Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvosnő amalgámtömést...

A fogorvosnő amalgámtömést vagy koronát javasol a felső hatos gyökérkezelt fogam restaurálására. Mi lehet jó megoldás?

Figyelt kérdés
Ha a koronát választom az a kezelés után rövid idő mulva rámehet vagy jobb várni bizonyos ideig, ha véletlenül gond lenne a fogammal?A fognak hiányzik a hátsó része,az egyik széle megvan a hátuljából,iny alatt is furva lett.Azt mondta a kompozit tömés ezt nem tartaná,ő amalgámot rakana rá fedőtömésnek vagy ha nagyon az esztétikus megoldás hive vagyok akkor koronát javasol,de ahhoz körbe kell csiszolni a fogat.Azért tartok a koronától ha véletlenül gond lesz a fogammal akkor gondolom azt elkell távolitani,ha viszont a fedőtömést kell eltávolitani az talán könnyebb.

2017. máj. 3. 17:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

hát amalgámmal már vagy 10 éve nem tömnek, úgyhogy keress másik fogorvost, tömje be mással.

Az is dilettantizmusra utal, hogy a koronát javasolja alternatívaként. Pedig a fogmegőrzés érdekében első a tömés, második az inlay, negyedika gyökérkezelés töméssel vagy inlay-jel, negyedik a korona.

Nekem 3 fogam van, ami gyökérkezelt és simán tömött.

Csak egy koronám van, de mai eszemmel oda sem koronát csináltattam volna, mert sok baj van vele. Minél több a pusztítás a foganyagban, annál több fajta komplikációt is okoz.

A korona állandó ínyproblémák forrása lehet, az gyulladt lehelettel jár, ha csókolózni akarsz, párt keresel, stb., akkor nagy hátrány az eredeti fogakhoz képest.

2017. máj. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A korona a legrosszabbik megoldás.
2017. máj. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: én is úgy tudom, hogy amalgámot már nagyon rég óta nem használnak..azért kérdezz rá.
2017. máj. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Körzeti fogorvos, gyökérkezelő specialista, a munkáját kiválóan megcsinálja,de régebbi módi doktornő,mondta is a saját fogorvosom ha más megoldást szeretnék kérjem vissza magam hozzá a fog helyreállitásásra,mert ez a doktornö nem szereti az esztétikus töméseket.
2017. máj. 3. 17:43
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Amalgántömés rákot okoz.
2017. máj. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

Nyugodtan menj magánhoz, akár biofogászhoz, kérj több szakvéleményt! 4-et javaslok, mert 4-ből csak 2-en szokták mondani ugyanazt ilyen netzes helyzetekben.:)

És az lesz a jó választás a 3 variációból.:)


Igaz, hogy a tömésekért is fizetni kell, de sokkal kevesebbet, mint államiban egy koronáért.

Sok az alsó-középáras orvos is, és várni sem nagyon kell rájuk, ellentétben az államival.


Nem a gondolkodás más az orvosnődnek, hanem NEM ÉRT a jobb fogmegtartó technikákhoz, ő evvel tud tömni, gyökérkezelni tud meg koronát csinálni és slussz. Ezért ezt javasolja, nem azért mert ez a legjobb megoldás!

2017. máj. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy felesleges korona. Esztétikus töméssel megfelelően kialakítható a fog. Olyan mintha tényleg igazi lenne az is és külső szemmel nem fog senkinek sem feltűnni. Főleg, ha gyökér kezelt. Meg amúgy is ott kialakulhat góc és ha góc kialakul akkor ki kell húzni, tehát minek költenél koronára. Meg ahogy írtam az amalgán tömés rákot okoz, és nem is használják már, és akinek van amalgán tömése azt jobb újra tömetni. Vannak szar fogorvosok és k. nehéz a választás, hogy most hova menj jelen esetbe ne ennél az orvosnőnél csináld.
2017. máj. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Magával az amalgámmal nincs probléma: nem lesz tőle higanymérgezésed (ebbe azonnal belehal az ember, olyan nincs hogy fokozatosan), rákot meg főleg nem okoz. Az amalgámmal az a legnagyobb probléma (és emiatt kérdéses a jövője a fogászatban), hogy az eltávolítása nagyon körülményes. Egyrészt tönkreteszi az eszközöket (fúró, elszívó), másrészt fúrás közben a méreganyag felszabadulhat és a szervezetbe juthat. Az igazán biztonságos eltávolításához pedig nem csak kofferdam izolálás, de egy speciális amalgám elszívó is szükséges lenne (nem csak a beteg, de a személyzet védelmében is).

Inlay kizárt, mivel hiányzik a fog hátsó része. Őrlőfogak inlay-ezéséhez szükség van a fog mind a négy oldalára, különben nem fog jól záródni. A kompozit tömések pedig nagy felületen tényleg törékenyek. Bár az új anyagokkal már lehet külön posterior és anterior régiót képezni (ahol a posterior üvegszálas, vagyis rugalmasabb), de ez sem garantálja a sikert.

Ha stabil megoldást keresünk, akkor valóban a legkézenfekvőbb az amalgám tömés vagy a korona.

2017. máj. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

8: De ha egyszer mérgez, amikor kiszedik, akkor amíg bent van, miért nem mérgez?:)

A fog élő szövet, idegek járják át, a szervezet építi a zománcot, foganyagot, stb. hogy a rákba ne menne bele a higany a szervezetbe? A fog is a szervezet már, nem egy külső, a szervezettől elzárt tárgy!

2017. máj. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8). Amelyik orvos amalgán tömést akar adni azt el kell kerülni azon nyomban. Koronát felesleges erre felrakni és annyi pénzt kiadni rá, ha tökéletesen megoldható másképpen. Hiába írsz itt szakszavakat attól még nem leszel nagymenő. Tapasztalatból beszélek. És nem egy orvos mondta, hogy az amalgán káros és rákot okoz. :)
2017. máj. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!