Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Huszon-, harmincéves korosztál...

Huszon-, harmincéves korosztályban vannak vizsgálatok arra nézve, hogy az egészséges életmódot élők könnyebben viselik-e a vírust?

Figyelt kérdés

Én nagyon oltáspárti vagyok, nemcsak a koronavírus kapcsán, hanem általában is. Például adattam már be az influenzaoltást, mert a cég ingyen biztosította, vagy például a bárányhimlő elleni oltást is támogatom.

Tudom, hogy a világ orvosai és biológusai igazat mondanak a járvány súlyosságáról és a long-COVID 80%-os előfordulásáról.


Az első oltásomat már megkaptam.


Viszont nekem is van némi hiányérzetem.


Nagyon sok ember van, akik nem reggeliznek, vagy bedobnak valami péksütit (vitamin, ásványi anyag semmi, rost semmi, fehérje alig, szénhidrát rengeteg). Zöldséget alig esznek, a gyümölcs nem is feltétlen jut eszükbe. Soha, semmilyen táplálékkiegészítőt nem szednek, évek óta nem sportoltak, ehhez rosszabb esetben ülőmunkát végeznek. Nem jut eszükbe inni, vagy cukros löttyöket isznak, amelyek egyébként hajtanak is vizet a cukor miatt. Nem feltétlen elhízottak, mert lehet gyors az anyagcseréjük vagy nem feltétlen esznek sokat.

Egyre többen vannak, akik heti 3-5 órát sportolnak, esznek zöldséget, gyünölcsöt, sok vizet isznak.


Igen, van, aki egészséges és fiatal, mégis belehal a COVID-ba, vagy legalábbis lélegeztetőre kerül vagy poszt-COVID-os lesz.


Viszont hiányolom azokat a kutatásokat, amelyek arról szólnak, hogy vajon az egészségesebb életmódot élők hogyan viselik a COVID-ot és hogyan viselik az egészségtelen életmódot élők. Az is lehet, hogy nincs különbség.


2021. máj. 18. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

"Tudom, hogy a világ orvosai és biológusai igazat mondanak a járvány súlyosságáról és a long-COVID 80%-os előfordulásáról."



Mint pl Dr. Anthony Fauci? :DDD

2021. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
37%
Ezek a kutatások valószínűleg majd a vírus vége felé jelennek meg. Eddig olyanok vannak amik azt állapítják meg hogy az eredeti vírus inkább az időseket támadja. Az hogy ki milyen életmódot él, meg nehezebb megállapítani így ezek hosszabb kutatások.
2021. máj. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az embereket eleve kikérdezik, kutatásokba vonják be. Valamilyen szinten meg lehet kérdezni, kérdőívezni lehet, hogy milyen szokásaik vannak.
2021. máj. 18. 21:57
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

Bárányhimlő elleni védőoltás. 😒🙄 Atya úr isten.


Gyerekként átestem rajta, kiütéses voltam, viszketett, de elmúlt, oszt csókolom. Erre mi a fenének oltás?


Ennyire ne degradáljuk már le az immunrendszerünket. Hagyjuk, hogy a természet megoldja a maga módján. Nem kell mindenbe beleavatkozni. 😡

2021. máj. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Az elsőt miért kellett lepontozni? Nemrég kiderült, hogy összevissza hazudozik a nagy covid mágus. :D
2021. máj. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Amennyi erőfeszítésedbe került kiírnod ezt a kérdést, tíz ilyen tanulmányt találhattál volna.

[link]

Minden korosztályra vonatkozik, nem csak a fiatalokra ez.

2021. máj. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%

Semmi összefüggés nincs - sajnos.

Egészséges életmódot élő ismerősömnek elment a babája, a másiknak, aki 150 kiló és rosszul él, simán kihordta.

Amikor elkaptam a covidot, tüdömön picit befulladtam - a párom, akk cigizik + asztmás, meg se érezte.

Kutatások arról viszont vannak, hogy a vitamint szedő és egészségesen étkező emberek szervezete egyáltalán nem erősebb, mint az egészségtelen életet élőké.

Ezek amúgy szomorú tények, kutatások, hisz mindent megtesz az ember hogy jól legyen. De egyre jobban látom, hogy 70%-ban a genetika dönt, meg alapjáraton a lelkiállapoton. Hülye példa, de Lakatos néninek az ég világon semmi baja nincsen, mert minden hétvégen bulika, nagy ebéd, jön a segély de igazából semmi miatt nem aggodalmaskodik, még fúrdeni se fürdik de a 80 évet megüti.

2021. máj. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Aki az anekdotákon kívül is érdekel a a téma, a hatosban linkelt tanulmányt elolvashatja.
2021. máj. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Senki nem tudja. Egyelőre annyi a valószínű, hogy aki fiatalabb, azok kisebb eséllyel halnak bele a fertőzésbe, lesznek hosszútávú hatások. Bár mondjuk ez nem egy óriási tudományos szenzció, ráadásul az indiai variánsnál pont a fiatalokat súlytja jobban az egész.


Az is igaz, hogy pl. a túl erős immunválasz szokott épp halálos következményekkel járni (citokinvihar).

2021. máj. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Olyan kutatások voltak, ahol összefüggést találtak a D-vitamin szintje és a vírus súlyossága közt. Aki elhízott, esetleg metabolikus-szindróma is van, az pedig az egyik legmarkánsabb kockázati tényező. Aki sokat sportol, erősebb a szíve és a tüdő, a vérkeringés, lehet sejteni, mit jelent.
2021. máj. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!