Bölcsességfog eltávolítás mennyire vészes?
Következménye inkább annak lehet, ha nem szedik ki és pl rossz irányba nő, neki a többi fognak, mert ilyenkor ezek összetorlódhatnak. Gondolom van velük valami gond, különben nem szokták kiszedni, mert elég kellemetlen, ha még nem kezdett kinőni.
Ilyenkor fel kell vágni az ínyt fölötte, utána varrás, varratszedésig tejtelen diéta, hogy ne gyulladjon be. Ha nem lóg ki annyi a fogból, hogy meg lehessen fogni a fogóval, akkor vésik is, azt általában szájsebészeten csinálják.
Kellemetlen dolog, de következménye nem nagyon van, max ha begyullad a seb, de az is rendbehozható, csak kicsit elnyújtja a gyógyulást.
Legrosszabb, ha a fog közvetlenül érintkezik az ideggel és műtét során az maradandóan sérül. De erről màr egy röntgen is ad tájékoztatást, így előre szólnak róla és persze mindent megtesznek, hogy ne legyen gond.
A közhiedelemmel ellentétben az impaktált (elő nem tört) bölcsességfog eltávolítás egy rutin beavatkozás, még csak az érzéstelenítés módja sem más, mintha a mellette lévő fogat akarnák kihúzni. Kis metszés, kis csontelvétel, fog ki, seb bevarr. Ez rutinos szájsebész esetében nem több 30 percnél, de egy kezdő is megoldja 1 óra alatt. Nem kell tőle tartani, nem nyitott szívműtétre mész csak egy foghúzásra, ami az orvos számára picit több előkészületet igényel, mint egy amúgy előtört fog. Posztoperatív fájdalomra, duzzanatra lehet számítani, de az néhány nap alatt elmúlik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!