Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van 2 amalgán tömésem. Ki...

Van 2 amalgán tömésem. Ki lehet cserélni fogszínűre? Fájdalmas?

Figyelt kérdés
2016. máj. 30. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
felesleges- nekem a kitűnő fogorvosom, aki minden menthetőt megment - azt mondta: akit szeretünk, amalgámmal tömünk. Jobban zár. Nem igaz, hogy árt, nem olyan szép, de tartósabb és biztosabb.
2016. máj. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem fájdalmas, de nem ajánlom. Nekem is áttömték, és nem tart csak 3 évig körülbelül. Akkor újból át kellett tömni, és aztán meg már olyan mély lett a lyuk, hogy ideget kellett ölni benne, ami nem sikerült, így ki kellett húzatnom. Sokkal tartósabb egy amalgám tömés. Akár egy életen át is jó lehet ha szerencséd van.
2016. máj. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ki lehetni ki lehet, csak teljesen felesleges.

Egyrészt minek megpiszkálni egy olyan fogat, amiben nincs gond a töméssel? Másrészt az amalgám tömés sokkal tartósabb, a fogszínű egy idő után zsugorodik is.

Nekem is tömtek nem olyan rég fogaimat, én amalgám tömést kértem. Azt is kaptam.

Egyedül, ha olyan fogaknál van tömés, ami ha nevetsz, vagy beszélsz, akkor kilátszik annál éri meg a fogszínű tömés, de hátsó fogakra, ha jót akarsz magadnak, akkor meghagyod az amalgám töméseket.

2016. máj. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!