Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Talán vérmérgezés. Forduljak...

Polaroidcat kérdése:

Talán vérmérgezés. Forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

remélem, akad majd valaki, aki pontos válasszal tud nekem szolgálni. hálásan megköszönném!

pontosan egy héttel ezelőtt nagyon csúnyán feltörte az egy számmal kisebb csizma a sarkamat (mindkettőt) és mire hazaértem, két csinos lyukacska tátongott ott.

eleinte csak kellemetlen volt így a járás, azonban hamarosan gennyesedni kezdtek a sebek, vasárnap hőemelkedést kaptam (hidegrázással együtt) - ez mára elmúlt -, begyulladt a torkom és nagyon fáj a bal fülem - ez változatlan -, tegnap éjszaka pedig arra keltem, hogy az egyik bokám megduzzadt és a jobb sarkamon lévő sebből kiinduló piros csík egyenesen oda vezet.

a csík körulbelül hat-hét centiméter hosszúságú és jól látható, nem halványodik. egyéb esetben azonnal rohantam volna az orvoshoz, viszont amióta észrevettem, nem kúszott felfelé, nem változott semmit, ezért nem szerettem volna paranoid módon segítségért vágtatni.

a legelső gondolatom az volt, hogy mivel a jobb lábamon pipiskedve járok a fájdalom miatt, a bokám nehezen bírja a terhelést és megduzzadt, fáj. ennek ellenére mégis jó volna megbizonyosodni arról, hogy nem fogom feldobni a pacskert az éjszaka közepén(:

(azért halogatom az orvosi ellátást, mert jelenleg külföldön tartózkodom és bár rendelkezem eu kártyával, jobb szeretném elkerülni a kórházat, amennyiben ez lehetséges)

a válaszokatt előre is köszönöm mindenkinek!



2012. márc. 7. 03:13
 1/2 anonim ***** válasza:
A piros csík egyértelműen vérmérgezés, azonnal orvos!
2012. márc. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
tetanusz oltás
2012. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!