Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az baj, ha viccet csinálok a...

Az baj, ha viccet csinálok a gyerekkori traumáimból?

Figyelt kérdés

Mostanában gondolkodtam el, hogy ha beszélek róluk akkor általában nevetek, viccelek és úgy mesélem el, hogy vertek, magamra hagytak, nem adtak enni vagy esetleg megaláztak. Tényleg úgy beszélek róluk mintha egy vígjátékban láttam volna tegnap este.

Hogyan kell normálisan kapcsolódni ezekhez az érzésekhez? Mert szomorú vagyok. Nem is...inkább dühös. Csak nem tudom érezni és mutatni.

20/l



2020. jún. 5. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem mindenki úgy dolgozza fel, ahogyan tudja, ki így-ki úgy. Az, hogy egyáltalán beszélsz róla/tudsz beszélni róla az a gyógyulásnak egy jó útja, akkor is ha te komédiaként adod elő.

Én például olyan semlegesen szoktam elmesélni, mintha olvasnám.

2020. jún. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Ez általában normális, hogy a negatív élményeket később pozitív körítéssel idézzük fel. Engem is értek traumák, de mivel a barátaim segítettek elviccelni, így én is könnyebben dolgoztam fel.


Külső segítség nélkül is így rehabilitálja magát a pszichéd. Nyilván ez is csak egy bizonyos mértékig normális.

2020. jún. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az agy képes "elviccelni", ha trauma ér. Értsd úgy, hogy mivel annyira mérhetetlenül szomorú és dühös vagy miatta, az agyad belebolondulna ebbe az érzésbe és ilyenkor SOS módon el kell nyomnia humorral, nevetéssel. Tudok olyanról, aki levágta véletlen az ujját és utána elkezdett röhögni.

Velem egyszer az történt (gyengébb idegzetű ne olvassa), amikor kb. 10 éves voltam.a barátnőmmel találtunk 2 kiscicát az út szélén. Mai napig nem értem miért, de egyszerre csak az egyik cicát vittük haza. Mire visszaértünk a másikhoz, már el volt ütve. Annyira meglepődtünk, hogy elkezdtünk röhögni... Nem tudtuk máshogy feldolgozni.

2020. jún. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszoló jól írja. A nevetés nem mindig egyenlő azzal, hogy viccesnek találunk valamit.

Néha azért is nevetünk, mert nehezen tudjuk elfogadni azt, ami történik velünk, amit látunk/hallunk - sokkban vagyunk. Tehát úgy távolodunk el a körülmény okozta félelemtől, szégyentől vagy fájdalomtól, hogy "elvicceljük".

Valószínűleg a traumák, amik értek téged, feldolgozatlanul maradtak, vagy rosszul feldolgozottak, ezért óv meg téged az agyad a nevetéssel attól, hogy át tudd élni ezeket a rossz emlékeket.

2020. jún. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem baj! A humor egy védekező mechanizmus. Ha megfigyeled az emberek általában olyan dolgokkal viccelődnek amiktől a legjobban félnek.
2020. jún. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most mi nem volt jó a 2-es válaszban?!
2020. jún. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én felpontoztam a válaszokat. Köszönöm!
2020. jún. 6. 08:55

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!