Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lehet a bajom? A dokihoz...

Mi lehet a bajom? A dokihoz nem akarok visszamenni.

Figyelt kérdés

Kb. 2-3 hete egy kicsit megfáztam, köhögtem, folyt az orrom és be volt dagadva a mandulám, fájt, ha nyeltem.. A doki felírt nekem kalcuimot, fluimucil 200- at, meg neocitránt. Szedtem, majdnem teljesen meggyógyultam, csak a mandulám volt bedagadva a jobb oldalon, de nem fájt ha nyeltem, csak meg volt duzzadva. Ma reggel óta fáj a fejem, rosszul érzem magam, rossz a közérzetem, taknyos vagyok, és be van dagadva a mandulám, mind a két oldalt. Fáj, ha nyelek, és anyukám szerint egy kicsit váladékos is. A dokihoz nem akarok visszamenni, mert amikor ott voltam, rám nézett és úgy adta ezeket a gyógyszereket, szerintem nem volt elég alapos. Mebucain- t szedek, remélem hatni fog.

Mit tegyek, hogy jobban legyek? Amúgy tegnap alig tudtam elaludni, kb. 2-3 órát aludtam, amiatt vagyok ennyire fáradt és levert. Attól még bedagadhatott a mandulám, a fáradtságtól, vagy ez hülyeség?

14L


2011. jan. 3. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
menj orvoshoz!
2011. jan. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Még betegebb lettél, grat a dokinak sajna engem is ilyenekkel ver a sors :(

Ha magas lázad lesz, mindenképpen vissza kell hogy menj hozzá

2011. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Visszamennék, csak nem látom értelmét, hogy több órát üljek a váróban, a sok beteg ember között. És ha bejutok a dokihoz, szerintem hasonló "jó" tanácsokat és gyógyszereket fog felírni nekem...

2011. jan. 3. 19:09
 4/11 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy a dokid egy köcsög.

Én is így voltam, bementem az ügyeletre 3 napja tartó magas 40 fokos lázzal, meg sárga hurutos köhögéssel, meg takonnyal és mit csinált az ügyeletes orvos?? Felírt..Paracetamolt!! Hát azzal kitörölhetem a vírusos felülfertőződésem.

Majd másnap a körzeti doki végre felírt penicilynt.

Neked tuti, hogy a múltkor , amiket felírt, azok csak enyhítették a tüneteteket, de a kiváltó okot, nem szüntették meg és valószínűleg te is bekaptál egy jó kis vírust, amit a mandulád szépen továbbfertőz. Menj vissza a dokihoz, mond, hogy magas lázaid vannak és rosszabbul vagy, akkor köteles rendes gyógyszert adni.

2011. jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Esetleg vidd magaddal valamelyik szülődet vagy rokonodat, esetleg a barátodat ha mást nem, még ha ciki is :) Akkor kénytelen lesz normálisan megvizsgálni és gyógyszert adni.


Amúgy én azóta nem járok orvoshoz, hogy az új dokim felírt nekem egy szívgyógyszert kapásból vizsgálat NÉLKÜL, mikor arra panaszkodtam hogy magas a pulzusom és ingadozik a vérnyomásom. És mi a bajom? Baromfiallergia -.-

2011. jan. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azta ... :O hát ez dúrva. Sikerült meggyógyulnod?

Nagyon nem szeretnék visszamenni a dokihoz, szerintem semmi értelme, inkább házi praktikákkal, meg vény nélkül kapható gyógyszerekkel szeretném magamat kikúrálni. Ötletek?

2011. jan. 3. 19:51
 7/11 anonim ***** válasza:

19:46 vagyok, sikerült, köszi :) Mióta nem eszem szárnyast, teljesen jól vagyok, a szívgyógyszert meg nem váltottam ki persze, hülye orvos -.-

Próbálj meg lázcsillapítót szedni ha lázas vagy, sok teát inni.

És ajánlanám ezt a cuccot: [link]

Kasvirág csepp, olyan kb. mint a Bérescsepp, de nagyon durva vírusölő hatása van. Mióta szedem, egyszer sem fáztam fel, pedig még nyáron is képes voltam rá 2hetente, és beteg sem vagyok :P

Szóval ha nem sajnálod rá a pénzt akkor vegyél egy üveggel, jót fog tenni :)

2011. jan. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!!

Remélem az allergiád enyhülni fog, szurkolok hogy jobban legyél!

2011. jan. 3. 20:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Vannak orvosok akik annyira hülyék hogy az valami iszonyat.Én is sokszor jártam már rosszul velük.

Penicilint baktériumos fertőzésre kellene felírniuk ,de legtöbbször vírusos betegségekre is felírják ,amire nem való!

A lényeg : menj orvoshoz, mert szövődménye lehet a tüdőgyulladás amit nem hiszem ,hogy szeretnél.

Viszont nem vagyok orvos ,csak eü-it végeztem. Én úgy gondolom ,hogy tüsszös mandulagyulladásod van. ÍGy fontos ,hogy minél előbb lásson orvos.Addig amíg nem megy át a hörgőidre. Ha nem vagy megelégedve a dokiddal akkor menj másikhoz. Bemész ,megkérdezed ,hogy át iratkozhatnál e hozzá és ennyi.


Addig is : tea ,tea ,tea ...sok folyadék méregtelenít.

Citrom külön vagy ne a forró teába tedd bele ,mert akkor nem ér semmit: a c vitamin nagyon fontos télen főleg ha beteg vagy.

Orrcsepp is nagyon fontos!

Gyakran szellöztes , fertőtlenítős ruhával naponta törölgesd le azokat amikhez hozzá nyúlsz sűrűn. pl (kilincs, billyentyűzet, egér távirányító)

Ágyneműt sűrűbben cserélj,ha lehet 2 naponta amíg beteg vagy.

A foghagyma még nagyon jó!

Ennyi jutott eszembe. Jobbulást!

2011. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

eüske a vírusos megbetegedések gyakran járnak együtt bakteriális fertőzésekkel (szövődmények ;) ) arra van az antibiotikum...a gyereket meg nyugodtan hülyítse mindenki, hogy már most megtanulja, hogy kezelje addig magát otthon, míg komoly problémákat nem szed össze...


az orvosok nagy többsége nem az ecserin vette a diplomáját, tehát nem hülye, amiatt a pár hülye miatt nem kell leminősíteni mindenkit....


ja és ha nem tetszik a dokid kislány, beszélsz anyuval és apuval és kerestek másik gyerekorvost ;)


de mivel csak lógni akarsz a suliból tényleg nincs szükséged dokira, ha valóban olyan beteg lennél, már rég elmentél volna orvoshoz...és tanuld meg egy életre, hogy a házidoki szemébe nincs beépítve egy labor, a tüneteid alapján a legjobb orvosságot próbálja felírni, de nyilván nem mindig a tökéleteset sikerül ...majd ha a sci-fi filmekből valóság lesz, akkor mindig minden diagnózis 100%-ig pontos lesz...addig meg keress egy olyan orvost, akiben megbízol ;)

2011. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!