Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 éves kisfiam bölcsistársai...

2 éves kisfiam bölcsistársai bárányhimlősök! én 10-11 hetes terhes vagyok és nem voltam még himlős!?

Figyelt kérdés

délben voltam a gyerekért és már több gyerek himlős lett a csoportban. mondtam, hogy akkor nem hozom holnap, hátha nem kapjuk el, mert még én sem voltam himlős! mondta a dadanéni, hogy már mindegy mert 2 hétig lappang, tehát már a fiam is elkaphatta. most mit csináljak, már annyi mindent olvastam a neten, és persze mi még nem léptük a 12 hetet, hogy egy kicsit megnyugodjak...

tiszta ideg vagyok

reggel megyek a védőnőhöz vérvételre, de az is 2-3 hét, hogy megtudjuk egyáltalán immunis vagyok e .


2011. febr. 9. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Úgy tudom, hogy ilyenkor még van értelme az oltásnak pl. egy gyerek esetében. de azt nem tudom, hogy kismamát beoltanak-e.

Tudom, hogy most már késő bánat, de nem értem, hogy hogy vághat bele vki a terhességbe (ráadásul második, közösségbe járó naggyal)úgy, hogy nem esett át bárányhimlőn és nem oltatja be magát...

Remélem, hogy nem lesz semmi gond! Nem írom, le, hogy miket okozhat a magzatnak a bh, gondolom már utánaolvastál.

2011. febr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Emlékszem amikor a fiam 2 éves volt,megtudtam,hogy az unokatestvére bárányhimlős.Én rohantam hozzá a fiammal,hogy minél előbb kapja el,mert a kisgyerekek sokkal jobban átvészelik mint a felnőttek(ugye felnőtt férfinél már sokkal nagyon károkat tud okozni a bárányhimlő és a mumpsz is)Szóval ott voltunk majdnem 2 napig egy bárányhimlős kislánnyal és a fiam végig vele játszott.De nem kapta el..

Eltelt 1 év és egy nyáron átjött a szomszéd kislány aki a fiam kis barátja volt..Lelkesen mondta,hogy már meggyógyult,de bárányhimlős volt..A pöttyeit nézve tényleg gyógyultnak tekinthető mert már nem viszketett neki,már nem volt lázas,és szinte le volt száradva az összes pötty..1 nap múlva a fiam elkapta tőle..Akkor nekem a doki azt mondta,hogy a bárányhimlő akkor fertőz a legjobban amikor már a vége felé van a betegség..

Szóval nem biztos,hogy elkaptátok a bárányhimlőt..De tényleg nem árt elmenned a dokihoz..

2011. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

hát igen, késő bánat!

nem tudom, hogy nem jutott eszembe, de senki nem is említette (pl. védőnő), hogy milyen veszélyei vannak.

2011. febr. 9. 16:25
 4/10 A kérdező kommentje:

holnap reggel 8 ra ott vagyok a dokinál.

szerintetek vigyem bölcsibe tovább a gyereket?

és ha még nem kapta el, akkor lehet jobb ha itthon maradunk.

2011. febr. 9. 16:27
 5/10 anonim ***** válasza:
2011. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem vinném a kicsit bölcsibe,mert ha nem kaptátok el a bárányhimlőt akkor ne kísérd a szerencsédet..Inkább maradjon otthon addig..
2011. febr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én sem vinném, de arra készülj fel, hogy jóóóó pár hét lesz, amíg lecseng.
2011. febr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért várd meg, mit mod a doki. Sógornőm is azt hitte, nm volt bárányhimlős, aztán kiderült, hogy igen, csak nagyon enyhe lefolyású volt.
2011. febr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! Én pont így voltam amikor 12 hetes terhes voltam. Szerencsére a lányom nem kapta el, de ha el is kapta volna, nem baj, mert a 12. magzati hét után nem károsodik a baba. az első 12 hétben és az utolsó 4 hétben veszélyes csak. Ha közben elkapod, semmi baja nem lesz a babának. Vérvételre fölösleges menni, pénzt fizetni érte mert mire megjön az eredmény, addigra kiderül hogy elkaptátok vagy nem. Most ne oltasd magad, mert az oltóanyag legyengített kórokozó. Egy hétig maradjon itthon a pici és utána viheted bölcsibe nyugodtan! Minden jót!
2011. febr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

ma itthon maradt a kicsi fiam, és még szerintem a jövőhéten is.

még nem pöttyösödtünk be! kop-kop!

reggel elküldték a vért, kb 2 hét múlva lesz eredmény, hogy van e ellenanyag a szervezetemben.

remélem nem lesz semmi baj, jövőhéten lesz a 12 heti genetikai UH, amugy amiatt is aggódok! :)

2011. febr. 10. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!