Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez keringési zavar? EZ normáli...

Ez keringési zavar? EZ normális, vagy irány a doki?

Figyelt kérdés

tegnap este lefeküdtem, a fejem zúgott, meg a fülem, azt hittem a megfázástól van, de picit mintha zsibbadna a kezem, mmint inkább csak az h érzem h a vér kering benne, meg ha mozgatom kezem vagy lábam, akkor érzem ahogy vér pezseg, nemtudom máshogy leirni, plusz érzem ahogy lüktet a talpamban, és a tenyeremben a vér. És nem zsibbadásnak mondom, hanem pl ülök a buszon és érzem, hogy néha forroság önti el a karom néha meg nem. A fejemre is szoktak iylen hullámok jönni, szó szerint, mintha meleg, hullámok jönnének. Nemrég voltam orvosnál mert szédültem, kiderült vashiányom van, meg vérszegény vagyok, felirt vasat, amit rendesen szedtem aztán kb 5 napja abbahagytam, mert ugy gondoltam felesleges beszedni a többit. Szerintetek ez a keringési zavar, legalábbis, ha ez-az akkor lehet a vashiány miatt? Plusz ha pl ideges leszek, vagy felmegy a vérnyomásom azonnal szédülök stb, pedig tudtommal nincsen ilyen jellegű problámám. De pl most is ahogy gépelek elfárad a kezem, picit fáj is, plusz mintha bizseregne. De leginkább csak fekvésnél érzem h kezemben lábamban áramlik. Ez vmi zavar? Remélem nem komoly.Vashiánytol lehet? Vagy esetleg influenzától? Mert most beteg vagyok, meg is vagyok fázva. Félek h vmi stroke-om lesz,remélem nem kell levágni semmimet, ill, nem halok meg:S

16/l


2010. szept. 29. 16:40
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és hidegek a végtagjaim, mmint fáznak, kezem is iszonyatosan hideg, meg az alsó végtagom is.
2010. szept. 29. 16:45
 2/4 anonim ***** válasza:
Tüzetesen elolvastam a problémádat. A vashiányos állapot számos kellemetlen tünetet okozhat. Zsibbadás, szédülés, fáradékonyság. Viszont ingadozhat a vérnyomásod is, ami szintén produkálhat ilyen tünetegyütteseket. Egy kicsit pánikbeteg is vagy, netán hipohonder. Egy aprócska tünet, és te be pánikolsz, és beképzeled, hogy komoly baj van. Mint írod meg is vagy fázva, a megfázás is okozhat szédülést, mivel ha a füled is be van gyulladva ott van az egyensúlyszervünk, attól szédülhetel. Ne figyeld ennyire magadat,hol áramlik a vér, stb. Van egypár jó tanácsom, szedjed továbbra is a vasat, hiszen a vasraktárak elég nehezen töltődnek fel, és amikor feltőltődnek, csak azután kezdenek hatást fejteni. A vérnyomásodat meg nem ártana napjában többször nézni, ha van otthon vérnyomásmérőtök. Pihenjél igyál elegendő folyadékot. Nagyon sok egészséget kívánok neked.
2010. szept. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Honnan tudod h hipochonder és pánikbeteg vagyok? Mert amugy tényleg. Szóval amikor szedtem semmi bajom nemvolt, kb szedtem 7 napig, aztán abbahagytam, és kb 5 napja nem szedem, de akkor elkezdem megint. Csak az a baj, h tényleg nagyon hideg kezem lábam, és ha mozgok rzem az áramlását, meg a bizsergést, remélem h nem kell levágni semmimet, szoval nincsen szivritmus zavarom meg semmi a tünetek csak ezek, illetve izomfájdalom:S

Este a legrosszabb akkor érzem leginkább, a lüktetést, a szédülést, meg picit a feje is zug:S

Hát holnap megyek pszihiáterhez, megkérem utaljon be ekg-ra, vagy vmire amiől kdierül milyen keringési zavarom van:S

de remélem nincsen

2010. szept. 29. 17:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Első voltam. Kedves lány, akkor megvan a kérdésedre a válasz. Tudom, a leírtak alapján sok mindenre következtettem. És nem tévedtem. Nagyon sokoldalú ember vagyok, mert újságíró a foglalkozásom. Mivel nagyon sok témával foglalkozom, így a pszichés jelleggű dolgokkal is. Tehát tessék visszamenni a pszichiáterhez, mert a pánikbetegség is tud annyi tünetegyüttest produkálni, amit el sem hinnél. És pont a pánikbetegségedtől ugorhat ki a vérnyomásod, amitől zsibbadhatol is. A pánikbetegség a hidegrázástól kezdve, a kényszerképzetig a halálfélelemig, a depressziótól kezdődően a szívritmus zavarig mindent előidézhet. Meglásd, ha visszamész az orvosodhoz és újra elkezded a gyógyszert szedni, sokkal jobban leszel. Sajnos ez egy ilyen pocsék betegség, de karban lehet tartani. Légy nagyon boldog, találd meg az életedben az örömöket.
2010. szept. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!