Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szemkörnyék bedagadása fogfúrá...

Szemkörnyék bedagadása fogfúrás után?

Figyelt kérdés

Felül a bal felső 2-es fogam szuvas volt, fájt, kicsit be volt dagadva az arcom is.Tegnap elmentem a fogászatra, a doki kifúrta és kiidegelte, a lyukba nem tett semmit.Hétfőn kell visszamennem.

Éjszaka elkezdett megint fájogatni és reggelre már a szemem környékén is bedagadt.A fájdalom Nurofen hatására elmúlt, de az arc és szemkörnyék duzzanat azóta sem.

Valami gond lehet, vagy ennek ez a lefolyása?Nem veszélyes a szememre ez a duzzanat?



2015. jún. 19. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszélyes a szemedre. Azért dagadt be, mert a genny nem tudott ürülni. Most hogy meg lett nyitva a gyökered, már van helye kifolyni. Óvatosan szívogasd a lyukat hátha megindul a genny. Mellette öblögess corsodyllal vagy sós vízzel. Valószínűleg azért dagadt be a szemednél és fájt az éjszaka, mert a fekvés nem tett jót neki és a genny megint nem tudott jó irányban távozni. Alváskor polcozd fel a párnádat és aludj a másik oldaladon. Rágni is a mások oldalon rág és ha mégis ételdarabka kerül a lyukba azt ki kell piszkálni.
2015. jún. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy attól lehet h allergiás vagy a fájdalomcsillapítóra, amit adott.
2015. jún. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kaptál Dalacint? Kellene szedned valamilyen antibiotikumot, hogy levigye a gyulladást és jegeld vagy borogasd az arcodat, szívogasd a lyukas fogad, hogy kijöjjön a genny. Nem ment bele valamilyen étel? Vigyázz el ne tömődjön a lyuk, mert nem tud ürülni a váladék.
2015. jún. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem kaptam semmilyen gyógyszert.Régebben jártam már hasonló cipőben, akkor még egy másik fogdokim volt.Akkor írt fel rá gyógyszert is , és még fel is vágta a fogínyemet, és a vágaton keresztül nyomta ki a vért.

De most nem volt se vágás, se gyógyszer...

2015. jún. 19. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!