Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem voltam még himlős! (? )...

Nem voltam még himlős! (? ) bővebben lent

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, és az osztályból szinte már csak én nem voltam himlős. A családból is már volt mindenki. Lehet olyan, hogy valaki soha életében nem lesz himlős? Vagy mire számíthatok, ha mondjuk idősebb koromban kapom ezt el?
2011. jan. 5. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet rá számítani, igaz a mumsz állítólag felnőtt fejjel veszélyesebb. Én 30/F vagyok és megfázáson kívül nem volt semmi bajom.
2011. jan. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A himlő mint olyan 1977-ben megszűnt. Kb. addig oltottak is ellene, ha jól tudom, azóta már nem is oltanak.

Ha bárányhimlőre gondoltál, akkor az bármikor elkapható. Nekem 30 évesen sikerült, 46 kiütés volt csak az arcomon. Mivel gyerekkoromban a tesómnak volt ilyenje, azt mondta az orvos, hogy 100%, hogy elkaptam, csak nem volt bőrtünet. Ha tudtam volna, hogy ez baromság, inkább az oltást választom, mint a kiütéseket és a 3 és fél hét táppénzt. Neked is ezt ajánlom, felnőtt korban súlyos szövődményekkel járhat. Legkésőbb a gyerekedtől elkapod te is, szerintem előzd meg. Ha terhesen kapod el, abba meg jobb bele se gondolni. (Ha férfi lennél, meddőséget okozna.)

2011. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogy a "mumsz" hogy jön ide, azt nem tudom, az teljesen más. Ráadásul nem mumsz, hanem mumpsz.
2011. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

32 évesen még nem voltam bárányhimlős, rózsahimlős, nem volt mumpszom sem. Hiába zártak folyton össze a többi gyerekkel.

most van két gyerkőcöm. 3 alkalommal voltak bárányhimlősökkel összezárva. (unokatesó, egyéb rokon, ovi) Nem kapta el egyikük sem, és én sem. Lehet, h ezek ellen a mi szervezetünk termel ellenanyagot? egyébként minden kis vírust benyakalunk. tény, h felnőttekre és újszülöttekre veszélyesebb.

2011. jan. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem voltam mononukleózisos, mumpszos és bárányhimlőse se. Sűrűn megfázom, akkor hosszúúú időre, de ezen kívül kb. semmit se tudok elkapni.



Az ilyen emberek, mint mi, később ugyanúgy elkaphatják.


A bárányhimlőt ráadásul övsömörös embertől is el lehet kapni, mert ugyanaz a vírus okozza. A bárányhimlő vírusa megbújik a gerincben (?), és később valami oknál fogva előjön, és övsömört okoz.


Ha tartasz a bárányhimlőtől, oltasd be magad. Amúgy minél idősebbek vagyunk, annál veszélyesebb, állítólag.

2011. jan. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
sztem gyorsan kapd el ésakkor nem kell már vele törődeni
2011. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!