Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájvízként hidrogén-peroxid...

Szájvízként hidrogén-peroxid 3%-os oldat hígítva mennyire használható biztonságosan gyulladt, vérző fogíny kezelésére?

Figyelt kérdés

Sebfertőtlenítésre vettem eredetileg gyógyszertárban, de üvegen írták, hogy "Külsőleg. Sebkezelésre, száj- és toroköblögetésre 15 ml-t 2 pohár vízhez". Neten is sok helyen ajánlják erre a célra.


"Fogfájás ellen


Fele víz és fele 3%-os hidrogén-peroxid arányban készítsünk szájöblítő vizet, amely megöli a baktériumokat és a fogakat is fehéríti, és ráadásul a fogfájás ellen is hatékony lehet." és ehhez hasonlókat.



2017. márc. 14. 15:34
 1/3 A kérdező kommentje:
Fogaim közötti részt, akármennyire is figyelek, nem tudom tökéletesen megmosni, normál szájvizeket pedig nem éreztem eddig kellően hatékonynak.
2017. márc. 14. 15:38
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak fogköztisztító kefék, amikkel a fogak közti részt tudod tisztítani ha szükslges. Ezek több méretben léteznek, a fogközeid méretétől függ, hogy mekkora kell.


Érdemes lehet egy látogatást tenni fogorvosnál, aki meg tudja mutatni a helyes használatot és tud segíteni, hogy milyen méretű lenne jó neked.

2017. márc. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hidrogén-peroxidot inkább ne használj, mert hosszú távon túl erős anyag. Inkább használj klórhexamedet vagy klórhexidint. Hozzáteszem az öblögetés (akármivel is csinálod) nem mossa ki a fogaid közötti részt, magyarul nem helyettesíti a mechanikai fogtisztítást. A fogközöket pedig fogselyemmel kell tisztítani vagy ahogy előttem írták interdentális kefével.

A gyulladt, vérző fogíny nem magától alakul ki, mindig van valamilyen oka (pl. fogkő, hiányos/rossz fogmosási technika, dohányzás...). Ha a kiváltó ok nem szűnik meg, akkor az íny kezelése nem lesz hatásos. Ehhez pedig el kéne menni a fogorvoshoz.

2017. márc. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!