Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak a fogammal?

Mit csináljak a fogammal?

Figyelt kérdés
az a helyzet, hogy a jobb hátsó rágó fogamnál belül feldagadt az inyem, teli van gennyel, valami száj fertőzést kaphattam. de nem fáj, mert ez a fogam már volt kezelve, gyökérkezeléssel, be is van tömve. csak zavara hogy ott van. Volt már ilyen, és magátol helyre állt hogy mikor aludtam kifakadt vagy kijött.. de most nyomás alatt van, próbáltam kicsit nyomni, meg nyelvemmel is, de nem sikerült. hogy lehet ezt házilag orvosolni, vagy eltüntetni, vagy esetleg elősegiteni hogy kijöjjön ? vagy csak fogorvos tudja megcsinálni ?
2014. júl. 22. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogorvoooos! A gyökérkezelt fogad is begyulladhat. Valószínű, hogy ki kell húzni.
2014. júl. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha elmész orvoshoz max gyógyszert fog írni, mert ha be van gyulladva nem lehet vele mit kezdeni. Nekem egyszer volt ilyen, elmentem, beszedtem amit felírt, rá 2 napra elmúlt és azóta semmi.
2014. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát igen, csak nem fogja kihúzni igy begyulladva. ráadásul ez a fogam olyan h meg akarták menteni, fentállt az mikor csinálták h kihúzzák e, de mondta az orvos hogy még meg lehet menteni, gyökérkezelt, betömte már több mint egy éve, semmi bajom nem volt.
2014. júl. 22. 11:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Öblögess sós vízzel vagy szájfertőtlenítővel pl Corsodyl
2014. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!