Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ennyire elkényelmesedtünk...

Ennyire elkényelmesedtünk volna? Miért vetjük el a természetes gyógymódokat?

Figyelt kérdés

Az emberek zöme egy közönséges, egyszerű náthára, ami nem áll másból, mint elviselhető torokfájásból, esetleg enyhe hőemelkedésből és persze orrfolyásból, gyógyszert szed.

Már a hétköznapi ember is elzárkózik a természetes gyógymódoktól (az orvosok sajnos nagy része nemkülönben).

Reggel meg lehetne inni egy mézes, citromos teát, a munkahelyre/suliba, ha lehet, mézes teát vinni, esetleg pár mandarint. Otthon, hazaérkezés után infralámpázni, sós vízzel orrot öblíteni (ezt mondjuk reggel is), és az ebédhez/estebédhez egy nagy adag nyers salátafélét enni. Lefekvés előtt pedig ismét orrot öblíteni, infralámpázni. Persze egész nap teázni és narancsot/paprikát/citromot enni. A fokhagyma is hasznos ilyenkor.

Ha valaki nem tud aludni, venne egy orrcseppet.

Egyébként ezzel a módszerrel meg lehet állítani a megfázást jó hamar, a tüneteket enyhíti, és a szövődmények kialakulásának kockázatát is a 0 közelébe redukálja.

Az emberek miért nyúlnak rögtön a NeoCitrán-hoz, meg az Aspirinhez, meg egyéb ilyesmihez?


2012. jan. 9. 20:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Ha vírusos vagy bakteriális a fertőzés akkor a mézes tea már igen csak karcsú.

A meghűlés az más." Miért, a megfűlés szerinted mi? Vírusos vagy bakteriális fertőzést! Kihűl, kiszárad a nyálkahártya, megtelepednek és szaporodásnak indulnak rajta a kórokozók.


"a fokhagyma meg nem megoldás ha másnap dolgozni mész:) " Én meg másnap iskolába megyek, mert egy enyhe náthával nem lógok. Enyhe nátháról van szó, direkt kiemeltem.

Nekem segített a fokhagyma. Icipici torokfájás, és orrdugulás-szerűség volt csak pár napig, ami spontán elmúlt.


Sós vízzel, tudom, nem írtam le rendesen, de az orröblítésre gondoltam. Mi főztünk sósvizet, és beleraktuk egy régi orrsprés edénybe. Azzal spréztem magamba. Őrülten fájt utána, mint uszodába, ha az orrunkba megy a víz. Majd ezek után elhasználtam 10-15 zsepit.

De hatott. Nem ment át 9 hónapig tartó krónikus köhögésbe (amúgy szokott) a megfázás többek között a sós víznek köszönhetően.

2012. jan. 9. 21:36
 12/15 anonim ***** válasza:
nekem ezek közül egyik sem használ, és a gyógyszerek(főleg antibiotikumok) nagytöbbségére pedig allergiás vagyok... de az Aspirintől meg bevérzett a vesém :D szóval csak óvatosan mindkettővel. :D mondjuk ezek a népi cuccok szerintem lóf*szt sem érnek, akárhányszor próbáltam, rosszabbodott(de a gyógyszerekkel is volt ilyen, nem mindig persze). ha én megbetegszem, az nagyon ronda fertőzés általában, egy hét alatt olyankor 2 halálközeli élményem van minimum :D
2012. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Az orrüregek kitisztítása és fertőtlenítése sósvízzel, vitaminbevitel fokozása, természetes antibiotikumok és vírusölő szerek bevitele - ezt biztosítják a népi gyógymódok, napi plusz 10-15 percért cserébe, amíg feltesszük a teát, megpucoljuk a fokhagymát stb.

És kell, hogy használjanak ezek a módszerek.

Nem lehet Nálad valami más a háttérben? Allergia, reflux stb?

2012. jan. 10. 16:52
 14/15 A kérdező kommentje:

Amúgy nem szabad elfeledkezni arról, hogy a pozitív hozzáállás, jókedv és a hit (Istenben, másokban, mindenben, de ITT a gyógyulásban) számít a legtöbbet.

Volt, hogy csupán egypár vígjátéktól gyógyultam meg másnapra erős torokgyulladástól, volt, hogy pár paprikát ettem, és akkor még azt hittem, hogy jaj most jó sok C-vitamint vittem be - na attól napközben pár óra alatt meggyógyultam. Úgy, hogy előző nap ronda köhögés, 38 fokos láz (ami hozzám képest magasnak mondható) volt.

2012. jan. 10. 16:56
 15/15 anonim ***** válasza:

előző-előző

A népi cuccok "kihozzák " a náthát. Nem elnyomják. Tehát, ha rosszabbodik, akkor az jó :) mert egy nap alatt túl vagy aztán, nem húzódik egy-két hétig.

Sokan azt mondják: "nincs időm erre".

Pedig a nátha a test nyelvén "időkérés"

Jobb a népi szerekkel lefeküdni egy délutánra, egy napra - közben a gondolataim is rendeződnek, és már tényleg meg akarok gyógyulni - ez ált. 2. nap sikerül is. Ha elnyomom. bennem lappang hetekig, s alig vonszolom magam. Úgysem ér a munkám semmit, én meg szenvedek.

2012. jan. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!