Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az hogy lehet, hogy az adatok...

Az hogy lehet, hogy az adatok alapján minimum ugyanannyi, de inkább több a covid fertőzött most, kb. 60%-os átoltottsággal az országban (meg külföldi országokban is), mint tavaly, amikor senki nem volt beoltva?

Figyelt kérdés

2021. nov. 5. 09:08
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Nem pont ez lenne az oltás lényege, hogy kevesebb legyen a fertőzött és “leküzdjük” a vírust, ahogy mondják?
2021. nov. 5. 09:09
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

"Nem pont ez lenne az oltás lényege, hogy kevesebb legyen a fertőzött és “leküzdjük” a vírust, ahogy mondják?"

Nem. Az, hogy lassabban terjedjen és a fertőzöttek sokkal enyhébb lefolyással megússzák.

Másrészt tavalyhoz képest van most egy sokkal virulensebb delta variáns.

2021. nov. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Az oltás nem a megfertőződést akadályozza meg, hanem az esetek nagyon nagy részében a súlyos megbetegedést. Nem tudom honnan vetted hogy az oltottak nem fertőződhetnek meg.
2021. nov. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Ja és igen, ahogy a kettes is írja, valamivel csökkenti a továbbadás kockázatát.
2021. nov. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az oltottak is megfertőződhetnek és tovább is adhatják, csak szerintem pont az lenne az oltások lényege, hogy ne kapja el az ember és ne is fertőzzön. Tudtommal azon oltások esetében, amiket gyerekként kaptunk, ez így is van.

Csak mert olvasgattam nemrég a híreket és megy a riogatás, hogy nagyon nő a fertőzöttek száma, rossz a helyzet, elképzelhető hogy korlátozások lesznek stb. De ha meg hat az oltás és a fertőzöttek nagy része enyhe tüneteket mutat csak, akkor minek kellenének korlátozások? Az meg ugye a másik, hogy az oltottakat soha nem tesztelik, pedig köztudott, hogy ők is fertőzhetnek.

2021. nov. 5. 09:20
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Tudtommal azon oltások esetében, amiket gyerekként kaptunk, ez így is van."

Nem, nem így van.

Az oltás lényege pont az, hogy ha megfertőződsz, akkor a szervezeted már felismerje a betegséget és könnyebben legyőzze.

2021. nov. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%
60%-os átoltottság nagyon nem elég a nyájimmunitáshoz, eddig szinte semmi korlátozás nem volt, tömegrendezvények viszont igen, és ráadásul itt van a delta variáns ami fertőzőbb és kevésbé hatékonyak az oltások is vele szemben. Én nem érzem olyan meglepőnek, hogy ezek után romlik a járványhelyzet.
2021. nov. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az dühít engem, hogy ha focimeccs, vadászkiállítás, aug 20-i ünnepség meg békemenet van, akkor nem hangoztatják, hogy ez mennyire “veszélyes” a vírus szempontjából, ott tolonghat rengeteg ember maszk nélkül egymás hegyén-hátán, de amint ezeknek vége, jön a vészhelyzet…
2021. nov. 5. 11:29
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ehgen, az a békemenet valószínűleg egy elbaltázott lépés volt. Tuti az is közrejátszik a mostani emelkedésben.
2021. nov. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, abban teljesen igazad van, hogy még az ilyen nagy tömegrendezvényeket el kellett volna hagyni.
2021. nov. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!