Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amalgán töméseket ma már...

Vlagyimir Rosztov kérdése:

Amalgán töméseket ma már sehol sem használnak? Én szeretnék, mert tartos, es nagyon rosszak a fogaim . A higanybol keves van benne tehat tuti nem olyan nagy mennyiseg hogy mergezest kapjak szerintem, tehat?

Figyelt kérdés

2016. jan. 29. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Használnak.


A hátsó fogaimban az van, tavaly lettek cserélve.

2016. jan. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jól megcsinált fehér tömés is ugyanolyan tartós, az én töméseim már 14-15 évesek és semmi bajuk...rendszeres fogorvosi ellenőrzésre járok, röntgennel, tehát nem én képzelem be, hogy nincs bajuk
2016. jan. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fehér tömésben is 3 féle toxint mutattak ki, de használjuk természetesen az amalgámot is, kérésre és hátsó fogaknál.
2016. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok helyen csinálnék még, elsősorban vidéken, mert még mindig az amalgám a legjobb. Nem fogsz mérgezést kapni, az egyetlen veszélyforrás a tömés során felszabaduló higanygőz, amiből értelemszerűen jóval többet lélegez be az orvos és az asszisztens, mégsem látunk fogorvosokat higanymérgezésben meghalni.

Nem tudom hova tartozol körzetileg, de a legtöbb helyen legalább kérésre, de csinálnak. Azért raknak automatikusan esztétikus tömést, mert ugye az embereknek jobban tetszik a végeredmény. A legtöbben automatikusan azt kérnek, ezért szokott rá sok fogorvos, hogy az esztétikusat rakja be.

Egy fogász hallgató

Ui: még mi is tanulunk amalgám töméseket, nem csak elméletben. Nem ment még ki annyira a divatból, csak a kedvezőtlen esztétikája miatt nem szeretik a páciensek,

2016. jan. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálunk ha nem akarsz fizetni a tömésért, csak amalgámot használnak. A szép fehér tömésért már csengetni kell.
2016. febr. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!