Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó tapasztalatokat...

Fogszabályzó tapasztalatokat szeretnék kérni!?

Figyelt kérdés

Szeptemberben felrakják az állandó kerámia fogszabályzómat felülre.Nem nagyon tudok róla semmit.Mennyi ideig tart míg felhelyezik?Fáj, ha nem,kellemetlen?Mennyire?Ha pöszén fogok vele beszélni meddig fog tartani?


A válaszokat előre is köszönöm!😊



#fogszabálxyzó
2017. aug. 14. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én fogszabályzóm (porcelán) március végén rakták fel.

A felhelyezés 30-45 perc körül volt.

Nem fáj, nem kellemetlen. Letisztítják a fogaid, megszárítják, ragasztó+tappancs, kék fény. Aztán belehúzzák a fém szálat. (Meg felhúzzák a gyűrűt/oda ragasztják a turbust. Ha a szeparációs gumi csinált elég helyet, akkor a gyűrű felhúzása sem fáj, maximum egy kicsit kellemetlen, pár másodpercre)

Én nem beszéltem vele pöszén, így ezt nem tudom.

Felrakás után fog kicsit fájni, húzni, feszülni, na az nálam eltartott egy hétig. 2-3 nap múlva elmúlt a folyamatos fájdalom, és már csak akkor fájt, hogyha rágni próbáltam.

Az aktiválás után is lehet,hogy fog fájdogálni, de az már kibírható.

2017. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia! Nekem a felrakása 15 perc volt kb. Egyáltalán nem fájt semmit nem éreztem. Én nem beszéltem vele pöszén úgyhogy ezzel kapcsolatba nem tudok sokmindent mondani. És megkérdezhetem hogy melyik helyre fogtok járni? Mi Pécsváradon voltunk és nagyon jó volt az ellátás :)
2017. aug. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én tavaly júniusban kaptam meg a fogszabályzóm. A felrakása kb 45 perc volt, nem fájt meg semmi.

Utána nekem egy hétig intenzíven fájt, joghurtokat vittem a suliba is, összeérinteni is fájt az alsó fogsorommal. Havonta egyszer kell járnom, néha semmit nem érzek utána, de most kedden olyan erős húzóláncot rakott rá, hogy fájdalomcsillapítót kellett beszednem, mert már a fejem is fájt tőle és mit ne mondjak, elég stresszes mivel semmire nem tudok koncentrálni csak a fájdalomra ami nem akar megszűnni. Na de most már nem fáj persze de kedden azt hittem meghalok:D na mindegy mér hozzászoktam...

2017. aug. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!