Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ennyire elkényelmesedtünk...

Ennyire elkényelmesedtünk volna? Miért vetjük el a természetes gyógymódokat?

Figyelt kérdés

Az emberek zöme egy közönséges, egyszerű náthára, ami nem áll másból, mint elviselhető torokfájásból, esetleg enyhe hőemelkedésből és persze orrfolyásból, gyógyszert szed.

Már a hétköznapi ember is elzárkózik a természetes gyógymódoktól (az orvosok sajnos nagy része nemkülönben).

Reggel meg lehetne inni egy mézes, citromos teát, a munkahelyre/suliba, ha lehet, mézes teát vinni, esetleg pár mandarint. Otthon, hazaérkezés után infralámpázni, sós vízzel orrot öblíteni (ezt mondjuk reggel is), és az ebédhez/estebédhez egy nagy adag nyers salátafélét enni. Lefekvés előtt pedig ismét orrot öblíteni, infralámpázni. Persze egész nap teázni és narancsot/paprikát/citromot enni. A fokhagyma is hasznos ilyenkor.

Ha valaki nem tud aludni, venne egy orrcseppet.

Egyébként ezzel a módszerrel meg lehet állítani a megfázást jó hamar, a tüneteket enyhíti, és a szövődmények kialakulásának kockázatát is a 0 közelébe redukálja.

Az emberek miért nyúlnak rögtön a NeoCitrán-hoz, meg az Aspirinhez, meg egyéb ilyesmihez?


2012. jan. 9. 20:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
az emberek szeretik magukat méreganyagokkal bombázni. nekünk nincs sok pénzünk gyógyszerekre, hogy vegyünk mindenféle fájdalomcsillapítót. az egyetlen amit megveszünk az a strepsils.
2012. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem pl időm sincs arra, hogy infralámpázgassak.

Mézes teát meg nem fogok inni, mert a mézben rengeteg kalória van.

2012. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ez még nem oka arra, hogy gyógyszer vegyél be az embert érhető egyik legbanálisabb bajra rögtön. :)


Amúgy, a gyógyszerszedéstől függetlenül is kéne kúrálni, mert ha valamitől, akkor attól le tud gyengülni az immunrendszer, hogy meg kell küzdjön kórokozókkal, nulla támogatás mellett.

2012. jan. 9. 21:09
 4/15 anonim ***** válasza:

hát akinek van pénze rá.. az gyógyszerezi magát.

én spec. nem, ha nem szedek gyógyszert, akkor is kigyógyulok egy megfázásból.

2012. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha valaki a mézet nemcsak akkor eszi, amikor megfázás ellen szükséges, hanem naponta-kétnaponta megenne 1-2 evőkanállal, akkor a megfázás is elkerülné, mivel összetétele alapján természetes módon erősíti a szervezet immunrendszerét.
2012. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A természetes gyógymódok címszó alatt tömegével vannak a csalások, hatástalan pénzhajhász áruk. Nem mellesleg az általad felsoroltak is inkább népi gyógymódok címszó alatt fut.
2012. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Számomra a népi gyógymódok = természetes gyógymódok, mert azok is, kivéve az infralámpa.

De végeredményben értem, miért "kötöttél belém". A két fogalmat másra használják ált...

Hát, én erre. :D

2012. jan. 9. 21:19
 8/15 anonim ***** válasza:

Talán azért mert ezek a dolgok nem teljesen oldják meg a problémát.

Ha vírusos vagy bakteriális a fertőzés akkor a mézes tea már igen csak karcsú.

A meghűlés az más.

Én egyszer csináltam meg hogy nem szedtem be semmit megmaradtam a kamillánál, az eukaliptuszos gőzölésnél.

Olyan mandula gyulladás lett belőle, hogy a fülem is belereccsent amikor nyeltem.

Úgyhogy nem szabad hagyni, hogy eldurvuljon.

Sok embernek nincs infra lámpája, a fokhagyma meg nem megoldás ha másnap dolgozni mész:)

A sós vizes gargalizálás nálam nem szokott hatni. Ez is emberfüggő. Van akinek bejön.

Ha én úgy érzem, hogy valami náthaféle kezd motoszkálni bennem azonnal elkezdek c-vitamint szedni az általában elnyomja de csak ha időben rögtön az elején elkezdem. Egy hétig napi 3 szemet szedek.

2012. jan. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mi nme szedünk gyógyszert ilyenekre 8-10 éve(mert a lányom úgysem szedte be az antibiotikumot) Ha komolyan teázunk, fokhagymázunk, 3 nap alatt gyógyul, gyógyszerrel 1 hét s még rosszul vagy. Felfázásra a cickafark fél nap alatt enyhülést hoz, tabletta csak 48 óra után.

Komoly bajra tartogatjuk a gyógyszert.

2012. jan. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok

Én amúgy még arcüreggyulladásra se veszek be gyógyszert, mert nem érdekel. Megfázásra, torokfájásra meg aztán főleg nem veszek be...


Majd elmúlik. Ha nem, akkor így jártam.

2012. jan. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!