Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok! Ez mi?

Fogszabályzósok! Ez mi?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=IgGFF5lrF3c&feature=related


ezen minden fogszabályzósnak át kell esnie? :O

Jövőhéten fogszabályzóm lesz, de erről nem szóltak :(


19/F


2012. febr. 19. 16:10
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
Dehogyis! Nekem már lassan 3hete van nekem se csináltak ilyet! :)
2012. febr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam :D

Hát nekem egy kicsi eldeformálódás van az felső fogsorom első 4 foga között... az első 2 középső metszőfogam enyhén -egymással szemben- befelé fordul, a jobb oldalsó metszőfogam nő a jobb középső metszőfogam alá; a bal oldalsó metszőfogam pedig a bal középső metszőfogamra... szeretném, ha ez nem romlani még jobban, ezért időben szeretnék lépni :)

Ezért lenne szükségem fogszabályzóra... amúgy voltam orvosnál és eltolódott a fogszabályzóm felragasztása egy hónappal, de már nagyon várom!

Nem is félek semmi mástól, csak ilyet ne csináljanak, mint amit a videón látható, illetve azt szeretném még megtudni, hogy mennyi esélyem van arra, hogy kihúzzák a bölcsességfogamat??!! Vagy ezt csak a röntgen felvétel mutatja ki-és állapítja meg az orvos az alapján?

Félek a foghúzástól, még nem kellett egy fogamat sem kihúzatni.

2012. febr. 21. 17:57
 13/27 A kérdező kommentje:
*nem romlana
2012. febr. 21. 17:58
 14/27 anonim ***** válasza:

Röntgen alapján állapítja meg, de csak akkor húzzák ha összetolja a fogakat.

Én is nagyon vártam, és nagyon szeretek fogszabályzós lenni, azóta röhögök össze-vissza. :) Első napokban alig tudtam enni, 6 nap után meg ott tartok, hogy a rántott húst eszem..:D

Csak az a szar amikor beleragad a kaja, mert a nyelveddel isten bizony, hogy egy hamar nem szeded ki ! :D

2012. febr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Egyébként helyes, hogy időben gondolkodtál !

Én 2 éve tervezgettem, csak anyukám most volt hajlandó elvinni. :D

Csak felülre lesz, vagy alulra is? Egyébként testvéremnek is a két foga befelé fordul, de Ő nem szeretne fogszabályzót, de ennek is oka van... :D

2012. febr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Bocsi megint én XD

Szóval akkor húzza a bölcsesség fogakat ha túlságosan összetolja a fogsort. De ha már neked kint van, szerintem nincs miért aggódnod. :d

2012. febr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Na megkaptad már? :D
2012. márc. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Még nem kaptam meg... jól el lesz húzva :S ha megkapom szeptemberre, az már jó xdxd

Egyébként voltam röntgenen, és kint van mind a 32 fogam, viszont ahogy a bölcsességfogaimat néztem, igen érdekesen nőnek.kicsit ferdék és félek, hogy ennek "húzás" lesz a vége :S

2012. márc. 8. 16:45
 19/27 anonim ***** válasza:

Nekem is kicsit ferdén nőnek. :D

Mikor kaptál időpontot? :O

2012. márc. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Márc. 28-án megyünk vissza... utána lesz foglenyomatom meg felmérik a fogaim állapotát, h melyiket kell megcsináltatni, de mivel nem régen voltam fogorvosnál, így nem izgulok.. asszem, jók a fogaim... itt egy kép:


[link]


ezen az oldalon a legalsó felvétel. Nagyon hasonlít hozzá az alsó fogsorom bölcsességfogainak növekedése...kibújtak már és nem is fáj(t)... szerintetek ki kell húzni a fogszabályzóhoz? :/

Már nagyon régóta kint vannak. Szerintem összetolta már annyira a fogsoromat, amennyire kellett vagy amennyire nem kellett, de szépek :) és amúgy is a felső fogaimmal vannak gondjaim..

2012. márc. 9. 19:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!