Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogam elhalt vagy nem?

A fogam elhalt vagy nem?

Figyelt kérdés
Van egy fogam, október körül kilyukadt, aznap eléggé fájt, de pár nap múlva már semmi, ezért (és mert féltem a fogorvostól) nem mentem el kezeltetni, de a lyuk folyamatosan nőtt. Rávettem magam végre, hogy ma kérek időpontot, és ma este fogmosás közben letört egy része. Most sem fáj, nem is éreztem hogy letört, csak láttam a tükörben hogy ott van valami, ami nem kéne oda. A fogam felett érzek valamit, ami nem fájdalom, nem is feszítő érzés, csak mintha ott lenne valami (de az sem kizárt, hogy csak bebeszélem magamnak azt az "ottlévő valamit").
2011. márc. 16. 02:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem kiesett így egy rágófogam. Letört 2-3 darabban. Arra nem emlékszem, előtte fájt-e vagy sem, már régebben történt, de azóta benne van a gyökér, az nem jött ki, csak a teteje tört le. A gyökér szokott fájni, néha begyullad.
2011. márc. 16. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Én ma megyek fogdokihoz, nem szeretném, ha továbbra is töredezne, és esetleg csak műtéti úton lehessen eltávolítani.
2011. márc. 16. 03:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy még októberben elhalt, és a gyökércsúcson van egy kis granulóma / gennyzacskó / azt érezheted oda nem illő dolognak a szádban. Egyébként a szuvasodás már régebben elkezdődött, csak októberben vált nyilván- valóvá, hogy lyukas a fogad. Ha olyan állapotban van, hogy még fel lehet építeni, gyökérkezeléssel megmenthető, de ha úgy tört le, hogy már nem lehet tömni, akkor húzásra számíthatsz.
2011. márc. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor jól tippeltem. Mára terveztem hogy elmegyek orvoshoz, de szerintem áttolom holnapra. Egész éjjel összesen 2 és fél órát tudtam aludni, ideges voltam magamra hogy miért nem mentem el már októberben.
2011. márc. 16. 07:14
 5/9 anonim ***** válasza:
És holnap meg át fogod tolni holnautánra, és így tovább. Menj el ma! Nekem pont most kezeltek egy elhalt fogat gyökérkezeléssel. Egyáltalán nem fájt. Mondjuk én sosem féltem a fogorvotól.
2011. márc. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és úgy fogka kideríteni, hogy elhalt-e, hogy egy mínusz huszonvalahány fokos pamacsot érint hozzá. Ha nem érzed, akkor elhalt.
2011. márc. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egészen tegnap estig legszivesebben halogattam volna a fogdokit minnél tovább, mostmár nem. Nem azért nem megyek ma, hogy ismét elodázzam, hanem azért mert alig aludtam, lehet hogy az álmosság miatt jobban fájna a kezelés (ha még él a fogam), na meg így álmosan pszihésen sem olyan top az ember. Holnap mindenképpen elmegyek, ígérem :)
2011. márc. 16. 07:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, voltál dokinál? Mi volt?
2011. márc. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia! Voltam, de nem fogadtak, tele volt a váró, és azt mondta az asszisztens, hogy csak azt fogadják, akinek van időpontja :S Ma kértem, március 30-ra kaptam.Addig hidrogén peroxiddal mosom, fertőtlenít, remélhetőleg megmarad ilyen állapotban és nem romlik tovább.
2011. márc. 17. 14:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!