A fogorvosnő amalgámtömést vagy koronát javasol a felső hatos gyökérkezelt fogam restaurálására. Mi lehet jó megoldás?
hát amalgámmal már vagy 10 éve nem tömnek, úgyhogy keress másik fogorvost, tömje be mással.
Az is dilettantizmusra utal, hogy a koronát javasolja alternatívaként. Pedig a fogmegőrzés érdekében első a tömés, második az inlay, negyedika gyökérkezelés töméssel vagy inlay-jel, negyedik a korona.
Nekem 3 fogam van, ami gyökérkezelt és simán tömött.
Csak egy koronám van, de mai eszemmel oda sem koronát csináltattam volna, mert sok baj van vele. Minél több a pusztítás a foganyagban, annál több fajta komplikációt is okoz.
A korona állandó ínyproblémák forrása lehet, az gyulladt lehelettel jár, ha csókolózni akarsz, párt keresel, stb., akkor nagy hátrány az eredeti fogakhoz képest.
Nyugodtan menj magánhoz, akár biofogászhoz, kérj több szakvéleményt! 4-et javaslok, mert 4-ből csak 2-en szokták mondani ugyanazt ilyen netzes helyzetekben.:)
És az lesz a jó választás a 3 variációból.:)
Igaz, hogy a tömésekért is fizetni kell, de sokkal kevesebbet, mint államiban egy koronáért.
Sok az alsó-középáras orvos is, és várni sem nagyon kell rájuk, ellentétben az államival.
Nem a gondolkodás más az orvosnődnek, hanem NEM ÉRT a jobb fogmegtartó technikákhoz, ő evvel tud tömni, gyökérkezelni tud meg koronát csinálni és slussz. Ezért ezt javasolja, nem azért mert ez a legjobb megoldás!
Magával az amalgámmal nincs probléma: nem lesz tőle higanymérgezésed (ebbe azonnal belehal az ember, olyan nincs hogy fokozatosan), rákot meg főleg nem okoz. Az amalgámmal az a legnagyobb probléma (és emiatt kérdéses a jövője a fogászatban), hogy az eltávolítása nagyon körülményes. Egyrészt tönkreteszi az eszközöket (fúró, elszívó), másrészt fúrás közben a méreganyag felszabadulhat és a szervezetbe juthat. Az igazán biztonságos eltávolításához pedig nem csak kofferdam izolálás, de egy speciális amalgám elszívó is szükséges lenne (nem csak a beteg, de a személyzet védelmében is).
Inlay kizárt, mivel hiányzik a fog hátsó része. Őrlőfogak inlay-ezéséhez szükség van a fog mind a négy oldalára, különben nem fog jól záródni. A kompozit tömések pedig nagy felületen tényleg törékenyek. Bár az új anyagokkal már lehet külön posterior és anterior régiót képezni (ahol a posterior üvegszálas, vagyis rugalmasabb), de ez sem garantálja a sikert.
Ha stabil megoldást keresünk, akkor valóban a legkézenfekvőbb az amalgám tömés vagy a korona.
8: De ha egyszer mérgez, amikor kiszedik, akkor amíg bent van, miért nem mérgez?:)
A fog élő szövet, idegek járják át, a szervezet építi a zománcot, foganyagot, stb. hogy a rákba ne menne bele a higany a szervezetbe? A fog is a szervezet már, nem egy külső, a szervezettől elzárt tárgy!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!