Ha egy betegségre antibiotikumot szedek, és ettől függetlenül aftám alakul ki, az aftám javulása sejtelmeim szerint valóban nagyon lassan fog gyógyulni?
Amennyire tudom, az antibiotikum a szervezet természetes "védelmi vonalait" is gyengíti, így arra következtetek, hogy azok a külsőleges sérülések (pl afta, de akár egy éles tárgy általi vágás a bőrfelszínen) természetes gyógyulásában segédkező mikroba-méretű segítői a szervezetnek, nem tudnak megfelelően hozzájárulni a sérülés javításához.
Szívesen venném továbbá, ha egy szakértő "konyhanyelven" elmagyarázná nekem a kémiai működését is az antibiotikumok működésének!
Az antibiotikum a bakteriális fertőződések és gyulladások ellen hat, tulajdonképpen a baktériumok számát csökkenti, így enyhítve a fájdalmat és az egyéb tüneteket. Góc esetében (ha megreked a gyulladás és az immunrendszer nem fér hozzá, pl. csontban vagy fogban) az antibiotikum szerepe hogy a kezelés (a góc eltávolítása) fájdalommentesebb legyen.
Az afta egy olyan jelenség a nyálkahártyán, amire az orvostudománynak még nincs konkrét kórképe. A kialakulásának oka lehet autoimmun betegség, vírus, baktérium, genetika, allergia, mechanikai sérülés, crohn betegség, stressz, vitaminhiány, leterhelt immunrendszer (pl. megfázás esetén), hormonváltozás (menzesz vagy terhesség).
A kérdésedre válaszolva: az immunrendszer és az antibiotikum nagyon is hozzáfér az aftához, hiszen a nyálkahártya erekben és idegekben gazdag. Viszont ha az afta nem bakteriális eredetű, akkor a szedett gyógyszer sem fog hatni ellene. Az immunrendszer pedig nem tud az aftára koncentrálni a másik betegség miatt. Mindettől függetlenül a "sima afták" 3-4 napon belül spontán meggyógyulnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!