Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Normális ha egy nap 3x járok...

Normális ha egy nap 3x járok székelni és evés után nagyon fáj a hasam + rosszullét?

Figyelt kérdés

Ezelőtt ilyen sosem volt. Régebben mindig annak is örültem ha egy héten eltudtam menni nagy wc-re vagy 3x és evés után nekem nem szokott fájni a hasam akárhogyan eszek vagy akármit egyek.


Mindig hirtelen jön rám az érzés, hogy elkell mennem wc-re aztán meg a három esetből kettőször “megy a hasam” és az az egy pedig inkább nem is normális hanem már olyan az állaga mintha székrekedésem lenne.


Egyáltalán nem eszek sokat egy nap főleg az utóbbi időkben, mert nincs nagyon étvágyam és nekem az nagyon fura, hogy egy nap kb. 3x eszek és mindegyik étkezés után egyből vagy még az elfogyasztott étel utolsó harapásaiban elkezd fájni a hasam, hányingerem lesz és olyan érzésem van mintha lázas lennék, ez kb 30-40 percen belül elmúlik. Ma már meg is akartam magam hánytatni, hogy jobban érezzem magam. 1 hete tart kb.


Amúgy számit a kor és a nem?



júl. 3. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Ki kell vizsgáltatni mindenképpen mert ez valamilyen betegségnek a jele is lehet.


Háziorvos tud adni beutalót laborra és gasztroenterológiára. Szerintem mindenképpen ott kellene az első kört futni.

júl. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha szigorúan nézzük, a napi 3 normálisnak tekinthető, ugyanis nagy általánosságban heti 3-tól napi 3-ig nevezhető "normálisnak".


De ezek csak referenciaértékek, egyénileg mindenkinél más lehet a normális. Viszont a fájdalom és a váltakozó állagú széklet nem normális semmiképpen se. Menj el orvoshoz ezzel.


Talán IBS?!

júl. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!