Szepszisről tapasztalatok? Mennyi idő után reménykedhetünk a gyógyulásban?
Anyósom az intenzíven van, szepszisben, illetve már sokkban van, az egész állapotának a súlyos cukorbetegsége-a lábának üszkosodése-későbbi levágása a felelős.
Már 5. napja van az intenzíven, lélegeztetőgépen, tegnap levették róla, de ma ismét visszarakták, mivel rosszabbodott az állapota.
Nem ígérnek az orvosok semmi biztosat a felépülésével kapcsolatban, ők is azt mondják ami a neten is olvasható, hogy a túlélésére mindossze 20-30 százalék az esély.
Arra lennék kíváncsi hogy hány nap után reménykedhetünk? Mondjuk ha még 5 nap múlva is életben van akkor számíthatunk rá, hogy felépül? Vagy ez teljesen egyénfüggő? Tapasztalatokat várok, bármilyen hasznos lehet, várom a válaszokat, koszonom.
Sajnos valóban halállal végződik a szepszis legtöbbször, túlélés teljesen egyénfüggő és kiszámíthatatlan, de ha túl is éli valaki szinte biztos a maradandó károsodás, ami már lehet nem is élet:(
Minél sikeresebb gyógyulást!
üdv: népegészségügyi szakember
Édesapám december 13 - an került kórházba orbánc gyanúval. Levert volt, lázas és bedagadt a lába.
Bent az ortopédian kiderult a lában van egy seb amin keresztül bekerult a véráramba vmi baktérium.
Műtét után napokig mélyaltatás, ébresztés után se tisztítás. Ilyenkor újra visszakerult a baktérium. Ismét altatás lélegeztetés... Ezt 3* játszották el az intenzíven 18 napon belül. Utolsó előtti nap azt mondtak javult az állapota, bár még lázas. Nemsokára haza jöhet. Másnap meg meghalt!!! 61 éves volt, és nem tudom elhinni. Nálatok azóta mi a helyzet?
A szepszis egy nagyon nehezen meghatározható betegség. A kezdete az mindig egy fertőzés ami bármi lehet, amire a szervezet immunrendszere szélsőséges módon reagál. Ez az erős immunválasz majd idővel immunrendszer kimerülésébe, leáálásba mehet át. Ezek a folyamatok károsíthatják a különböző szerveket, szervrendszereket (vesét, májat, központi idegrendszert, tüdőt, véralvadást stb.)
Sajnos hogy egységes hogy kinél hogyan alakul ki, nagyon változatos lehet. A szepszis terápiája legfőképpen a fertőzés megszűntetése (antibiotikumok, sebészi eltávolítás stb) és a károsodott szervek támogatása (lélegeztetés, infúziós terápia stb) ennek ellenére sajnos a halálozás olyan 30% körülre thető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!