Most jó a Sinopharm nevű Koronavírus-vakcina?
Értékelte a WHO a kínai Sinopharm vakcinát, és rossz híreket közölt Magyarországra nézve
Miközben Magyarország az időseket oltotta főként a Sinopharm kínai vakcinával, az Egészségügyi Világszervezet friss elemzése figyelmeztető jelként értékelhető. Főképp arról nincsenek meggyőződve, hogy az idősek és társbetegségben szenvedők esetében jó védelem alakulna ki az oltással.
Dobson Szabolcs gyógyszerész-engedélyezési szakértő, a Pécsi Tudományegyetem címzetes egyetemi docensének összegzése alapján a WHO az alábbi következtetéseket vonta le a Sinopharm vakcina értékelése után:
Mi (a WHO) nagyon bizonyosak vagyunk abban, hogy a BBIBP-CorV (azaz Sinopharm) vakcina hatásos a PCR-teszttel igazolt COVID-19 megelőzésében (18-59 éves) felnőtteknél.
Közepesen vagyunk bizonyosak abban, hogy a súlyos mellékhatások kockázata a BBIBP-CorV vakcina egy vagy két oltása után (18-59 éves) felnőtteknél alacsony.
Alacsony mértékben vagyunk bizonyosak a bizonyíték minőségében abban a tekintetben, hogy a BBIBP-CorV oltás 2 dózisa hatásos (60 év feletti) idősebb felnőtteknél.
Nagyon alacsony mértékben vagyunk bizonyosak a bizonyíték minőségében abban a tekintetben, hogy a súlyos mellékhatások kockázata a BBIBP-CorV vakcina egy vagy két oltása után (60 év feletti) idősebb felnőtteknél alacsony.
Nagyon alacsony mértékben vagyunk bizonyosak a bizonyíték minőségében abban a tekintetben, hogy a BBIBP-CorV vakcina 2 adagja hatásos a PCR-teszttel igazolt COVID-19 megelőzésében társbetegségekben szenvedőknél vagy olyanoknál, akiknek az egészségi állapota fokozza a súlyos COVID-19 kialakulását, amint az a klinikai vizsgálatban szerepelt.
Nagyon alacsony mértékben vagyunk bizonyosak a bizonyíték minőségében abban a tekintetben, hogy a súlyos mellékhatások kockázata a BBIBP-CorV vakcina egy vagy két oltása után alacsony társbetegségben szenvedőknél vagy olyanoknál, akiknek az egészségi állapota fokozza a súlyos COVID-19 kialakulását
A WHO szerint jelenleg adathiány van a Sinopharm vakcinánál az alábbi területeken:
a COVID-19 súlyos formája elleni védelem;
a védettség időtartama, az emlékeztető oltások szükségessége és a vakcinával összefüggő fokozott betegség (VAED) jövőbeli kockázata;
a kiemelten kockázatosnak tekintett vírus variánsok elleni védőhatás;
várandósságban való biztonságosság;
idősekben, társbetegségekben és egyéb alcsoportokban mutatott biztonságosság és klinikai védelem;
a forgalomba hozatal utáni biztonságossági megfigyelés során észlelt ritka mellékhatások észlelése és értékelése.
Összességében a WHO értékelése nagyban összecseng azokkal a jelzésekkel, amelyek az elmúlt hetekben érkeztek. A magyar kormány által közzétett, oltások utáni koronavírusos halálozási táblázat alapján is kérdésessé vált a Sinopharm hatékonysága.
A Sinopharm hatékonyságát több nemzetközi példa is megkérdőjelezi. Az Egyesült Arab Emírségekben és Szerbiában is úgy találták, hogy több esetben nem alakult ki védettség a Sinopharmmal oltottak esetében, így harmadik dózisra lehet szükség.
2: a kínaiak kínában csak a 60 éven aluliakat oltották be a sajátjukkal, a 60-on felülieknek rendeltek 100 millió(!) Prizert, amit be is oltottak!
Apám 68 éves, "megkínálták" kínaival, de nem fogadta el!
Ma kapja meg a második Pfizert - mert kiharcolta!
A kollégám - 65 - bedőlt a propagandának, már két kínait belenyomtak, az ellenálló-képessége 8,1 - a 250 helyett!
A járványt különben hatékonyan a vas-szigorral bevezetett kijárási korlátozások fékezték meg!
De te lelkesedj csak nyugodtan; remélem a te nagyapádat nem kínaival oltották be...
a Szputnyikról semmi rosszat nem hallottam, az nem cukros-víz...
A 12 -es voltam.
#11: Már beazonosították, mi okozza, ez nem a hagyományos trombózis, hanem olyanoknál fordult elő, akik immuntrombocitopéniában szenvednek, és még abban a körben is ritka. Főleg azok a veszélyeztetettek, akik valami oknál fogva a betegségük mellett heparin tartalmú vérhígítót szednek.
Mivel én is Astrára fogok menni, a napokban utánanéztem:
33 millió beoltottból 168 vérrögképződés, és ebből volt 32 halott.
Tehát 196.400 beoltottból 1 rögképződés, egymillió beoltottból egy haláleset.
Covid fertőzötteknél ugyanez az arány közepesen súlyos tüneteknél 100-ból 1 rögképződés, súlyos tünetek esetén 20-ból 1 rögképződés, a halottaknál meg 10-ből 7 esetben van rögképződés.
A normál lakosság körében (mindenféle covid, meg oltások nélkül) évente 10 ezer emberből 11 embernél fordul elő trombózis, vagy embólia.
Fogamzásgátlót szedő nőknél évente 2500-3000 nőből egynél alakul ki vérrög képződés.
Szóval bármi másról sokkal nagyobb esélye van a trombózisnak.
Annyi a lényeg:
18-59 éves, egészséges emberek: Jó a vakcina, véd a vírussal szemben
Krónikus betegek, 60+ embereknél pedig erősen kérdéses a hatékonyság. Ezzel nem is lenne baj, ha nem az időseket és krónikus betegeket oltottak volna vele itthon..
Nos, ami ma már biztosnak tűnik azoknak az oltottaknak a segítségével, akik saját zsebből fizették védettségi teszt költségét. A pálmát a Pfizer vitte, szorosan mögötte az AstraZeneca és a Szputnyik. A Sinopharm tök utolsó úgy, hogy sokaknál a védettségi érték aló határa se alakult ki. Itt róla egy cikk:
#18
A 17-ben olvasható cikkre gondolsz? A szerkesztőség nem tett mást, mint az oltottak saját költségű vérvételből vett laboreredményeit közölte. Ezek nem gyorstesztek voltak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!