Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akinek kozeli...

Van itt olyan, akinek kozeli hozzatartozoja vagy baratja megorult?

Figyelt kérdés
Honnan vettetek eszre, hogy gaz van?Vagy mi tortent?
2010. júl. 14. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt hogy megőrült? Mentális betegsége volt? Mániás depresszió, skizofrénia? Én sem vagyok normális, pontosabban voltam már "őrült" és sajnos hozzátartozóm is, ha a fentieket értetted alatta.
2010. júl. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az egyik rokonomnak OCD-JE VAN
2010. júl. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mert en ismerek embereket, akik regen normalisak voltak, de aztan valami miatt begolyoztak, es tobbet nem tudtak normalisan gondolkodni, durva dolgokat csinaltak, furcsan viselkedtek stb.Egyszoval megorultek.De reszleteket nem tudok, mert mind csak tavoli ismeros.Na most, en attol parazok, hogy en is meg fogok orulni, es csak azt szerettem volna tudni, hogy ennek mik az elojelei- nem a kivalto okai, bar vegulis az is erdekel- hanem, hogy mik voltak a kezdeti jelek, meg ilyesmi.
2010. júl. 14. 19:52
 4/10 anonim ***** válasza:
de melyik mentális betegségtől félsz? Mert így urva nehéz megmondani...
2010. júl. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
OCD szenvedelybetegseg lenne?
2010. júl. 14. 19:55
 6/10 A kérdező kommentje:
Igy konkretan betegsegnevet nem tudok mondani, de attol felek, hogy majd en is ilyen gazosan fogok viselkedni, amit en nem fogok eszrevenni, de masok latni fogjak majd rajtam.Vagy hogy teveszmeim lesznek, vagy ilyesmi.
2010. júl. 14. 19:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha ilyen gondolataid vannak, sürgősen keress fel egy pszichiátert.

Súlyos szorongásra utalhatnak.

2010. júl. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

egyik gyerekkori ismerősömről kiderült,kb.12 ismerettség után,hogy skizofrén.egy kicsit mindig is furcsa srác volt,de alapban kedves,nem erőszakos.mikor a betegsége komolyra fordult voltak előjelei,egyre furcsábban viselkedett,agresszívvá vált ok nélkül,téveszméi voltak,meg akart verni.én meg is szakítottam vele a kapcsolatot.annyit tudok róla kezelik,gyógyszereket szed.

annyit tudok tanácsolni ne félj,hogy megőrülsz,ne foglalkozz ezekkel a gondolatokkal mert a gondolkodásod tényleg oda vezethet.a saját elmédet nagyrészt te betegítheted meg,ha nem vigyázol.szóval nyugi,és ne gondolj ilyen dolgokra.inkább menj el horgászni,jó társaságba vagy akármi:)

2010. júl. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Phoney ***** válasza:

Nem kell félni tőle, hogy csak úgy megőrülsz.


Akkor félj tőle, ha valamilyen normálatlan élethelyzetbe kerülsz, ami nagy terheket jelent. Bele lehet őrülni a magányba, vagy abba is, ha nincsenek szeretteid, esetleg ha egy másik ember érzelmileg durván elnyom, stb, de ha nincsenek igen durva problémáid, akkor ez a megőrülősdi azért nem jellemző:D

2010. júl. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem is ocd-m van. súlyos. ártani akarok embereknek és magamnak. de ezek csak gondolatok, az ocd mentális csuklás, nem elmebaj
2010. júl. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!