figyelt kérdés
A fejemben egy hang mindig azt mondja, hogy csináljam ezt meg ezt, mert ha nem teszem akkor meghalok, vagy meghalnak a szeretteim. Leginkább kényszercselekvésekre buzdít, de van amikor durvább dolgokra is. A kényszercselekvéseknek néha nem tudok ellenállni...Ha durvábbat kér nem szoktam rá figyelni, csak annyit mondok magamban, hogy fogd már be vagy kuss már... Valamikor gonoszságokat is beszél.
2011. júl. 10. 23:24
1 2
 1/15 neewollah ***** válasza:
100%

Hát lehet erről szó és ha ezt felismerted akkor még jó helyzetben vagy

Lehet hogy jó lenne elmenni orvoshoz

2011. júl. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
verd át! tegyél füldugót a füledbe, úgy nem fogod hallani. :D
2011. júl. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz, sürgősen!
2011. júl. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És milyen következmények lesznek ha nem megyek orvoshoz?
2011. júl. 10. 23:39
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
megzápul az agyad
2011. júl. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez MÉG nem skizofrénia, sőt lehet hogy egyáltalán nem az. Persze ezt csak pszichiáter vagy klinikai szakpszichológus tudja megmondani alapos vizsgálatok alapján. Mindenképp menj el orvoshoz, ha nem mész, biztos hogy ez az egész ami most tapasztalsz, csak durvább és durvább lesz...A körülötted lévő emberek meg majd furcának tartanak a különböző "szokásaid" miatt..Legyen ez bármilyen mentális betegség.


Nekem így elsőre kialakulóban lévő kényszerbetegségnek hangzik. De én nem vagyok szakértő. Pontosan milyen kényszercselekvésekre gondolsz?És mik azok a durvább dolgok amiket kér?

2011. júl. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát olyanokra, hogy pl nézzem meg, hogy biztos be van-e csukva az ablak vagy igazítsam meg a széket, pedig rendesen a helyén van. A durvábbak pl hogy üssek meg valakit. Meg olyan gonoszságokat beszél, hogy haljanak meg a szeretteim, meg más emberek halálát kívánja. Én sosem kívánnék ilyet senkinek. Meg ha játszom a neten azt mondja ha nem érek el sok pontot akkor baj lesz. Meg a kedvenc sztárjaimra azt mondja, hogy csúnyák meg, hogy biztos bunkók, meg r*bancok és hogy utálja őket.
2011. júl. 11. 00:07
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez már tényleg komoly.. tényleg menj vele klinikai pszichológushoz, vagy a pszichiátriára. Ha nem mész akkor ez csak fokozódni fog.


Épp múltkor láttam egy dokfilmet kényszerbetegekről, azok is mind ilyenekről számoltak be: hog a hang mond nekik valamit, és ez nyilván feszültséget, szorongást okoz nekik, ezért kényszerülnek ezt valamilyen formában levezetni, pl kézmosás, villanykapcsoló kapcsolgatása, vagy ilyen paranoid tevékenységekbe: pl állandóan ellenőrizni hogy minden a helyén van-e, vagy be van e csukva az ablak, vagy az ajtó. Millió féle van, és mondom, ebből nem tudsz egyedül kijönni. Az már jó hogy felismerted hogy baj van, azért van a szakember hogy segitsen neked.:) Gyogyulast kívánok

2011. júl. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja, csak h ezt elmondom a szüleimnek biztos kiröhögnek, vagy kiabálnak, hogy ne képzeljek be magamnak betegségeket...
2011. júl. 11. 00:41
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

Démoni megszállottság.

Katolikus paptól kérj ördögűzést.

Vagy más vallás,de ez is hatásos,hallgasd ezt hangosan.

http://www.youtube.com/watch?v=VxaD60dRRlU

A gonosz lelkek nem bírják és elmenekülnek.

2011. júl. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!