Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy fogja kibírni a lányom a...

Hogy fogja kibírni a lányom a kórházi időszakot?

Figyelt kérdés

20 hónapos, jövőhónap végén érkezik a kistesó. És egyszerűen másfél hónapja tapad rám:):) Olyan szinten anyás lett,hogy ha nem lát,akkor mást sem mond csak anya,anya,anya


Mi lesz így vele, ha benn leszünk a ksitesóval a kórházban???Azt el sem tudom képzelni,hogy ne jöjjenek be, de nem fogja vajon megrázni, hogy nélkülöm/nélkülünk jönnek haza??



#szep.szorongás
2012. júl. 2. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
szia!!azt nyilván nem tudhatom,hogy a kislányod hogyan fog reagálni,ha megérkezik a kistesó,de az én lánykám reakcióját el tudom mondani.Nálunk márciusban érkezett a pici,a nagyom decemberben töltötte az 5 évet.nagyon sokat beszélgettünk előtte,hogy kórházban leszek,ott kell aludnom,stb.és úgy tűnt,teljesen meg is értette a dolgot.de az utolsó pár hétben,mintha érezte volna,sokkal többet lógott rajtam,az ölembe kérezkedett,jött utánam.aztán eljött a szülés napja,március 15-e.elég szerencsétlenül jött ki,mert hosszú hétvége is volt,így még oviba sem kellett menni...na,szóval az első este még eltelt,hamar elaludt,nem volt semmi gond,várta a másnapot,hogy jöhessen be hozzánk.apa be is hozta,nagyon örült nekünk,a kicsit tologatta a folyosón.aztán hazamentek-nem volt a búcsúzásnál sem probléma,megértette,hogy nekünk még maradni kell.és este jöttek a gondok-sírás,hiszti,anyát akarom stb.szegény férjem alig tudta lecsillapítani,nem használt semmi.és így kelt másnap is....így ment péntektől hétfőig,de bejönni egyszer sem akart utána hozzánk.naponta többször adta apa oda neki a telefont,hogy beszéljen legalább velem,de akkor is sírás lett a vége.engem is nagyon megviselt lelkileg,és alig vártam,hogy otthon legyünk.hazaérkezésünk után megnyugodott,de többször megkérdezte,hogy ugye anya már nem hagysz itt,nem kell menned a kórházba??nekünk kemény volt az a pár nap,de ez természetesen a mi esetünk.:-)remélem nálatok minden zökkenőmentesen megy majd.Könnyű szülést kívánok!!!Üdv:Tamy
2012. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igaz, én nem szülni voltam, de 14 hónapos korában 4 napot öltöttem a kórházban. Én kértem, hogy ne hozzák be, pont azért, amit Te is írsz, hogy nincs rosszabb, mint nélküled hazamenni, hisz ő még nem érti, miért maradsz ott. 22 hónapos korában pedig elutaztam 5 napra, bár sokat emlegetett, de jobban viselte,mint gondoltam, ez mindkét alkalomra igaz. És hozzátenném, nagyon anyás. Jó egészséget Nektek!
2012. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is a fiam anyás, amikor jött a tesója, mindig mondtam neki, hogy anyának majd elkel menni a kórházba, hogy a doktorbácsi kivegye a húgát. Mivel a fiam császáros volt, így ha a lány nem születik meg a kiírtig akkor 1hetet várunk(én kórházba várok) és aztán császár. Persze be kellett feküdnöm, így 2hétig nem láttam a fiamat:-( Szerintem én nehezebben bírtam, sírtam is. A kórházba direkt nem hozattam be, mert tudom, hogy utána sírt volna. Egy kicsi gyereknek más az időérzéke, a fiam jól érezte magát vitték mindenfelé, hogy ne gondoljon rám. Aztán amikor hazajöttünk a kicsivel és a fiam haza jött olyan boldog volt... soha nem hallottam még sikongatva örülni, de húgának annyira örült, hatalmas boldogság volt:-) Én persze mint egy rendes anyuka pityeregtem örömömbe, hogy végre:- együtt a család:-)

Szóval ne aggódj minden oké lesz:-)

2012. júl. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaz, a fiam nagyobb volt, két és fél éves mikor a tesója született, de én hat hétig voltam bent a kórházban. Szerintem ez gyerekfüggő, mennyire viseli meg. Nálunk úgy volt, hogy egyik héten egyik mama, másik héten másik mama, reggel-este, éjszaka apával volt. Plusz nálunk beleesett ebbe a hat hétbe a húsvét, a május 1-je, anyák napja. A fiam be szokott jönni hozzám a kórházba, de általban csak hétvégén. Mikor hazajöttünk, akkor látszott rajta, hogy nagyon mamafüggő lett, velem nem tárgyalt különösebben, de kb. egy hónap alatt visszaállt a régi rend. Mondjuk amúgy is a hisztikorszak kellős közepén van. Kitartás, rendben lesz minden.
2012. júl. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!