Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vajon mitől lehet, hogy a...

Vajon mitől lehet, hogy a fogam akkor fáj mindig mikor aludni akarok?

Figyelt kérdés
Ez most független attól, hogy este, vagy napközben aludnék. Lefekszem és 3 perc múlva elkezd fájni a fogam és egyre erősödik. Felállok és egy percen belül elmúlik. Visszafekszem, megint rákezd, felállok abbahagyja. Test/fejtartástól független.
2014. okt. 7. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:

A fog már csak ilyen. Ezért kérdezik a fogorvosnál, hogy szokott-e fájni éjszaka. Élettanilag nem tudom az okát :) Nekem akkor fájt csak és kizárólag, ha betettem az éjszakai harapásemelőmet, aztán kiderült, hogy azért, mert kb. 0,2 mm-el elnyomja a hátsó fogamat, és annyira össze van nyomódva a kinövetlen bölcsességfog gyökerével, hogy így már fájdalmat okoz.

Menj el fogorvoshoz, valami nem stimmel, ha fáj, függetlenül attól, hogy mikor.

2014. okt. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elég összetett, mert valószínűleg nem is 1 dolog váltja ezt ki és nagyon régi tapasztalataim szerint ez vérnyomás függő .. is. Lefekvés előtti aktivitástól függően 1-2 perctől egész 15-25 perc is lehet mire "bekapcsol a fájdalom".


Gondolom ha egész nap jössz-mész akkor panaszmentes.

Ez után van a csak "fekvő helyzetben" fáj majd a már ülve is "kínoz" rész. Házi trükkök is vannak erre, de már az sem mindegy, hogy fenti állkapocs csinálja vagy a lenti. Úgy tippelem szuvasodás és ideghez közelít.


Erre is Flector port tudok javasolni, ez az egyetlen ami bevált fájdalomcsillapító. Olyan íze van mint a mosogatólének, de 2dl teában hajtsd fel és 4 órát tudsz pihenni. Receptre 20 db-os olyan 1100 ft, Ha nem tudod ma/most beszerezni, mert már 6 napja nem aludnál és a végedet járod:


veszel egy száraz kenyeret és kb 1 szeletnek az 1/4-ed puha belét a szádba veszed és 3-4-5-öt rágsz rajta és abbahagyod! Azonnal felszívja az összes nyálad, de még nem nem nedvesedett át így azonnal elzárja az összes fogad a levegőtől. Ha nem válna be ismételd meg és úgy aludj,h a szádban van a kenyér és ne rágd össze.


Ez a módszer akkor is jó, mikor a közepes fájdalomcsillapítók azon a környéken (b2-b3-as idegpályán) nem találnak hibát. Ha átnedvesedik a kenyér és újra kezd fájni ismételd a folyamatot.


Persze a pálinkás öblögetés is lehet segít. A fenti módszerrel 1 éjszakát tuti kihúzol fájdalommentesen. Remélem segítettem.

2014. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Na, egész jó válaszok érkeztek, köszönöm szépen! Királyok vagytok!
2014. okt. 8. 08:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!