Most jó a Sinopharm nevű Koronavírus-vakcina?
Értékelte a WHO a kínai Sinopharm vakcinát, és rossz híreket közölt Magyarországra nézve
Miközben Magyarország az időseket oltotta főként a Sinopharm kínai vakcinával, az Egészségügyi Világszervezet friss elemzése figyelmeztető jelként értékelhető. Főképp arról nincsenek meggyőződve, hogy az idősek és társbetegségben szenvedők esetében jó védelem alakulna ki az oltással.
Dobson Szabolcs gyógyszerész-engedélyezési szakértő, a Pécsi Tudományegyetem címzetes egyetemi docensének összegzése alapján a WHO az alábbi következtetéseket vonta le a Sinopharm vakcina értékelése után:
Mi (a WHO) nagyon bizonyosak vagyunk abban, hogy a BBIBP-CorV (azaz Sinopharm) vakcina hatásos a PCR-teszttel igazolt COVID-19 megelőzésében (18-59 éves) felnőtteknél.
Közepesen vagyunk bizonyosak abban, hogy a súlyos mellékhatások kockázata a BBIBP-CorV vakcina egy vagy két oltása után (18-59 éves) felnőtteknél alacsony.
Alacsony mértékben vagyunk bizonyosak a bizonyíték minőségében abban a tekintetben, hogy a BBIBP-CorV oltás 2 dózisa hatásos (60 év feletti) idősebb felnőtteknél.
Nagyon alacsony mértékben vagyunk bizonyosak a bizonyíték minőségében abban a tekintetben, hogy a súlyos mellékhatások kockázata a BBIBP-CorV vakcina egy vagy két oltása után (60 év feletti) idősebb felnőtteknél alacsony.
Nagyon alacsony mértékben vagyunk bizonyosak a bizonyíték minőségében abban a tekintetben, hogy a BBIBP-CorV vakcina 2 adagja hatásos a PCR-teszttel igazolt COVID-19 megelőzésében társbetegségekben szenvedőknél vagy olyanoknál, akiknek az egészségi állapota fokozza a súlyos COVID-19 kialakulását, amint az a klinikai vizsgálatban szerepelt.
Nagyon alacsony mértékben vagyunk bizonyosak a bizonyíték minőségében abban a tekintetben, hogy a súlyos mellékhatások kockázata a BBIBP-CorV vakcina egy vagy két oltása után alacsony társbetegségben szenvedőknél vagy olyanoknál, akiknek az egészségi állapota fokozza a súlyos COVID-19 kialakulását
A WHO szerint jelenleg adathiány van a Sinopharm vakcinánál az alábbi területeken:
a COVID-19 súlyos formája elleni védelem;
a védettség időtartama, az emlékeztető oltások szükségessége és a vakcinával összefüggő fokozott betegség (VAED) jövőbeli kockázata;
a kiemelten kockázatosnak tekintett vírus variánsok elleni védőhatás;
várandósságban való biztonságosság;
idősekben, társbetegségekben és egyéb alcsoportokban mutatott biztonságosság és klinikai védelem;
a forgalomba hozatal utáni biztonságossági megfigyelés során észlelt ritka mellékhatások észlelése és értékelése.
Összességében a WHO értékelése nagyban összecseng azokkal a jelzésekkel, amelyek az elmúlt hetekben érkeztek. A magyar kormány által közzétett, oltások utáni koronavírusos halálozási táblázat alapján is kérdésessé vált a Sinopharm hatékonysága.
A Sinopharm hatékonyságát több nemzetközi példa is megkérdőjelezi. Az Egyesült Arab Emírségekben és Szerbiában is úgy találták, hogy több esetben nem alakult ki védettség a Sinopharmmal oltottak esetében, így harmadik dózisra lehet szükség.
Ebből csak az derül ki, hogy nem lehet tudni. Vagy jó, vagy nem. Bár ezt a cikk előtt is tudtuk.
További vizsgálatok szükségesek.
Jó.
Kínában baromira meg tudták vele állítani a járványt.
Szerbiában is sikeres.
Semmiféle komoly mellékhatás hiszti nem alakult ki, szemben pár nyugati vakcinával.
Harmadik oltás ugyan tovább erősítheti a védelmet, ez ugyanúgy igaz a Pfizerre is. Ez nem azt jelenti, hogy két oltás eleve hatástalan. Semmelyik oltás nem ad 100%-os garanciát, a Pfizer sem. Az emberek szevezete egyedi, de a döntő többségénél két oltás is már igen hatásos.
A kormány táblázata alapján egyáltalán nem kétséges a hatékonysága, ez a kekeckedő újságíró hülyesége.
Az én idős ismerőseim érdekes módon többségében Pfizert kaptak, egyáltalán nem igaz, hogy ezzel a vakcinával az idősekre fókuszált volna az oltás Magyarországon, ez is az újságíró hülyesége. Most is elérhető, és első sorban a középkorúak és fiatalok számára adják. Bizonyos alapbetegségeknél meg ezt nem is adták, szóval ez is figyelembe lett véve.
FONTOS
Értékelte a WHO a kínai Sinopharm vakcinát, és rossz híreket közölt Magyarországra nézve
FONTOS
"Mi (a WHO) nagyon bizonyosak vagyunk abban, hogy a BBIBP-CorV (azaz Sinopharm) vakcina hatásos a PCR-teszttel igazolt COVID-19 megelőzésében (18-59 éves) felnőtteknél."
Ez max azoknak rossz hír, akik a járványnak drukkolnak.
A portofolio cikke szokásosan manipulatív, pl "elfelejti" megemlíteni, hogy Szeriában is 90-%nál kialakult a megfelelő anitest-védelem, as akinél nem, az sem azt jelenti, hogy ő aztán tutira nem védett semennyire. A védettség nem csak antitest-szinttől függ.
A hét végére meglesz a jóváhagyás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!