Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj az érzéstelenítő injekció...

Fáj az érzéstelenítő injekció beadása? Iszonyat félek, még sosem kaptam, és holnapra van időpontom.

Figyelt kérdés

A fogam érzékeny, letört belőle egy picike rész már rég, és most elkezedett fájogatni.Főleg a hidegre érzékeny. Meg kellene csináltatni, nagy bátran el is mentem ma időpontért, de holnap már ülhetek is be a székbe....:S

Írjátok le h fáj e nagyon!?


2009. okt. 19. 12:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem orvosa válogatja. Voltam már olyan orvosnál, akinél fájt mikor beadta, voltam már olyannál, akinél ugyan nem fájt, de rossz helyre adta és nem zsibbadt el a fogam, és 3szor kellett megismételni. A mostani orvosomnál semmit sem érzek, se az injekcióból, se a kezelésből.
2009. okt. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérj előtte egy kis lidocain érzéstelenítő spray-t, akkor picit sem fáj. Amúgy nem vészes, de vannak az ínyednek ill. a szájpadlásodnak olyan részei, ahol kellemetlen érzés. Kérj nyugodtan előtte helyi érzéstelenítő spray-t, nem fog meglepődni a doki sem. Ne félj, bátorság!
2009. okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem fájt sosem. Már egy jó párszor adtak érzéstelenítőt. Kicsi szúró érzést érzel csak, meg egy kicsit csíp. De egyáltalán nem vészes! És csak két-három másodpercig érzed csak. Még mindig jobb, mintha érzéstelenítő nélkül kezdené farigcsálni a fogadat, úgyhogy bátran adasd csak be az érzéstelenítőt!
2009. okt. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%

Igen, fáj.

Kérj érzéstelenítő zselét, vagy sprayt, mielőtt szúr!

2009. okt. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Én már többször kaptam fogorvosnál és tényleg sohasem fájt. Volt, hogy éreztem valami kis kellemetlenséget, de az nem fájdalom volt. Utoljára meg olyan ügyesen adta be a doktornő, hogy szó szerint semmit sem éreztem belőle.
2009. okt. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kérni fogok lidokain spray-t, és akkor talán még annyira sem fog. Már 2 babát szültem, de ott nem paaráztam ennyit. UTÁLOM A FOGÁSZATOT!!!
2009. okt. 19. 12:26
 7/17 anonim ***** válasza:
:) csak egy pici szúró érzés, nem olyan vészes, és az a jó, hogy tényleg pár másodperc :) nekem szájpadlásba is nyomott már, mikor húzott, akkor vagy 3 helyre szúrt..utánna olyan furcsa, kellemetlen érzés, mintha egy púp maradna a szuri helyén, ha megnézed a nyelveddel,de biztos van is ahogy belenyomja az érzéstelenítőt, vagy csak lezsibbad és ott nem érzed, és ettől van ez az érzés :)
2009. okt. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
természetesen fáj, főleg ha több helyre is szúrják, mint nekem. de ki lehet bírni, a fogfájáshoz képest simogatás.
2009. okt. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok, szülés után amikor betömettem a fogaimat, az volt az igazi megpróbáltatás!

De szerintem az injekció az semmiség.

2009. okt. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Attól függ,hogy kinek milyen magas a fájdalomküszöbe..A nővérem például a fogtömésnél,érzéstelenítés nélkül csinálja,mert nem fáj neki..Nekem elég ha csak beülök az orvosi székbe,és már fájdalmaim vannak!!Nekem ezért mindig fáj az injekció,és mindig kérem,hogy az szúri előtt is érzéstelenítsen:)
2009. okt. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!