Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire természetes a bölcses...

Mennyire természetes a bölcsesség fog?

Figyelt kérdés
Egyáltalán szükségünk van rá? Mért jön ki amikor van rengeteg fogunk, mért akar előbújni? :) Ezzel problémákat okozva a többi fognak, állcsontnak és az ínynek sokszor! Inkább több vele a gond sem mint hogy hasznos lenne!?

2015. jún. 3. 16:31
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Én 25 éves vagyok, és már vagy 1,5 év jövöget kifele.. de nagyon fájdalmas és alig fér el, szóval tök értelmetlen az egész! Mit "hisz" az evolúció ilyenkor? :D
2015. jún. 3. 16:33
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem mindenki jár így, nekem a fele kinnvan, de sosem okozott gondot. Ez is genetika. Az a baj, ugyanúgy elsatnyult mint a fül, amit régen minden irányba lehetett mozgatni, 1-2 ember van csak, aki tudja a fülkagylóját mozgatni.
2015. jún. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés, bár kicsit hülyén fogalmaztad meg, mert mi az hogy természetes, persze hogy természetes hisz minden embernek kijön!

Nem a hasznosságot kell nézni evvel kapcsolatban sem


Szükségünk nem nagyon van rá, a régiek méregfognak is nevezték, szóval ne a hasznosság szempontjából közelíts a témához ha meg szeretnéd érteni :)


Igen tényleg sok a gond vele, érdemes kihúzatni mind a négyet, pont emiatt jön a méregfog elnevezés, gondolom.

2015. jún. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Erre:


"Mire jó a bölcsességfog?


Bár sokszor halljuk, hogy nincs szükség a bölcsességfogakra, ez nem teljesen valós állítás. Ha a 8-as fog tökéletesen kibújt, megfelelően tudjuk tisztítani, erős és terhelhető fog válhat belőle, amely funkcionálisan is használható lehet. Betömni is be lehet mind a négyet, és ha a 7-es foggal probléma adódna, és ki kellene húzni, a bölcsességfog átveheti a szerepét, ezért ha lehetséges, érdemes megtartani, és vigyázni rá."



Nekem is azon van a híd, mert a hetest ki kellett húzni. Persze sokaknak gond van vele, ha nem fér el a többi fogtól, vagy ferdén, esetleg vizszintesen nő, ránő az előtte levő fogra, de akinek elfér a szájában, annak hasznos és szerencséje van.

2015. jún. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Most vettem be a 8. donalgin kapszulát, de többet már nem fogok ma, de szerintem holnap sem. Nagyon feszíti és nyugtalan vagyok tőle.. kb aludtam egy 1 órát ma :/
2015. jún. 3. 16:52
 6/18 anonim ***** válasza:

Akkor ez személy függő, mert nekem nagyon hülyén nőtt, még csak a felsőket húzattam ki, de így sokkal jobb, alig fért be a számba és sajnos nekem is csak probléma volt vele.


De persze akinek nincs problémája, az minek húzatná ki?

Hú kérdező te sem vagy szerencsés, ha ennyire fáj, nekem nem volt probléma amikor nőtt, szinte észre sem vettem.

2015. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az evolució egy baromi lassú folyamat. Régen még szükség volt arra a fogra, most már nem annyira. Szép lassan lehet teljesen eltűnik, persze mi ezt már nem fogjuk megtudni. Van, akinek már egyáltalán nincs. Van, akinek csak részlegesen vannak meg a bölcsességfogai. Te a többségbe tartozol, akinek van, hát pech, de sajnos ez van. :(
2015. jún. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%

Miért, neked nem volt?

Ez nem evolúció kérdése mert sokaknak korábban sem volt,

de az is előfordul hogy valakiknek gyerekkorba már kinő, így észre sem veszi.

2015. jún. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én is úgy halottam hogy a japánoknak vagy kínaiaknak nem nő már :) De akkor lehet hogy kacsa.
2015. jún. 3. 21:31
 10/18 anonim ***** válasza:

A bölcsességfog eltűnése valóban az evolúciós folyamatok része (az evolúció egy valós jelenség, ma is ugyan úgy jelen van, mint amikor a halak kimásztak a vízből). A genetika ugyan úgy része a dolognak, hiszen az információ öröklődik (csak nagyon lassan).

Egyébként a fogorvosok már régebben is észrevették, hogy a fogcsoportok (metszők, kisőrlők, nagyőrlők) utolsó tagjai csökevényesebbek, és hajlamosabbak a csírahiányra. Különösen érvényes ez a bölcsességfogra. Az hogy ez így alakult, főleg az emberek táplálkozási szokásának megváltozása tehető felelőssé. Egyre kevesebb olyan ételt fogyasztunk, amit igazán meg kell rágni és előtérbe kerültek a magas energiatartalmú italok és a könnyen emészthető gyorskaják. Egyes népi törzsekben ahol természetes módon táplálkoznak például mindenkinek 32 foga van, és még a szuvasodás és a fogkövesedés sem okoz problémát (inkább csak az idősebb korosztálynál). A modernebb kultúrákban viszont teljesen funkcióját vesztette a bölcsességfog.

2015. jún. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!