Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet, hogy lisztérzékenység?...

Lehet, hogy lisztérzékenység? Aki valamiféle intoleranciával küzd, kérem, segítsen!

Figyelt kérdés

A nyáron leszek 21 éves, és kezdek teljesen összeomlani.

Hosszú évek óta keringek az orvosok között - mindenfélénél megfordultam már, de mindig továbbtessékeltek, nógyógyászokhoz, belgyógyászokhoz, urológiára, meg sem tudom már számolni, hány féle helyre és mennyi alkalommal. Még sebésznél is voltam. Már nem tudom, milyen vizsgálat maradhatott még hátra, úgy érzem, nem is vesznek engem komolyan.

A hasi fájdalmak néha elviselhetetlenek. Folyamatos nógyógyászati fertőzésekkel és gombákkal küzdök, nem tudnak rendesen kikezelni. Gyulladások. Haspuffadás. Hihetetlen feszültség, már-már a depresszióig, ami nem éppen előny az egyetemen és a munkámnál. Nem mintha a folyamatosan betegeskedés az lenne, vagy a vérszegénység, ami állandóan visszatér, ráadásul egyre fogyok, de ezt ráfogják az idegességre. A bőröm, főleg a hátamon folyamatosan piros. Úgy érzem, bármennyire is próbálok magamra ügyelni, semmi sem használ. A koncentrációm egyre gyengül, még a látásom is, eddig még sem találtak nekem értelmes magyarázatot az orvosok. A vérképemben mindig csak a vas az, ami igazán alacsony, de az mindig. Innentől kezdve szétteszik a kezüket, és ennyi.

Három hónapja vettem egy lisztérzékenységi gyorstesztet, de az negatív lett. A háziorvosom ajánlására most a vérből is vizsgálják, de ez még idő, mire kiderül. Elképzelhető, hogy a negatív gyorsteszt ellenére ez pozitív lesz? Ha a vér is negatív, akkor mi a **** lehet még?? Könyörgöm. Mert az orvosok nem igazán segítenek nekem...


2011. máj. 4. 20:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló dolgaim vannak.Hasmenés hasfájás hajhullás bőrkiütések ízületi fájdalmak most már fogyás is.De a bélboholy atrophián kívül mást nem talált a doki úgyhogy azt mondta nem vagyok lisztérzékeny.Mert a vérvétel nem igazolta.....És így vagyok 4 éve.Na erre varrjatok gombot!
2011. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nektek pedig sok kitartást. :)) Én még a diéta első szakaszában vagyok, és már nagyon várom a javulást. Mindenképp kell egy dietetikus, aki segít ebben, mert nem olyan egyszerű ez az egész, mint elképzelve. Egy egész életre szól, és mindig a szabályok szerint kell élned, mindig magad kell gondoskodj az ellátásodról, bárhová is mész. Azt hittem először, hogy néha-néha egy kis kenyér pl nem árthat, de nem, azt sem szabad. Mindenképp kell a segítség, nem is csak kifejezetten dietetikus részéről, hanem mások részéről is.

Még egyszer kitartást mindenkinek. :)

2011. máj. 25. 18:07
 13/13 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy a vérvétel nem igazolta, még nyugodtan lehetsz az. :S Vagy lehet valami hasonló intoleranciád. Próbálj diétázni, és ha észlelsz javulást, akkor folytasd bátran. Nálam is MINDEN negatív lett, mindenfajta vizsgálat, de ezek úgynevezett rejtett betegségek. Nehéz őket feltérképezni, és sok orvos el sem ismeri őket. Nem szabad rájuk bízni magadat, magadban higgy, és sikerülni fog!
2011. máj. 25. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!