Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a fogfúrás? (többi lenn)

Fáj a fogfúrás? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma megyek fogorvoshoz, mert a múltkori általános vizsgálaton észre vették, hogy van egy lyukas fogam és jó lenne minél előbb betömni. Nem fáj, én észre sem vettem eddig. Szóval mennyire fáj a fúrás? Nagyon félek :S
2015. júl. 23. 11:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nemtudom. én nagyon be voltam fosva, de egyáltalán nem fájt. ha kérsz érzésetelenítőt akkor az fog fájni amikor beadják az ínybe az injekciót. ha nem kérsz akkor semmi se fog fájni. =)) Nem fáj csak kellemetlen lesz utána a szád íze. meg a fúró hangja is idegesítő. meg a lámpától is megfájdulhat a fejed. meg a fogorvos beletüsszenthet a szádba. szóval tényleg, ne a fájdalomtól félj xD
2015. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Fúrás előtt érzéstelenítő injekciót kapsz.


Előbb befújja a foghúst valami Spray-el, amitől kicsit elzsibbad a szád. Utána szuri, vársz kicsit és teljesen zsibbadt leszel. A szúrást egyáltalán nem érzed.


Miután elzsibbadtál, a fúrást sem fogod érezni.

2015. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Ha kicsi vagy felületes a lyuk (rossz esetben elhalt már a fog), könnyen lehet, hogy semmit sem érzel. Lehet, hogy az érzéstelenítést csak akkor kérném, ha fúrás közben fájni kezd.
2015. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem biztos, hogy kapsz injekciót, az a szuvasodád mértékétől is függ. Azt írtad, eddig panaszmentes voltál. Ezek szerint a szuvasodás még közel sem érte el a fogbelet (az már nagyon fájna), de ha tömik, akkor már a dentin érintett lehet. Mikor a zománcot fúrják, ott semmi fájdalmat nem fogsz érezni, de ahogy a fúró eléri a dentin réteget, már érzékeny lesz. Nem lesz fájdalmas, félre ne érts, nekem is így fúrták, bőven ki lehetett bírni. Kellemetlen lesz, ennyi. De valszeg meg fogják kérdezni, hogy kérsz e injekciót, én annó nem kértem.
2015. júl. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!! Ha kérek injekciót vajon a szájpadlásba adják? Én szerintem inkább kérek injekciót, bár ha a szájpadlásba adják:s Nem tudom... Mindenesetre tényleg köszi:)!
2015. júl. 23. 12:51
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Azon mulik, hogy milyen furoval csinaljak es persze, hogy ki csinalja.


Fogfurasnal altalaban a surlodasbol adodo ho az, ami kellemetlenseget okoz, vagy ha tul mely a hibas resz, akkor termeszetesen az idegekhez kozelitve egyre erzekenyebb minden. De a mai modern furok mar jol hutottek, megfelelo fordulatszamuak es a furohegyek is egyre jobbak. Ha jo az orvos, akkor nem hinnem, hogy valamit is ereznel. Amugy pedig ne szegyeld megmondani a fogorvosnak, hogy felsz az egesztol es akkor valoszinu meg figyelmesebb lesz.

2015. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod.:)
2015. júl. 23. 13:09
 8/16 anonim ***** válasza:
44%
Nem a szájpadlásodba kapod, a fogad nem a szájpadlásod közepén van.
2015. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Szájpadlásba akkor adnak ha felső fogat húznak, egyet a fogad mellé egyet meg fel hátra. Tömésnél nincs ilyen:)


Ne félj, nem fog fájni. Ha iciripiciri a lyuk még érzéstelenítő nélkül sem, én azért mindig kérek mert szerintem nem fáj az injekció (vagy ügyes a dokim).


Volt hoyg egy injekció után is fájt de az sajnos nagyon szuvas fog volt de akkor is adtak még egyet és utána már tényleg semmit se éreztem (még a fülemet se:D)

2015. júl. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyébként a szájpadlásba adott injekciót is ki lehet bírni. Nem olyan vészes, mint mondják.
2015. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!