Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beoltassuk magunkat? (H1N1)

Beoltassuk magunkat? (H1N1)

Figyelt kérdés
Négyen élünk otthon. Én, párom, a testvére, és az édesapjuk. Az édesapjuknak most találtak valamit a tüdejében, nem sokára megy kórházba. Megkérdezte a körzeti orvost, hogy beoltathatja-e magát, de azt mondták, nem lehet, mert nem derült még ki, mi van a tüdejében. Reménykedünk, hogy semmi durva, de elkezdtünk félni, hogy mi van, ha mi elkapjuk, és ő is elkapja a vírust, ami (lehetséges, hogy már) mutálódott. Azt mondta, ő már megkapta anno, mikor volt ilyen vírus, évtizedekkel ezelőtt, de ha mutálódik, akkor mi a helyzet? Ráadásul ha elkapja a vírust, akkor a leggyengébb pontot fogja megtámadni. A másik probléma az, hogy nekem egy vesém van (cisztás volt már akkor, mikor még meg sem születtem), és szívelégtelen vagyok (ezt örököltem anyai ágról). Nem veszélyes rám ez az egész? Ha elkapjuk, az édesapjuk elkaphatja? Valóban megvédhetjük őt azzal, hogy beoltjuk magunkat? Egy szóval: megéri?
2009. dec. 4. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:

ha csak ti oltatjátok be magatokat, azzal olyan nagyon sokat nem segítetek neki, hiszen gondolom nem ül otthon egész nap, azaz máshol/mástól simán elkaphatja. sztem csak azért h őt védjétek, ezért nem érdemes, ugyanis ti csak 3an vagytok, az emberek meg több százan/ezren, akikkel érintkezik kint, és elég kevesen oltatják magukat.

de én mindig azt mondom, mivel én oltás ellenes vagyok, és jönnek majd ide még az oltás pártiak is, és így csak össze fogsz zavarodni, hogy erről egy orvost kérdezzetek meg, egy olyan orvost, akivel jóban vagytok, aki ismer titeket, és ti is őt, és megbíztok benne. az ő válasza hasznosabb lesz, és többet fog érni, mint az itteniek válasza, ami úgyis nagyon megfog oszlani, és nemfogsz tudni dönteni.

2009. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
te mindenképp oltasd be magad, mert halmozottan veszélyeztetett vagy
2009. dec. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én kismama vagyok. A helyzeted kicsit hasonló a miénkhez.Minket is védeni kell(ene).Ki ha nem az ember családja?Én beoltattam magam, és a család is, mivel azt mondták, sose bocsátanák meg maguknak ha valami bajunk lenne általuk.Amit azért soha nem lehetne pontosan megtudni, de biztos bántaná őket a lelkiismeret.

Szóval lehet hogy mástól is elkaphatja, nemcsak tőletek,de ha mégis gáz lesz, szerintem nagyon sokat fogsz rajta lelkizni, hiszen már most is azt teszed.

Kérdezz meg egy orvost, ajánja-e ilyen egészségügyi problémákkal.

Ártani az oltás nem árt (ezért lehet hogy itt mások a fejemet veszik majd),és te legalább megtettél mindent.

2009. dec. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!