Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak, nagyon fáj már?

Mit csináljak, nagyon fáj már?

Figyelt kérdés

Két napja megfájdult a fogam, ma már nem tudtam várni tovább és elmentem ügyeletre a kórházba!

Ott megnéztek és csinált röntgent is.

A felvétel nálam van, a felvétel alapján kiderült, hogy a felső (nekem) jobb oldalon az 5-ös fog gyökere alatt egy tályog, vagy valami hasonló alakult ki. A fog egyébként már gyökérkezelve volt. Az orvos azt monda, hogy ő vagy kihúzná, vagy elküldene szájsebészetre. Szerinte nehéz ügy és maximum az ínyt feltárva ki lehetne tisztítani a gyulladt részt, ha nem akkor húzás. Nem értek hozzá, nem tudom, hogy mit lehet adni egy orvos véleményére, vagy milyen lehetőségek vannak még. Szeretném megtartani a fogat nyilván, ez lenne az elsődleges. Mivel nem járultam hozzá a húzáshoz DALCIN 300mg-os kapszulát írt fel, ez elvileg valami antibiotikum, de persze ettől még fáj, a fájdalomra valamiért nem adott semmit, de persze ezt külön nem mondta, a betegtájékoztatót elolvasva otthon jöttem rá. :(

Feldagadva nincs, a röntgenen körülbelül fél cm átmérőlyűnek látszik az a tályog vagy mi, pontosan a gyökérkezelésnél a gyökér legvégén, a gyökércsúcs alatt látható halványan.

Sajnos a fogfájás már elég kellemetlen, és pont most vannak ünnepek, így nehéz gyorsan lépni, de szeretnék minél hamarabb tenni a dologért valamit.

Viszont nagyon fáj már, és egyre elviselhetetlenebb! :( Mit thetnék?

Másik kérdés az, hogy mire számíthatok így az egész probléma kapcsán?


Köszönöm a válaszokat!



2012. dec. 31. 18:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Feldagadt az ínyem, hólyagszerűen, viszont a fájdalm elmúlt. Aggaszt ettől még az egész, azon is agyalok, mi van ha a hólyag kidurran, vagy ha nem, éjszaka alvás közben rá is feküdhetek stb.

Gondolom a fájdalom azért szűnt meg, mert a genny utat talált magának és nem nyomja belül annyira az ideget már. Vagy nem tudom, csak tipp, lehet az antibiotikum miatt, nem tudom, tényleg nem, de aggódom. Ha minden jól megy, holnap azaz pénteken délelőtt megröntgeneznek, és megnéz egy szájsebész, de az nem műt meg, mert ilyet Ő nem végez el, műteni majd csak 10-én tudnak egy másik szájsebész csinálná. Nem tudom mi lesz ennek a vége, de nem jó érzés így, és aggódom is kissé... :(


Majd jelentkezem amint történt valami!


Jó éjt, sziasztok!

2013. jan. 3. 04:16
 12/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Az a hólyagszerű valami az azt jelzi hogy a genny utat talált magának, így ha az kipukkad, akkor ott kifolyik és minden feszülés, fájdalom duzzanat egy csapásra megszűnik! :)

Azért te inkább ne szúrkáld, nehogy kisebesedjen, mint nekem, amikor én magamnak szúrtam fel, egyből megszűnt a fájdalmam de ki sebesedett :)

Sok sikert! Brutálisan szurkoloook! :)

2013. jan. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nem mertem kiszúrni, nem is fogom. Nagyobb nem lett és nem is olyan borzasztó méretű. Utána olvastam és igen a csonton át a genny előbb vagy utóbb utat talál magának.

Ez jelentheti azt, hogy még gyulladt, vagy azt is, hogy mivel nem nő már nem annyira gyulladt, és az antibiotikum hatott?

Ha jól tudom a műtét is csak akkor kezdődhet, ha nincs nagyon gylladásban a tályog, vagy mi van ott.

Az antibiotikumom még másfél napig elég. Fájdalomcsillapítót már egyáltalán nem szedek, mert semmit sem fáj.

Holnap elvileg röntgen és vizsgálat, még egyeztetek, meglátjuk mi lesz.


Jelentkezni fogok!


A brutális szurkolás pedig rám fér! :)

Köszi!

2013. jan. 3. 11:52
 14/18 anonim ***** válasza:

Már nem annyira gyulladt, hat az antibiotikum :)

És ez jó hír! :)

Én is szenvedtem már el ezt egy fogammal. :) Végig kellett szednem a Dalacin kúrát, pedig olyan voltam tőle mint a rossz zombik, de nagyon hatásos volt! :)

2013. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok megint!


Igen, még élek. :)


Voltam ma kezelésen. Volt röntgen (digitális), ami kisebbnek mutatta azt a tályog részt mint a másik (szerintem gagyibb analóg). Persze lehet más szögből készült kicsit a kép, de a szájsebész és ezt mondta, hogy nem olyan nagy mint a másikon, mert azt is mutattam neki vittem magammal.

Megnézegették, beletört tűdarabot nem láttak a röntgenen, ez is tehát baromság volt az ügyeletes fogorvos részéről.


Mivel műtét azonnal ezek alapján nem is indokolt így kiszedték ott helyben a tömésemet és a gyökértömést is. Magát a fogcsúcsot is átfurták, és így kicsit megnyitottál a tályog felé. Váladék nem ürült, a doki szerint pici lyukat szabad csak csinálni a gyökércsúcson és ott nem is tud ürülni a váladék, de nem is kell neki. Betömte valamilyen gyógyszerezett gyökértöméssel és ideiglenes töméssel.


Nem fájt, fájdalomcsillapítót sem adott kérdezte, hogy fáj-e ha fáj azonnal szóljak és ad, de nincs igazábol mi fájjon más, mert gyökérkezelt a fog.


Most tehát betömték, nem rághatok rajta keményet, nem is fogok konkrétan azon a felén enni, legalábbis vigyázok rá inkább így, nehogy eltörjön a fog.


14-én megyek vissza. Akkor kiszedik, ha addig valami rendkívüli baj lenne akkor vissza kell mennem, vagy tisztításra vagy egyébre.


Fájdalommal és duzzadással számolnom kell, ezt mondták, de ez nem baj, ez vele jár, nem jelent semmi rosszat, meg lett bolygatva ilyenkor ez van.


Antibiotikum most fogy el, ebédnél veszem be. Többet nem kell szednem éppen azért, hogy lássák mi történik.


Nem tudom pontosan minek kell történnie, vagy mi itt a gyógyulás menete, de még nem biztos, hogy le kell vágni a gyökércsúcsot. Legközelebb szerintem ez is eldől.

Ha visszamegyek kiveszik a tömést, lehet kapok újra ilyet, ez a fog állapotától is függ ahogy kivettem a szavaikból.


Ha meg már annyira rendeződik a fog, akkor rendes gyökértömést és fedőtömést kapok és lezárják a fogat.


Persze ezzel még nincs vége.

Vissza kell menni kontrollra, nem tudom menynivel ez után, és azt sem, hogy hányszor, de lesz majd még röntgen utólag is, követik a regenerálódást. Ha rendeződik akkor teljes a siker, ha nem akkor újra gondolkodunk, és vagy meg kell ismételni ezt, vagy kitalálnak mást, vagy tényleg kell a gyökércsúcs csonkolás. ez még nagyon távoli dolog, egyelőre ez van.

Én ígérem, hogy aki kíváncsi az itt lekövetheti a "kálváriámat" :D mert beszámolok mindenről, hogy tapasztalat legyen mások számára is, és hasznos infó!


Most otthon vagyok, a duzzanat még megvan az ínyen, és nagyon enyhe kis fájdalmat érzek a fogamban, de nyilván ez semmiség, főleg ahhoz ami volt. Hogy ez hogy romlik stagnál vagy múlik azt nem tudom. Majd megírom.


Van egy doboz (20 szem) Cataflam-om ha nagyon gáz lenne, meg bármikor hívhatom őket, hogy kérdezzek. Kiscsit megnyugodtam, de persze majd csak akkor leszek tökéletesen nyugodt, ha ennek az egésznek vége, és tényleg oké a fog!


Az biztos, hogy ha ez megvan, akkor átnézetem a teljes fogsoromat! Részletes panorámaröntgent és alapos vizsgálatot kérek majd, és teljese kivizsgálást, kerül amibe kerül!


A másik pedig, hogy félévente eljárok kontrollra, ezt megfogadtam!!


Köszi, hogy elolvastatok!

2013. jan. 4. 12:25
 16/18 anonim ***** válasza:
A lényeg ,hogy jól vagy. További szép napot neked és vigyázz magadra!
2013. jan. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Ma, vagyis az első kezelés másnapján a duzzanat az ínyemről eltűnt, a fájdalom megszűnt, és teljesen átlagos, egészségesebb érzés van a fogamnál, nem úgy mint eddig.

Feltételezem, hogy megszűnt a gyulladás, vagyis lehet majdnem teljesen, és hogy az ideiglenes gyökértömésben lévő hatóanyag eredményezte a javulást.


Mindez csak optimista és laikus feltételezés, mivel nem vagyok fogorvos sem szájsebész, de majd úgyis kiderül!


üdv.

2013. jan. 5. 14:09
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Na mi lett veled? :-)

Hogy vagy? :-)

2013. ápr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!