Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek a ferde fogammal?

Lipusz Eszter kérdése:

Mit tegyek a ferde fogammal?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 12 éves vagyok. Már nagyon régóta az egyik lapátfogam hosszabb mint a másik. Nem annyira feltűnő, de engem nagyon zavar. A szüleimet már próbálgatom meggyőzni, hogy menjünk el fogorvoshoz, mondja meg, mit lehet vele kezdeni, de azt mondják, hogy ha nagyobb leszek, akkor talán lehet róla szó. De én még középiskola előtt szeretném megcsináltatni. Azt szeretném megtudni, hogy mit lehetne a fogammal kezdeni, és mennyibe kerülne? Köszönöm szépen a válaszokat előre is.

2014. aug. 12. 13:37
 1/7 anonim válasza:
Szia! Nem vagyok fogorovos de a következőket tanácsolnám neked. Amennyiben a fogaid pontosan egymás mellett állnak és nincsenek elcsúszva, akkor valami rendellenesség állhat a háttérben. Gondolom ilyenkor nem fognak fogszabályozást végezni, hanem lecsiszolják a fogat és tesznek rá egy koronát, ami a mellette lévő foggal megegyező nagyságú.
2014. aug. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kis Cseng válasza:
Mutálodsz
2014. aug. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Barbixo ***** válasza:
Éjszakai fogszabályzó olcsóbb, mint a rögzített, ezért is lenne jobb most megcsináltatni. Az anyagi mostanában elég sokat számít, próbáld meg ezáltal meggyőzni a szüleidet.
2014. aug. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menj el fogorvoshoz, ahhoz nem kellenek a szüleid és kérdezd meg
2014. aug. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Első válaszoló vagyok.


Egyébként a szüleid nem is értem, hogy miért nem foglalkoznak ezzel. Már nem azt a világot éljük, mint 30 évvel ezelőtt, amikor ugyan mindegy volt, hogy kinek milyen a fog.

2014. aug. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet fogszabályzó kell!?
2014. aug. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A fogaim teljesen egymás mellett vannak. Fogszabályzó nem kell. A lényeg, hogy az egyik kicsit hosszabbra nőtt, és nagyon zavar.
2014. aug. 12. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!