Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foginygyuladásra mit csináljak...

Foginygyuladásra mit csináljak a fél arcom fáj? (fog doki kizárva)

Figyelt kérdés
2008. máj. 22. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Szia! nekem bevált erre a Corsodyl szájfertőtlenítő, szájöblögető oldat. Gyógyszertárba lehet kapni, nem drága.Plusz: Ha elmúlik is használhatod higítva szájvízként(de ez az utmutatóban le van irva)
2008. máj. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A cserszömörcés szájvíz is elég jó, továbbá kamillás öblögetés és gyakori, kíméletes fogmosás.
2008. máj. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Tantum Verde öblögető. az a tuti.
2008. máj. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

A corsodyl-t nem erre találták ki, hanem arra, ha vmi miatt nem tudsz, nem moshatsz fogat. (pl. műtéteknél)Tartalmas ideig nem ajánlott használni, mert sárgítja a fogakat. Ill. antibiotikummal együtt alkalmazva, kiszőrösödhet a nyelv. Érzékeny, gyulladt ínyre használj curasept öblögetőt, bár ez is színezi a fogakat. Tudom, fogdoki kizárva, de a legjobb lenne ha felkeresnél egyet, lehet ezektől a vackoktól nem fog elmúlni,mert más okozza a problémát. Nézdd meg, hogy van-e fogköved. Ha van, előbb azt kellene leszedetni,az okozza az ínygyulladást. Fogkő mellett az öblögetős cuccoknak nincs értelme. Ahogy írtad, a fél arcod fáj, lehet ennél komolyabb a probléma,és nem csak az ínyedről van szó. Látogass el fogdokihoz az egészséges fogaid megőrzése érdekében.

Egy fogorvosi asszisztens

2008. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
Szedj c-vitamint. A fogkefét áztasd be 10 percre, így felpuhulnak a sörték, azzal jól dörzsöld át az ínyedet.
2008. máj. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtti válaszolóval értek teljesen egyet,az utolsót felejtsd el!!!Az ínyned azért vérzik ,mert gyulladt erre nem megoldás a surolás,dörzsölés.Szabadna tudni miért zárod ki a fogdokit????És ha valami komolyabb a baj,el is fertőződhet és el is veszítheted a fogaidat.A fogorvos mégha hentes személynek is tűnik a te beleegyezéseddel nem tehet semmmit,ha attóll félsz kihúz valamit stb,viszont te meg tudnád mi a gond.Fél évente érdemes leszedetni a fogkövet!Az elő ilyenkor az amit a doki is ajánl,mert lehet te nem is látod de ott lapul a fognyak és íny között és ez tartja gyulladásban.HA rendszeresen vérzik ez a gond!!

Amúgy a legjobb ilyen esetekben ha betadinos vízzel öblögeted a szádat,sajnos sok szájvíz csak a konfortérzetet adja meg és nem fertőtlenít,de a betadin -jód,fertőtlenít.Ha 2-3nap alatt nem rakja rendbe akkor mindenképpen mutasd meg dokinak,hacsak egy kontroll elejéig is,ha nem akarod idő előtt elveszíteni a fogaidat.HA anyagi okai vannak,akkor is egy sztk-s kezelésre érdemes elmenni,nem tudom ott mennyi fogkőleszedés,de inkább most egy pár ezer,mint később párszáz,nem?És a gyulladással tényleg ne viccelj!Akár el is tályogosodhat...egy fogtechnikus

2008. máj. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A fogdoki azért van kizárva mert akkora félelmem van,hogy rosszul leszek nem 1-szer voltam de nem tudtak mit csinálni,ha a doki közelit a számhoz hányingerem lesz+ilyenek sajna ezért,kéne a fogdoki de nem megy!
2008. máj. 26. 15:43
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol laksz, mert nem írtad, de sok helyen csinálnak fogászati kezelést alatatásban, keres egy ilyen dokit.
2008. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én vagyok a kommented előtti fogtechnikus aki írt neked.a párom is fehér köpeny allergiás,de hidd el én pl elkísérem amikor megyün a fogorvoshoz és az úgy sokkal jobb.Tudok neked pesten segíteni fogászatilag,nagyon aranyosak és tényleg odafigyelnek rád,főleg ha szólsz,hogy rosszullevős ,félős vagy.Szoktak szólni,lehet kapsz egy kis nyugatatót.nem ajánlom az altatást ,elvileg mo-on nem is igazán elfogadott dolog.VAlószínű nincs is nagy bajod,ezért nemindokolná az altatást..amúgy az után meg sokkal rosszabbul vagy...sajna vannak olyan orvosi dolgok ahová nem megy szivesen az ember,pl.nőgyógyász ,urulógus,fogdoki,de mi a legfontosabb..az egészséged nem.?Meg tudod csinálni és le tudod győzni a félelmedet.Most kell elejét venni a fogromlásnak,mert később sírva húzatja kiaz ember a fogait szép sorban-hidd el nem egy ilyet láttam,egyszerre 5-6fogat is kihúztak neki a könyne folyt és bánta,hogy nem vigyázott rá fiatalabb korban,pedig lehet ez csak egy fogkőleszedéssel kezdődik...Szval meg kell erőltetni kicsit a dolgot és menni fog hidd el...egy fogtechnikus.Ha kell a cím ,írj privit.
2008. máj. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%
A szájfertőtlenítő Corsodyl utmutatóját olvasd el, ne butaságokat irogass, ha nem ismersz valamit kedves hozzászóló.
2008. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!