Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tennem, hogy újra...

Mit kéne tennem, hogy újra jòl èrezzem magam? 38/F

Figyelt kérdés

10 hònapot töltöttem pszichàtriai rehabilitàciòn ahol sikerült több éve tartò frontin függõségembõl kijönni és teljesen elhagyni.

Mivel az elhagyàs volt a cél,azòta màr 3 hònapja itthon vagyok.

A kezelés utàn teljesen új környezetbe,kis faluba költöztem.

Ahogy egyedül lettem itt,màr mentem is felíratni a frontint.

10 hònapot szenvedtem azért hogy megszabaduljak tõle,most meg újra szedek napi 3 mg-ot.


Idegesít,hogy itt a falumban mindenki magàba van zàrkòzva,nincsen semmi program,a vàrosba és vissza ritkàn jàrnak a buszok,bizonytalan vagyok,hova tartozhatnék.


Állapotomból kifolyólag csak ülő munkát tudnék ellátni de bárhova megyek érdeklődni,adok fel hirdetést,nincsen semmi.


Szerintetek jól teszem ha visszamegyek a rehabra mert úgy érzem,még nem állok készen a kinti létre?

Arra gondoltam,hogy hátha járhatnék én is ott pszichológushoz mert tudom hogy amíg a tüneti okok nincsenek felfedve,addig nem tudok előre jutni.


Teljesen bizonytalan vagyok,örülnék ha lehetne privát beszélgetésem.


2019. dec. 7. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj vissza rehabra!
2019. dec. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
wiki "Hospitalizációs folyamat felnőttek esetében is megfigyelhető, főleg a hosszú kórházi tartózkodásra kényszerült betegek esetében. A kórházi tartózkodás a betegekre idegen életritmust kényszerít. A betegség viselése mellett, a szobatársakhoz való alkalmazkodás, a családjuktól való elszakítottság is hozzájárul a megterhelésekhez. A hosszú intézeti tartózkodás fokozza a szobatársaktól és az egészségügyi ellátástól való erős függőség érzetet. Ez a függőség a legerősebben a nagy létszámú, sok beteget ellátó intézményekben alakul ki. Kistner kifejtette, az ilyen osztályokon nincs lehetőség az egyéni döntésre, az intim szférában való visszavonulásra, s az inger- és élményhiány közepette a sztereotip kórházi rutinban az egyén tétlenségre és alávetettségre van kárhoztatva. Mindez „hospitalizációs szindrómához” vagy más kifejezéssel „intézeti neurózishoz”, „institucionalizmushoz” vezet. Az állapotot az érdektelenség, apátia, sajátos iniciatívahiány, szociális visszavonultság jellemzi, ami az alapbetegséghez adódik. A hospitalizáció kialakulásának okai között, az egyik legmeghatározóbb az ágyban fekvés problémája. Sok esetben a betegek akkor is ágyban maradnak, ha fizikai állapotuk ezt már nem indokolja. Az indokolatlan ágyban fekvésben sok a pszichés ok: sajátos függés, passzivitásra való készség, regresszió. A hospitalizmus kialakulásában szerepet játszó indokolatlan ágyban fekvés főleg idősebb embereknél figyelhető meg, akik szorongnak, pl.: szívhaláltól rettegnek, így irtóznak az ágy elhagyásától, kizárólag ott érzik magukat biztonságban. Az ágy melege, a mozgáskorlátozottság, a kiszolgálás, a személyi higiéné (mosdás, öltözködés), az étkezés önállóságának elhagyása az említett hatást csak fokozza. " Tehát ne menj vissza.
2019. dec. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy ezt leírtad.

Őszintén szólva minden igaz amit olvastam és tanulságos tartalommal bír és érzem benne az igazságot.


Az a helyzet,hogy a visszaesés veszélye erősen fenyeget és már betáraztam itthonra a frontint ugyanúgy mint régen.És ahogy írtam,3 hónapja már elhagytam de már újra szedem ami hatalmas baj mert 10 hónap erős kitartását és akaratát kezdem széttiporni.


Mit tanácsolnál nekem?

2019. dec. 8. 00:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne menj vissza. Szedd úgy, hogy csak alváshoz a 3mg-ot. Én ennél jóval többet szedek. Leszokni erről nagyon nehéz támogató környezet nélkül. Írj privátba ha akarsz. Előző válaszoló voltam.
2019. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!