Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak, nagyon fáj már?

Mit csináljak, nagyon fáj már?

Figyelt kérdés

Két napja megfájdult a fogam, ma már nem tudtam várni tovább és elmentem ügyeletre a kórházba!

Ott megnéztek és csinált röntgent is.

A felvétel nálam van, a felvétel alapján kiderült, hogy a felső (nekem) jobb oldalon az 5-ös fog gyökere alatt egy tályog, vagy valami hasonló alakult ki. A fog egyébként már gyökérkezelve volt. Az orvos azt monda, hogy ő vagy kihúzná, vagy elküldene szájsebészetre. Szerinte nehéz ügy és maximum az ínyt feltárva ki lehetne tisztítani a gyulladt részt, ha nem akkor húzás. Nem értek hozzá, nem tudom, hogy mit lehet adni egy orvos véleményére, vagy milyen lehetőségek vannak még. Szeretném megtartani a fogat nyilván, ez lenne az elsődleges. Mivel nem járultam hozzá a húzáshoz DALCIN 300mg-os kapszulát írt fel, ez elvileg valami antibiotikum, de persze ettől még fáj, a fájdalomra valamiért nem adott semmit, de persze ezt külön nem mondta, a betegtájékoztatót elolvasva otthon jöttem rá. :(

Feldagadva nincs, a röntgenen körülbelül fél cm átmérőlyűnek látszik az a tályog vagy mi, pontosan a gyökérkezelésnél a gyökér legvégén, a gyökércsúcs alatt látható halványan.

Sajnos a fogfájás már elég kellemetlen, és pont most vannak ünnepek, így nehéz gyorsan lépni, de szeretnék minél hamarabb tenni a dologért valamit.

Viszont nagyon fáj már, és egyre elviselhetetlenebb! :( Mit thetnék?

Másik kérdés az, hogy mire számíthatok így az egész probléma kapcsán?


Köszönöm a válaszokat!



2012. dec. 31. 18:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Fájdalom csillapitót szedjél ha nagyon fáj ,meg persze azt amit felírtak neked. Én 3 hétre kaptam időpontot a szájsebészetre ano ,pedig nekem is borzasztóan fájt. Amikor lesz rendesen fogászati rendelés akkor oda menj egyből és lehet ,hogy csak ki kell takarítani és kapsz egy új tömést. Hátha nem kéne menned a szájsebészetre.
2012. dec. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
"mit lehet adni egy orvos véleményére": nem akarlak elkeseríteni , de teljesen jól járt el. Vagy kihúzza vagy antibiotikumot ad és amikor a gyulladás lelohad utána a szájsebész megcsinálja a gyökércsúcs resectiót és utána meggyógyul.Gyakorlatilag csinál egy kis ablakot a foggyökér körüli csonton és "levágja" a gyökércsúcsot és kitakarítja a tályogot, majd összevarrja. Ennek ez a megoldása. A Dalacin az olyan antibiotikum, ami jól belemegy a csontba és az ott lévő baktériumokat elpusztítja.
2012. dec. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Várhatok valami fájdalomcsökkenést az antibiotikum hatására? Mennyi idő múlva és mennyi idő múlva szűnik/enyhül a gyulladás ott a tályognál? Szájsebészt nem elsz egyszerű hamar találnom, de van egy-két praxisban ismeretségem, így talán összejön a héten. Mire számíthatok, ha ez napokig húzódik, milyen lefolyása lehet így, gyógyszer mellett? Azon vagyok, hogy minél előbb megéegyen a beavatkozás, de hogy bítom ki addig, és nem fog romlani az állapota a tályogos résznek addig? Vagy az antibiotikum megszűnteti ezt a gyulladást, vagy csak fékezi, vagy mit csinál??

Gondolom a felgyülemlett genny feszítő hatása okozza a fájdalmat ott a foggyökérnél, fel fog ez szívódni a gyógyszertől lassan, és a fájdalom is elmúlik?

Köszönöm!

2012. dec. 31. 22:46
 4/18 A kérdező kommentje:

Biztos mindenki bulizik, a buli az nem hiányzik, és nem is irigylem senkitől, de a fájdalommentes éjszakák és nappalok nagyon hiányoznak! :'(

Ma sem fogok sokat aludni! :'(

2012. dec. 31. 22:47
 5/18 A kérdező kommentje:
B.U.É.K. mindenkinek!
2012. dec. 31. 22:47
 6/18 anonim ***** válasza:

B.U.É.K neked is!

Fájdalom csökkenés nem lesz az antibiotikumtól ilyen hamar.

Szedjél fájdalomra is valamit. Ha szerencséd lesz akkor megszűnik a gyógyszertől a gyulladás ,hanem akkor szájsebészet lesz tényleg belőle. Nincs ilyenkor szájsebészeten ügyelet?

Mi van a fogaddal ,javult valamit?

2013. jan. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a sok segítséget!

Mivel van kapcsolatom egy magánpraxishoz, ahol van két szájsebész is, ezért ma délután sikerült telefonon elérnem őket!

Ismerem őket személyesn is, dolgoztam nekik már, különféle informatikai szolgáltatást nyujtottam nemrég! Szóval jóban vagyunk!

Beszéltem a tulajjal és egy ismerős aszisztensel is, elmondták, hogy nagyon jól tettem, hogy nem huzattam ki, és hogy természetesen segítenek ahogy csak tudnak. Kb. 20km-re lakom tőlük, abba a városba dolgoznak ahol én is. Rendes volt az aszisztens, szó nélkül legurott kocsival és hozott egy fél doboz Cataflan-t a fájdalomra. Bevettem már nem is érzek semmit! :)

Holnap már van házioros iratok is fel vele még!

10-én van időpontom, előtte 4-én meg tudnak vizsgálni, röntgen stb.

A műtét nem bonyolult, és mondták, hogy elvileg semmi gond nem lesz, ha csak különlegesen nem béna fog formája mélységes stb, akkor okés lesz, de a röntgenről látom, hogy valszeg könnyű dolga lesz a sebésznek, formás és hosszú a fog.

A Dalacin-t végig be kell szednem, ez egy kúra, ezzel a gyulladás visszaszorítható, gyulladt állapotban nagyon nem is lehetne műteni. Ha pénteken kell majd még adnak mást is 10-éig, ha még kellene gyógszeresen kezelni.

Szóval fájni már nem fog, és fel sem dagadt az arcom semennyire sem, gondolom a gyulladát időben megfogtuk az antibiotikummal! Lehet emiatt nagy szerencsém is lesz!

Szóval alakulnak a dolgok, remélem semmi komlikáció már nem lesz többet 10-éig.


Köszönöm az eddigieket is mindenkinek, és mégegyszer fogfájástól és fogorvosoktól mentes boldog új évet kívánok mindenkinek! :)


A történtekről még azért majd beszámolok, hogy hasznos információ legyen másoknak is!


Addig is sziasztok!

2013. jan. 1. 17:12
 8/18 anonim ***** válasza:

Örülök hogy sikerült elérned a fogdokit, és hogy javultál már :)

Kitartást a továbbiakban és gyógyulást :)

2013. jan. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jan. 2. 11:18
 10/18 anonim ***** válasza:
Tényleg szerencséd van azzal a szájsebésszel ,legalább hamar túl leszel rajta. Majd azért írd meg ,ha túl vagy rajta.
2013. jan. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!