Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Te miért félsz a fogorvostól?

Te miért félsz a fogorvostól?

Figyelt kérdés
Bármilyen történetet szívesen fogadok...
2012. dec. 6. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A rossz tapasztalatok miatt, pl, olyan injekció amitől majd megfulladtam mert nem bírtam nyelni és nagyon fájt a beadása, valamint ömlött a számból utána a vér.
2012. dec. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nem volt negatív tapasztalatom fogorvossal, de a családban már volt több olyan is hogy egy foghúzásnál jött a foggal együtt az álkapocs egy darabja. Hát ezért paráznék én is, ha ilyesmire kerülne a sor. Sőt volt olyan is egy családtaggal hogy foghúzáskor megnyílt az arcüreg. Na az se lehet kellemes. Tehát én nem a fogorvostól félek, hanem a kezelés "mellékhatásaitól".
2012. dec. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

én személy szerint nem féle tőle. Egy évvel ezelőtt anyum elkísért, amikor gyökérkezelték az egyik fogam, és mikor adták be nekem az injekciót, anya tiszta ideg volt, én meg teljesen nyugodt, mert csak egy kis szúrás volt, és kész. Anya retteg a fogorvostól, nekem csak az a fúráshang a kellemetlen, mert olyan, mintha az egész fejem zsongna.. :D


Pár napja voltam újra fogorvosnál, de ismét semmi "trauma" nem ért, csak szegény anyum félős, főleg a szuritól - irtózik a tűtől.


18/L

2012. dec. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 tetris ***** válasza:
75%

Fogorvoshoz csak akkor megyünk, ha feltétlenül muszáj. Ez alapszabály. Ennek okai:

Hiába adnak érzéstelenítót, egy kicsit azért mégis érzem mindig, amikor fúrják a fogamat.

Annak a rohadt fúrónak olyan hátborzongató hangja van, az ember hátán szaladgál a hideg.

Fúrás kozben spriccel a fúróból a víz, amit se kiköpni, le lenyelni nem lehet. Illetve kiköpni csak akkor, ha a doki abbahagyja a gyötrést.

A fogorvosok egyik kedvenc ténykedése az, hogy a lukas fogat "megvizsgálják" oly módon, hogy a lukba beledugják a piszkálójukat, hogy milyen mély. Általában nagyot nyilall ilyenkor az a fog.

A fogorvosnál rendszerint vagy szarni kell, vagy fingani, vagy böfögni, vagy rámtör a patakban izzadás, de minimum az, hogy elkezd hangosan tekeregni a bélrendszerem.

A nyálszívónak teljes erőből dolgoznia kell, mert valamiért ilyenkor rámtör a nyáladzás is. A nyálszívó pampogó hangját bizonyára jól lehet hallani a váróban is. Mindenki kellőképpen értesül arról, hogy egy nyálgépnek tömik az odvas fogát éppen.

A fogorvosi szék mindig, kivétel nélkül műbőr borítású, amibe a szerencsétlen paciens feneke beleizzad. Az enyém legalábbis.

A fogorvos közel hajol, miközben borzadva érzed a szájszagát. Mert neki is van.

Amikor az orvos azt mondja, hogy nem fog fájni, akkor az tuti, hogy az ember minimum vicsorogni fog a fájdalomtól.

Amikor az orvos azt mondja, hogy mindjárt kész, az még minimum fél óra.

Amikor legutóbb a fogorvosí kínzóban eleresztettem egy bánatos sóhajt, akkor a doki azt mondta, hogy mit sóhajtozok itt neki, amikor ő dolgozik, én pedig csak a számat tátom.

Hát hirtelenjéen ennyi jutott eszembe.

2012. dec. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már túl vagyok ezen a "félek a fogorvostól" hisztin,én a többszázezres fogpótlásos költségektől félek már:)
2012. dec. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

az utolsónál a pont.

eddig teljesen egészségesek voltak a fogaim, viszont hosszú évekig jártam fogszabályzásra, azért az se egy leányálom, de mindig az lebegett a szemem előtt, hogy ezután nem röhögnek ki evés közben. most kiderült, hogy lyukas a jobb hátsó örlőm, félek, hogy drága lesz a tömés, és a körzetire sok a panasz, máshova meg nem tudok elmenni, szóval várok, hogy karácsonyra pénzt kapjak :D

ez az egy ok, amiért félek...

2012. dec. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Évek óta rettegtem elmenni a fogorvoshoz, de végül valójában a fizetés jobban fájt, mint a kezelés :)) (két húzás, röntgen 29e)

Amúgy én azért féltem, mert nálunk a gyerek fogászaton a doktornő egy állat volt. Üvöltött és durva volt.

2012. dec. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem félek a jelenlegi fogorvosomtól. Soha nem fáj, bármit is csinál, injekció nélkül fúr-töm (már ha kell), bár ezt azért tudja megtenni, mert félévente járok kontrollra. Régen én sem jártam, mert "nem volt miért", aztán egy szép napon egy szuvas fogam gyökerén keletkezett ciszta miatt a fogamat ki kellett húzni. Azóta nincs nálam lelkesebb szájápoló és kontrollra járó.

Nekem egyetlen fog elvesztése elég volt ahhoz, hogy ne féljek a fogorvostól - teszem hozzá, ettől a dokitól nincs is miért félni, pedig nem kér sokezreket, hisz körzeti. Kívánok mindenkinek ilyen fogorvost és félelemmentes-fájdalommentes kezeléseket! :)

28/N

2012. dec. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Mert amikor először voltam, elég sok mindent éreztem. Most, hogy megint járok fogorvoshoz, egy az egyben mindent éreztem első alkalommal; nem "elég sok mindent", hanem a teljes beavatkozást. Ez az egyik gond. A másik az, hogy utálom az injekciót (bár tűrhetőbb, mint vártam), a harmadik meg az, hogy a gépeknek a hangja az ember agyáig hatol.
2012. dec. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát én személyszerint nem félek, vagyis de csak mint fiatal lány akinek egy iszonyúan helyes fogorvosa van úgy fogom fel hogy hát legalább bámészkodni mehetek amúgy minden szerszámtól székleengedéstől beparázok

20/L

2012. dec. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!