Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ekcémás és bakteriálisan...

Ekcémás és bakteriálisan felülfertőzött bőr gyógyulását, tisztán tartását mi segíti?

Figyelt kérdés

Ragtapasz allergia miatt jelentkezett az ekcéma az egyik ujjamon. Kicsit nagyobb vágás érte a sebet, emiatt kivételesen ragtapaszt tettem rá. (Nem gondoltam ilyen erős reakciókra.) Másnap, ahogy várható volt, kisebb viszketés és göbök (közepén fekete pont), ami eddig mindig hamar el is múlt. Sajnos most valamivel felülfertőződött, mert a kis göbök nagyobbak lette, mintha vízzel megteltek volna, majd éjszakai vakarózással véreztek, elfertőződtek. Azóta hajnalban arra ébredek, hogy iszonyúan viszket, felkelek és Fenistilin géllel kenem be, ez rászáradás után enyhíti. Nappal kevésbé viszket, de 2-3-szor ennek megelőzésére újra lemosom és átkenem. Az eredeti sérülésnek persze már szinte nyoma sincs, kb. 1 hete történt.

Amennyire lehet, távol tartom a víztől és más anyagoktól, próbálom 8 ujjal megoldani a háztartást, pelenkázást...stb.

Leginkább éjszakára várok valami megoldást, mert az irritált felület miatt inkább ragtapaszérzékenyeknek való ragtapaszt sem tennék rá. Gumikesztyűt, zoknit...stb nem húznék rá, egyrészt azért, mert befülledne és a felülfertőzés csak rosszabb lenne. (Sok levegő, szárazon tartás lenne jó.)

Mit tehetek még nappal, éjszaka is?


2011. jan. 6. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Éjszakára szerintem mindenképp tekerd körbe gézzel, nappal is jó lenne, ha épp sokat érintkezel olyan felülettel ahol sok baktérium lehet. Betadine esetleg, ha nem vagy jódérzékeny. A ragtapaszban mire vagy allergiás? a ragasztóanyagára?
2011. jan. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hideg citromos, vagy almaecetes vízzel mosogasd, vagy kamillából, cickafarkból, vagy ezerjófűből főzött teával borogasd. ezt csak akkor használd, ha nedvedzőek a kiütéseid, ha száraz, hámló, úgy jobban tolerálja a krémeket. Gyógynövények közül, borogatásra lehet még használni kamilla, körömvirág, vagy zöld tea főzetét is.
2011. jan. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, gézes ötletet. Kamilla és zöld tea van is itthon.

Reggelente nedvező a kiütés, talán a vakargatás miatt, talán akkor lehetne borogtani. (?) (Csak nem egyszerű, ha a gyermekem is felébred.) Nappal Fenistilint rákenve elvagyok, ha nem érek semmihez, észre se venném.

Nem tudom, pontosan mire, a hagyományos ragtapaszok váltanak ki ilyen reakciót.

2011. jan. 6. 17:07
 4/8 A kérdező kommentje:
Almaecet, citom nem csípi a sebeket, elvékonyodott bőrt, ami a körömágy közelében amúgy is vékony, most meg a krémezés miatt esetleg még jobban?
2011. jan. 6. 17:08
 5/8 anonim ***** válasza:
2011. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Ezt mindenképp beszerzem a házipatikánkba.
2011. jan. 7. 16:27
 7/8 anonim válasza:
Szerintem a fenistilt és a hasonló zsíros alapú krémeket ne erőltesd. Inkább egy "szárító"" jellegű krémmel próbálkozz, mondjuk Neugranormon, ami kimondottan szárítja a bőrt
2011. jan. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2 napja (ma nem, mert nem voltunk itthon) napi 2-3-szor áztatom kamillába, és éjszakára gézzel betekerem, és a legnagyobb eredmény, hogy ezzel elmúlt a reggeli, szinte elviselhetetlen viszketés!! El kezdett beszáradni, most már "csak" esztétikai probl, egyelőre.
2011. jan. 8. 20:40

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!