Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét?

Bölcsességfog műtét?

Figyelt kérdés
Olvastam róla elég sok kérdést itt, de még olyannal nem találkoztam, akinek vízszintesen lett volna a bölcsességfoga és úgy műtötték a fogát. 2 hét múlva fogják a 2 alsó fogam kiműteni. Félek tőle nagyon, hogy mi lesz. Befog dagadni? Fájni fog vagy utána pár órával lesz rossz? (Mellesleg, azért is ki kell szedni, mert nincs helye és nyomja össze a többi fogamat :/) Milyen a szájzár? Mikorra fogom úgy érezni, hogy nem is volt ott semmi?

2012. máj. 9. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem volt már, de abszolút túlélhető, ne félj tőle, kicsit fáj, de korántsem annyira, amennyire az ember gondolná a műtét szó hallatán. A szájzárat nem értem, hogy jön ide. Összevarrják, de alig érzed. Aztán kiveszik a varratokat, az sem fáj. Ne aggódj tényleg.
2012. máj. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. A szájzárat, csak azért írtam, mert fogdoki mondta, hogy simán lehet majd szájzáram.
2012. máj. 9. 21:36
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az alsó fogak kivételénél előfordulhat szájzár. A hüvelyk, a mutató, és a középső ujjadat tedd be a két fogsorod közé, és nyitogassad azokat, bármennyire is fáj, és kellemetlen. Így tudod megelőzni a szájzárat. Ha nem megy, izom lazító gyógyszert kell felíratnod, és akkor is ezt a gyakorlatot kell csinálnod. Ha kérdésed van írjál privi-t.

Egy fogorvosi asszisztens

2012. máj. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 MinArt válasza:

Szia!


Nekem most műtötték három napja, totál fekve, csontban dettó. Nagyon féltem, de semmiség volt. Vittem hűtőtáskát és jégakkut, amint végeztek hűtöttem az arcom. Így egyáltalán nem dagadt be, szájzárat sem kaptam és már aznap ettem. Fájdalmam sem volt, 3. napra tökéletes, lassan varratszedés és kész is, jöhet a másik kettő. Ne izgulj, ha jó a szájsebész 10-10 perc alatt kész is vagy. Maga a műtét pedig nem fáj. A lényeg, hogy hűtsd a műtét után amint tudod, szádon vedd a levegőt, hogy száradjon a seb és beszélj, hogy ne legyen szájzárad. Kitartás!:)

2012. máj. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Húha, köszönöm a válaszokat. Szerdán megyek reggelre. Lehet akkor én is viszek valamit, amivel letudom utána hűteni az arcom, igaz itt lakok 10 percre a fogászattól. Nekem azt mondták, hogy az első pár napban csak feküdjek. Ezt tényleg nagyon be kell tartani? Te szedtél valami fájdalomcsillapítót? (Általában minden ilyen előtt nagyon izgulok és félek) Nekem is kikell majd a felsőket is szedni, de azt mondták, hogy azt csak nyár közepén fogják kiszedni.
2012. máj. 20. 19:30
 6/13 anonim ***** válasza:
Amikor az alsót szedték ki, én egy percet sem feküdtem, 2 kisgyerek mellett nem is tudtam volna, de nem is mondták, hogy kellene. A felső kiszedését meg észre sem vettem, az nincs annyira belenőve a csontba vagy hogy is mondjam, csak csodálkoztam, hogy már kész.
2012. máj. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 MinArt válasza:
Nem kell feküdnöd, csak ne hajolj le nagyon. Cataflamot írtak fel, de nem kellett szednem, inkább gyengébb por alapú vízben feloldós fájdalomcsillapítót ittam egy keveset. Kitartás!:)
2012. máj. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Túl vagyok rajta :D Nem is fájt, még most se fáj...(Lekopogom)Bedagadva is nagyon kicsit van. Ezeknél sokkal rosszabbra számítottam, nagyon megvoltam ijedve, de jobb, hogy kiszedték.
2012. máj. 23. 19:30
 9/13 MinArt válasza:
Én is így voltam vele.:) Próbálj kajálgatni és ha picit fáj igyál Flector port, vízben kell feloldani, nagyon jó. 3. nap már bátrabban fogsz enni középen is.:)
2012. máj. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 MinArt válasza:
Jegelgesd azért, hogy ne dagadjon be holnapra. Utána már nem kell, mert nem fog.:) Cordosil öblögetőt használhatsz, de am ne piszkáld ha nem megy bele étel. Csak ügyesen.
2012. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!