Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beoltassuk magunkat H1N1 ellen?

Beoltassuk magunkat H1N1 ellen?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves kislányom(természetesen őt nem akarjuk)

Én eléggé túlsúlyos vagyok,mondjuk nem kapok el hamar semmit,és ritkán van lázam de...húú nem tudom.A párom csütörtöktől Németo.-ba dolgozik,ma tudtuk meg,és nem tudom,hogy nem e késő beoltani.Mert hát ott kint nagyon sok ember között dolgozna,és nehogy addig meg megkapja a H1N1-et(az oltás ha jól tudom 2 hét után hat).Előre is köszi a válaszokat!


2009. dec. 1. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A barátnőmék beoltatták anyát apát 19 éves lányt s a hat hónapost meg az ötéveset nem. És nem fogadnak látogatókat.

Az apa szakács Bécsben.A lány gimis, pultos, tánctanár.

2009. dec. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Németországban nem oltanak be senkit,csak a saját felelősségére.Semmi baja nem lesz a párodnak,ha nem oltatja be magát.
2009. dec. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk az egész családot beoltattuk!


A helyedben gyorsan beoltatnám magam, és az egész családot, a kislányodat is!!!

A párod ott kinn nem tudni, hogyan lesz biztosítva, kaphat-e ott kinn egyáltalán oltást?

Jobb későn, mint soha...


Az oltás valóban 14-20 nap után ad teljes védettséget, de addig majd nagyon óvatos lesz (sűrű kézmosás, stb.)...


Amúgy a védőoltásnak semmi mellékhatása, semmi bajunk nem lett tőle se nekünk, se a gyerekeinknek, még az oltás helye sem lett piros!

2009. dec. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért azt észre kell venni, hogy ez az idei igen durva fajta, valóban nem veszélytelen!

Az, hogy a vaksorsra bízzuk magunkat, most talán kevés.


ERősíteni kell az immunrendszert!


Feketeretek, savanyú káposzta, fokhagyma hegyek! S a többi! Sok helyben termett friss zöldség-gyümölcs. És citrusok is.


Sok mozgás a friss levegőn, napfény,amennyihez jutni tudunk. Szaunázás, futás.


Vidámság, pihenés, stresszoldás.


Papírzspi, kényszeres kézmosás, zsúfoltság kerülése.


Szerintem ezeket nagyon komolyan kell venni, és szorgalmasan élni velük.


Ha valaki úgy É R Z I (-érezni fogja, ha magába néz-) hogy nem tudja önmagát eléggé megerősíteni - túlterhelt, sovány, ideges, rosszultáplált, penészvirág, beteges -

az jobb, ha beoltatja magát és családját is.

Aki meg mondjuk gyerekközösségben dolgozik, jobb, ha kiíratja magát.Szerintem.

Aki meg tudja, hogy erős, az ne kockáztasson!

A betegség nem csak úgy lecsap ránk, van amivel "magunkrahívjuk."


De még akkor is érdemes mindenáron a természetes erősítést is próbálni megtenni.

2009. dec. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Csütörtökön beoltatjuk magunkat! :)
2009. dec. 1. 23:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért hiszi azt bárki is, hogy az erős immunrendszer véd a vírusfertőzés ellen. Nektek nem volt gimiben biológia? Egy vírusfertőzés kialakulása cask védőoltással előzhető meg, semmi mással.

Az erős immunrendszer persze a betegségből való gyógyulásban segíthet, viszont ennél a betegségnél pont sokszor a túl erős immunrendszer túlreagálja a betegséget és ez vezet szövődményekhez.


Továbbá a védettség MAXIMUM 2 hét alatt alakul ki (nem 21 nap alatt, amit most az oltásellenesek elkezdtek terjeszteni valamiért...), az egyén immunrendszerétől függ, hogy mennyi idő alatt és már az első naptól kezdve hasznos, mert ha a 2 hét alatt elkapod a h1n1et akkor gyorsabban túl eshetsz rajta.

2009. dec. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
Lehet azért védekezni is.Az influenza vírus, a száj és orr nyálkahártyáján telepedik meg és három nap alatt szaporodik fel kritikus tömeggé és okoz fertőzést.A rendszeres tisztálkodás mellett, a torok és orrfertőtlenítő szerek napi használata, jelentősen lecsökkenti a fertőzést.Jobb híján a langyos enyhén sós kamillatea, esetleg víz is megfelel.Naponta többször igyunk forró italt.És persze a zöldségek,gyümölcsök fogyasztása is segíthet.
2009. dec. 2. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi vagyok, hogy aki annyira hevesen kikel az oltás ellen, az mit reagál arra, hogy világszerte már számos terhes nő és a gyereke halt már meg, valamint fiatal, erős emberek, akiknek semmiféle más betegségük nem volt. Nem tudom, ki kezdte el ezt a "ne oltassuk magunkat, úgyis csak a pénzünk akarják" dolgot, de az biztos, hogy én felelősségre vonnám közvetett halálokozásért.
2009. dec. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Én megmondom neked, hogy mi az oka.Az orvosok megoszló véleménye.Ha már az orvosok sem tudnak közös álláspontra jutni, akkor az egyszerű emberek, vagy ide, vagy oda állnak.Azok az orvosok akik mellette vannak, azok sem merik felvállalni a felelősséget.És ezt még fokozzák az innen onnan érkező hírek, majd egy két nap múlva a hírek cáfolata.Ember a talpán, aki nyugodt szível beoltatja a gyerekét és az is, aki nem.Azért kíváncsi lennék honnan a magabiztosságod, az oltással kapcsolatban,mikor még a gyártó sem ajánlja csecsemőknek és 5 év alatti gyerekeknek.
2009. dec. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

09:04 ezzel annyi a probléma, hogy a hozzáértő orvosok igenis mind oltáspártiak. Az olyan orvosok, akikben még friss ez a tudás vagy éppen tudnak erről mind oltáspártiak, lásd többe nis írták, hogy a sotén hiánycikk volt az oltás, mind a diákok, mind a tanárok körében kábé 100%os az átoltottság.


Azok a doktorok, akiknek "megoszlik a véleménye" nagyrészt évek-évtizedek óta praktizáló háziorvos vagy szakorvos. Aki erről a témáról annyit tud, amennyit az egyetemen neki 8 évből az egyik félévben az egyik tárgyból az egyik vizsgatételhez tudni kellett. Tehát a kábé 80 vizsgájából az egyiknek egy tétele volt ez, akkor arra a vizsgára lehet meg se tanulta, mert bízott benne, hogy nem azt a tételt húzza, onnantól kezdve pedig mondjuk egy sebésznek soha semmi köze nem lesz ahhoz, hogy egy vírus elleni védőoltás hogy működik, hogyan fejlesztik ki a gyógyszerészek, milyen mellékhatásai lehetnek.

Ezzel nem is lenne semmi baj, csak a legtöbb orvosban szakmájából adódóan van egy felsőbbrendűségi érzés, hogy ő minden orvosi kérdésben profi és azt hiszi, hogy ért hozzá pedig nem is és ahelyett, hogy utánaolvasna mondja a véleményét és sajnos sok ember tényleg csak a saját orvosa véleményére ad.

Akik ehhez értenek azok a virológusok, gyógyszermérnökök, járványszakértők és ők mind egyöntetűen oltáspártiak. Talán még a gyógyszerészek se értenek hozzá, mert ő ugyan lehet, hogy alaposabban tanulja az egyetemen, de a legtöbbjük egy patikában köt ki bolti eladóként.

2009. dec. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!