Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kamaszok! Ti hogyan éltétek...

Kamaszok! Ti hogyan éltétek meg a fogszabályzós időszakot?

Figyelt kérdés

esetleg szülők, a gyerekeitek,

tinik, osztálytársaitok, barátaitok, stb.?

mármint itt nem arra gondolok, hogy fájt-e, hanem hogy büszkén viselted, vagy takartad, és társaságban inkább nem beszéltél miatta.

meddig kellett hordanotok?

milyen volt, amikor levették? mármint nyilván szép fogaid lettek, de ha szégyellted a fogszabályzód, miután levették, bátrabb lettél, megnyíltál?



2012. aug. 18. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs fogszabályzóm,bár mikor olyan 7-8 éves voltam akkor ha jól emlékszem olyan 1 évig volt,de csak éjszakai,szóval különösebb módon nem hatott ki az akkori társasági életemre.

Viszont szerintem nem kell szégyellni a fogszabályzót,semmi szégyelni való nincs benne,tényleg arra kell gondolni,hogy utána milyen szép fogaid lesznek.

Azt se értem aki valakit cikiz a fogszabályzó miatt.

Nekem olyan ismerősöm is van aki nagyon szeretne fogszabályzót,de neki nem kell,mert szépek a fogai.

Elég sok barátnőmnek van fogszabályzója,van akit hidegen hagy (legalábbis azt mutatja) van aki szégyenli és van aki még büszke is rá és ilyen színes kis gumikkal díszíti.

Szóval ha már ígyis-úgyis rajtad kell,hogy legyen akkor semmiképpen se szégyelld és végképp nem kell kevesebbet beszélned miatta vagy visszahúzódnod:))

16l

2012. aug. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem nemrég tették fel.Most már bátran merek vigyorogni,mert eddig csak úgy mertem vigyorogni,hogy nem látszottak a fogaim.Nagyon vártam,hogy feltegyék mert már elegem volt.Igen,büszke vagyok rá,hogy végre van fogszabim.

Csak azt sajnálom,hogy nyár van,és hogy leballagtam a volt osztályból.Kíváncsi lettem volna,hogy mit mondanak rá a volt oszt.társak,de már úgyse találkozok nagyon velük.

14/L

2012. aug. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amikor először feltették, akkor 13 éves volt, és 15 évesen szedték le. Az idő bebizonyította, hogy ez nem volt elég, szóval 19 éves fejjel újra feltették. Remélhetőleg 2 hónapon belül leszedik, mert nem kellemes, és végre szeretnék beleharapni egy almába :D De nem szégyelltem sosem, nem is büszkélkedtem vele, hisz ez olyan, mint a szemüveg, csak egy idő után lekerül. Az osztályban, de még az egyetemen sem volt soha téma, szerencsére nem voltak retardáltak, hogy ezért cikiztek volna. Jó érzés, hogy tudom, szép lesz a fogsorom, és jobban tudom majd tisztítani :)

20/L

2012. aug. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte nem szerettem, később pedig úgy álltam hozzá, hogy teljesen mindegy, hogy hogyan néz ki, az eredmény a lényeg. Az, hogy fogszabályzód van, azt jelenti, hogy a szüleid törődnek veled.

Tehát: viseld büszkén, ne törődj azzal, ki mit mond! :-)

Különben is csak pár év, és utána gyönyörű fogaid lesznek!


14/L (2 évig volt fogszabályzóm)

2012. aug. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

nekem pont 2évig volt fogszabályzóm.én szerettem volna hogy legyen,anyáék pedig megadták nekem hogy legyen. eleinte nem tetszett magamon,2hónap múlva már teljesen megszoktam és nem is zavart.a vége fele amikor már apró dolgokat kellett igazítani de tökéletesen álltak már a fogaim nagyon elegem volt a fogszabiból,örültem hogy levették :D


16L

2012. aug. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Hát..nekem tavaly szeptemberben rakták fel a fogamra és már akkor imádtam. Aztán 2 hónappal később a felső fogsorom nagyon szép lett. Amúgy engem nem zavar. Sőt! mindenki mondja hogy jól áll és hogy cukin beszélek benne:D

13/L

2012. aug. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

én ugyanaz vagyok aki a fogszabályzó előtt, se többet se kevesebbet nem beszélek/mosolygok

attól h a fogaim szebbek/jobbak lettek én még ugyanaz az ember maradtam, mint aki a fogszabályzó előtt voltam

2012. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!